Düşüncelerini Paylaş

Görüşlerinizi katılımcılar ile birlikte değerlendirmeye ne dersin?

CMNet Gündemi

Gündemde olan değerlendirmeler ve son içerikleri kaçırma!..

Bize Ulaşın

Deneyimlerimizi sizlere aktarmak adına sorularınızı bekliyoruz.

Hergün bir şeyler yaz...

Boranss

Daimi üye
Katılım
24 Ağu 2016
Mesajlar
253
Tepki puanı
190
Puanları
43
Konum
İstanbul
Firma
Özel Bilgi
Uzak durulması gereken 4 insan:
1. Menfaatini her şeyin önünde tutan
2. Vefasız olan
3. Yalan konuşmaktan çekinmeyen
4. Sözünde durmayan
 
S

Silinmiş üye 2234

Kötülüğün her geçen gün daha da yükseldiği bu dünyada, kötü insanlardan değil de iyi insanların sessizliğinden korkmak gerek.
 

Tuğbaçev.

Daimi üye
Katılım
20 May 2013
Mesajlar
28
Tepki puanı
15
Puanları
3
Firma
TAT
Kocaman bir aile, memlekete dönüş, belki bir çift ayakkabı, sonbahar yağmuru, bir yudum kitap... Mutluluk, tuhaftır işte... Er geç gelecek.
 

denizkara

Aktif üye
Katılım
22 Eki 2018
Mesajlar
23
Tepki puanı
7
Puanları
3
Yaş
29
Konum
Şemdinli
Firma
-
Patronuma; “Yeni arabanız çok güzeI.” dedim. O da bana; “Eğer kendine hedefIer koyar, çok çalışır ve işini iyi yaparsan öbür sene daha iyisini alabilirim.” dedi.
 

Olgaç Sürmelihindi

Çevre ve İnşaat Mühendisi
Yönetim Grubu
Katılım
11 Şub 2013
Mesajlar
4,146
Tepki puanı
5,873
Puanları
338
Yaş
30
Konum
Gaziantep
Web sitesi
www.linkedin.com
Firma
ÇİMKO ÇİMENTO VE BETON SAN. TİC. A.Ş.
Muhammed Ali’nin dünya ağır sıklet boks şampiyonu George Foreman’le kapışacağı "The Rumble in the Jungle” ismi verilen 1974 yılında Kongo’da gerçekleşen maç gecesi pek çok insan için ilham vericidir. Zamanının yenilmez boksörü olan ve rakiplerinin kabuslarına giren George Foreman, Muhammed Ali’yi ringlerde deviren Ken Norton ve Joe Frazer’ı bile yere sermiştir.
"Rüyalarınızı gerçekleştirmenin en iyi yolu uyanmaktır."

Foreman’la kapışacağı maç için herkes Muhammed Ali’nin canından endişe ediyordu. Çünkü Foreman’ın karşısında hiçbir boksör dayanamıyordu ve feci şekilde ringden ayrılıyorlardı. Fakat Muhammed Ali korkmuyordu ve kendine inanıyordu. Muhammed Ali’nin antrenörü Drew Bundini Brown da Muahmmed Ali’nin bir şampiyon olduğunu biliyor ve ona inanıyordu. Zaire maçı öncesi duyabileceğiniz spor tarihinde efsaneleşmiş ve duyabileceğiniz en motivasyonel konuşmalardan birini yaptı:"Dans et şampiyon, kimsesizler yurdundaki yalnız çocuklar için dans et. Çocuklar için salla yumruklarını.
Kiralarını ödeyemeyen işsizler için dans et. Şu alçağın işini bitir!
Meyhanedeki ayyaşlar için dans et şampiyon, kanserden ölen yoksul hastalar için, kefaletleri ödenmeyen sefil mahkumlar için, herkesin terkettiği eroinmanlar için, kocaları olmayan gencecik hamile kızlar için.
Dans et şampiyon, savaş onlar için!
Şu aşağılık herifin işini bitir, çenelerini dağıt hepsinin. Düşkünler yurdundaki zavallılar için, emeklilik maaşı alamayan yaşlılar için, pis bir sokakta müşteri bekleyen yaşlı ve yorgun fahişeler için…
Meyhanelerde oturmuş demlenen bütün yalnız kalpler için, bilardo salonlarındaki yalnızlar için, sokak köşelerindeki yalnızlar için. Dans et şampiyon, savaş onlar için!

"Aklım kesiyorsa ve yüreğim inanıyorsa, başarabilirim."
Temizlik işçileri için salla yumruklarını; hava limanlarında, otobüs duraklarında, benzin istasyonlarında yerleri süpüren küçük insanlar için. Savaş onlar için şampiyon. Otellerde yatakları yapıp tuvaletleri temizleyen küçük odacı kızlar için dersini ver şu aşağılık herifin!
Seni kurtaranlar senatör değildi, vali değildi, başkan değildi.
Sokaktaki insanlar kurtardı seni. Şimdi sokaklar adına savaş, hadi evlat, işini bitir şu aşağılık herifin!
Bu ring ikinize fazla. Hadi bitir işini, suratını paramparça et.
Yoksullar adına şampiyon, yoksullar adına!
Hadi yavrum salla yumruklarını! Muhammet Ali’yi hiç kimse yenemez, hiç kimse. Sadece Cassius Clay yenebilir ama o da bu akşam aramızda değil.
Dans et şampiyon, hadi oğlum dans et!”


"Büyük bir şampiyon olmak için en iyi olduğuna inanmalısın. Öyle olmasan bile, öyle gibi davranmalısın."
Ve maç başladı… George Foremann çok güçlüydü, Muhammed Ali bunu daha ilk rauntta yumruklarını tadarak anladı. Muhammed Ali yumruklarıyla Foremna’ı yenemeyeceğini anladı ve daha stratejik bir karar verdi: Onu yumruklarıyla değil zekasıyla alt edecekti. 7 raunt boyunca atak yapmadan Foreman’ın yumruklarına katlandı.
"Hayal gücü olmayan insanın kanatları yoktur."

6. raunttan sonra Foreman iyice yorulmuştu ve herkes bu durumu görebiliyordu. 7 raunt boyunca Foreman’ın yumruklarına maruz kalan Muhammed Ali, 8. Raundun bitmesine tam 20 saniye kala Foreman’ı yere sermeyi başardı. Bu umulmadık bir şeydi. Maçın hemen ardından Muhammed Ali kameraların önünde tüm dünyaya haykırdı: "Dünyanın en iyisinin ben olduğunu söylemiştim !”

"The Rumble in the Jungle” tarihe damgasını vurmuş, yüz milyonlarca kişinin ekranlarından canlı olarak izlediği bir maçtı. Belki gelmiş geçmiş en iyi boks maçı değildir ama taktiksel olarak kazanılmış bir maç olarak boks tarihindeki en heyecanlı, en efsane ve ilham verici maçlardan biridir.
 

denizkara

Aktif üye
Katılım
22 Eki 2018
Mesajlar
23
Tepki puanı
7
Puanları
3
Yaş
29
Konum
Şemdinli
Firma
-
‘’Aşk; bir bakıma sobaya dokunmak gibidir. Bir defa yanarsın, izi kalır. Sonra bir daha dokunmazsın, sadece yanına yaklaşırsın.’’ S. Akın
 

denizkara

Aktif üye
Katılım
22 Eki 2018
Mesajlar
23
Tepki puanı
7
Puanları
3
Yaş
29
Konum
Şemdinli
Firma
-
‘’Sevmek zor iş, ne maaşı var ne sigortası, bir ayrılığı var bir de göz yaşı…’’
 

mühtayfun

Daimi üye
Katılım
1 Eki 2018
Mesajlar
53
Tepki puanı
18
Puanları
8
Yaş
29
Konum
Bolu
Firma
Şu an yok.
Hayat zor gerçekten. Para kazanmak, geçinmek, geçindirmek. Ülkemizde zordur belkide.
 

Burak Bilen

Daimi üye
Katılım
28 Mar 2013
Mesajlar
717
Tepki puanı
491
Puanları
68
Yaş
30
Konum
Kartal/İstanbul
Firma
Anel
"İnsanlar 8 saat boyunca uyumak ve 8 saati de boş boş işler yapabilmek için 8 saat boyunca nefret ettikleri işlerde aşkla şevkle çalışıyor gibi yapıyorlar."
 

Antaeus

Üye
Katılım
31 Tem 2012
Mesajlar
4
Tepki puanı
5
Puanları
3
Yaş
36
Konum
Izmir
Firma
yatsan - İnci Mobilya A.S.
Umut, hayal kırıklığına giden yolda atılan ilk adımdır. Hope is the first step on the road to disappointment. Warhammer 40k
 

Burak Bilen

Daimi üye
Katılım
28 Mar 2013
Mesajlar
717
Tepki puanı
491
Puanları
68
Yaş
30
Konum
Kartal/İstanbul
Firma
Anel
"2002'nin rakamları daha da şaşırtıcı. 57 milyon ölümün sadece 172 bini savaşlar yüzünden ve 569 bini de cinayet sonucu gerçekleşmiş (toplamda insan şiddeti kaynaklı 741 bin ölüm). Buna karşılık 873 bin insan intihar etmiş. Görülüyor ki 11 Eylül saldırılarını izleyen yılda, tüm terörizm ve savaş tartışmalarına rağmen, ortalama bir insanın kendisini öldürme ihtimali bir terörist, asker veya uyuşturucu satıcısı tarafından öldürülme ihtimalinden daha yüksek."
 
Üst