İçtetkik, Aylık değerlendirme formatları

KaanDogukan

Yönetim Grubu
demek istediğim iç tetkik tutanağı...her ay yönetmeliklere göre genel değerlendirmeyi zaten yapmak zorundayız.
ilk elden ele yayılan iç tetkik formu genel durumu ortaya dökmek için hazırlanan bir denetim listesinden ibaretti..
bunu daha sonra biraz revize ederek; yapılan görüşmeler, eğitimler, sıkıntılı bir konu hakkında verilen bilgi ve kararlar olarak basitçe yazabileceğiniz bir formattan bahsediyorum..
 

esra_herdem

Kayıtlı Kullanıcı
iç tetkik raporu yılda bir kez yapılmıyor mu aylık degerlendırme raporu ayda yapılıyor değil mi ?
 
Önceki cevapları görüntüle…

Olgaç Sürmelihindi

Çevre ve İnşaat Yüksek Mühendisi
Yönetim Grubu
@esra_herdem Şöyle söyleyeyim; eğitimi yılda en az 1 defa olacak şekilde verebilirsiniz. Sayısı size kalmış. Doküman olarak ise tesiste hangi atıklar hangi işlemlerden kaynaklanarak çıkmaktadır. Proses sonucu çıkan atıklar ne yapılıyor ve nasıl biriktiriliyor. Bu şekilde hazırlarsanız hem tesisi daha iyi tanımış olursunuz hem de çalışanlar neyi nasıl yapmaları gerektiği daha iyi anlar. Eğitimde genel bahsedin ama özele daha çok detay vermeniz faydalı olacaktır. Örnek vermek gerekirse; şu yönetmeliğe göre emisyon ölçümü yapılmalı, atıklar lisanslı firmalara verilmeli derseniz bazı şeyler havada kalır. Yine bunlardan bahsedin ama bizim tesisimizde şu atıklar çıkıyor ve şu yönetmeliğe göre geri kazanılıyor derseniz açıklayıcı olur.
 

Serdar Harmanyeri

Kayıtlı Kullanıcı
arkadaşlar benim sorum şu çalıştığım tesis ek 1 e giriyor ama içerisinde ambalaj atığı toplama ayırma tesiside bulunduğu için çevre görevlisi çalıştırma zorunluluğuda mevcut. kısacası hem çevre görevlisi, hem de danışman firma var. iç tetkik raporunu kim hazırlayacak yada iki birimde ayrı ayrı rapormu tutacak? teşekkürler...
 

Hülya Arslan

Kayıtlı Kullanıcı
@serdarharmanyeri

ben hem lisanslı ambalaj tesisi hem danışmanlık firması olan entegre bi firmada çalışan biri olarak söylüyorum. iç tetkik raporunu danışman hazırlıyoooo :) en azından bizde öyle (:
 

Murat Akyüz

Kayıtlı Kullanıcı
@Hülya_Arslan
Hülya hanım danışmana şutlayarak üzerindeki yükümlülükleri atmış :) Ben de bir danışman firma olarak tesis hakkında tesisin kendi çevre görevlisi daha ayrıntılı bilgiye sahip olur diyerek tesisteki çevre görevlisi arkadaşa şutlama taraftarıyım :)
 

Murat Akyüz

Kayıtlı Kullanıcı
Yok gerçi hülya hanım hem de danışmanlık firması olarak çalışıyormuş. Kendi kendine şutlamış galiba :)
 

Muttalip Gök

Kayıtlı Kullanıcı
10 Haziran 2012 tarihinden sonra bakanlığın yayınladığı formatları kullanmak zorundayız. Nedenlerini dosya olarak yükledim arkadaşlar..
 

Ekli dosyalar

  • formduyuru0806.docx
    38.9 KB · Görüntüleme: 924

zuhall

Kayıtlı Kullanıcı
Ben hazırlamaya başladım ama resmen tesisin seceresini istiyorlar şimdiden dört sayfa oldu yazıyorum bakalım. size şunu soracağım Atık yönetimi genel esaslarına ilişkin yönetmelik başlığında ne yazacağız. Yani neticede bu yönetmelik diğer yönetmeliklerin çatı yönetmeliği gibi. Ben zaten bütün yönetmlikler hakkında yapılanları yazacağım tek tek atıkları mı yazacağız yoksa bertaraf yönetmlerini mi nedir yani anlamadım. Sırf eziyet geldiklerinde zahmet çekmemek için yaptırıyorlar bize bunu.
 
Üst