İş sağlığı ve güvenliği eğitimi

Başlık
2
Tepki
2
isg egitimi için Manisa da önereceğiniz kurs varmı ? acil

Zeliha Ekinci

Daimi üye
Başlık
6
Tepki
10
Merhaba arkadaşlar, yeni mezunum ve isg kursuna gitmeyi düşünüyorum. isg tavsiye ediyor musunuz? Turizm merkezli bir ilçede ikamet ettiğimden dolayı çalışma alanım kısıtlı olur mu ? Ayrıca kursa gitmeden de elimdeki dökümanları kullarak sınava girebilir miyim?

Burak Bilen

Daimi üye
Başlık
25
Tepki
479
Mezuniyet
2011—12
@Zeliha Ekinci
Ben tavsiye etmiyorum. Çevre Mühendisliği ve İSG'yi senin sırtına yükleyip hak ettiğinden daha az bir maaşa çalışacaksın. Bunu ilk başlarda göze alırım diyorsan kursa git. Ama İSG'deki piyasa da çok düştü.

mühendiss

Daimi üye
Başlık
19
Tepki
49
merhaba arkadaşlar Ankara da İSG kursu arıyorum önereceğiniz bir firma var mı?

Yasin Toplu

Daimi üye
Başlık
9
Tepki
21
çevre mühendisliği mi? iş güvenliği uzmanlığı mı? bu konu da tecrübeli arkadaşların fikirleri nelerdir ?

Fatih Özcan

Site Kurucusu
Site Kurucusu
Başlık
826
Tepki
4.155
Mezuniyet
2006—07
iyi bir işiniz varsa çevre mühendisliği. Uzmanlık çok stresli iş.

Yasin Toplu

Daimi üye
Başlık
9
Tepki
21
@Fatih Özcan
Peki soruyu şöyle değiştirsem kurumsal bi firmada ( maaş, sosyal olanaklar vs. ) daha iyi şartlar da iş güvenliği uzmanlığı mı ? Yoksa günümüz türkiye şartlarında çevre mühendisliği mi ?

Aydın Demirel

Daimi üye
Başlık
33
Tepki
347
şimdi fakülteleri açıldı. tercih yapabilirsiniz. ama önceden İGU olmak için mühendis olmak gerekiyordu. sadece ÇEVRE MÜHENDİSİ değil, diğer tüm branşlarda öyleydi. İGU olmak için belge alıyordun. ÇEVRE MÜH. olmak için diploma alınıyordu. siz ÇEVRE MÜH. olun sonrada belgesini alırsınız uzmanlığın.

burçin kaya

Daimi üye
Başlık
1
Tepki
53
Mezuniyet
2018—19
Arkadaşlar merhaba 2. Dönem C sınıfı isg sınavı için Ankarada Kızılay taraflarında önereceğiniz kurs var mı? Kayıtlar başladı mı?

D

deleted25658

İstanbul da özel üniversiteler var ben Gelişim de yaptım avcılar tarafında ,çukurovada yapan var , kastamonu , ...

Özgür KARTAL

Daimi üye
Başlık
0
Tepki
45
Merhaba, Riskmed akademiye bizzat kendim gittim gördüm eğitim konusunda gayet iyiler ancak yeri Balgatta. Kızılay Maltepe tarafinda da İris Akademi iyi diye duymuştum.

burçin kaya

Daimi üye
Başlık
1
Tepki
53
Mezuniyet
2018—19
Gidip gelmek sorun olacağı için Kızılay istedim teşekkür ediyorum 😊

Önceki cevapları görüntüle…

kubraeren

Daimi üye
Başlık
1
Tepki
210
Mezuniyet
2016—17
@burçin kaya Yüksek lisans yapmayı da düşünebilirsiniz B sınıfı olmak için bu yönde kariyer planlıyorsanız. Aksi halde C sınıfından B sınıfına geçiş için 3 yıl çalışmalısınız

burçin kaya

Daimi üye
Başlık
1
Tepki
53
Mezuniyet
2018—19
Yüksek lisans istemiyorum sadece artısı olsun diye almak istiyorum. İlanlarda c sınıfı isg belgeside isteyenler oluyor aslında bu yüzden almak istedim

kubraeren

Daimi üye
Başlık
1
Tepki
210
Mezuniyet
2016—17
01/07/2020 tarihine kadar C sınıflarının B sınıfları yerine bakma tarihleri doluyor. Bu da şu demek oluyor C sınıfları (az tehlikeli) B sınıflarının yerine (tehlikeli) bakamayacak tabii yine uzatılmaz ise. Bunları da değerlendirip ona göre karar vermenizde fayda var. Çünkü iki belgeyi (çevre görevlisi ve uzmanlık) de kullanma durumunda ileride problem(baktığınız sınıflar tehlikeli ise) çıkabilir. (Hoş sonradan yüksek lisans ile de sınıfınızı arttırabilirsiniz)

Başlık
0
Tepki
0
Mezuniyet
2013—14
Merhabalar arkadaşlar yeni dönem için C sınıfı İSG sınavına girmek istiyorum bunun için kurs araştırmasına girdim. Ankara ili için önerebileceğiniz işime daha çok yarayacak kurslar hakkında bilgi almak istiyorum sizden, yardımcı olursanız sevinirim.

Serkan Çiçekay

Daimi üye
Başlık
34
Tepki
1.869
Mezuniyet
2012—13
Merhaba, tavsiyem yüksek lisans yapıp direk B sınıfı uzman olmanızdır. 2020 temmuzdan sonra C sınıfı uzmanlar tehlikeli sınıftaki işyerlerine bakamayacaklar, C ler için piyasa çok daralacak bir çok C işsiz kalacak maalesef.

Serkan Çiçekay

Daimi üye
Başlık
34
Tepki
1.869
Mezuniyet
2012—13
@betüldereli tezsiz programlar da var 7-8 ayda bu eğitimi tamamlayan üniversiteler dahi var geçenlerde bir ilan görmüştüm bulursam paylaşacağım. Gelişim Üniversitesi’nin ilanıydı.
tarihi olarak mesaj birleştirildi.

@betüldereli ilan şu.

TEZSİZ YÜKSEK LİSANS YAPMAK İSTEYENLERİN DİKKATİNE;

*İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ UZMANLIK SINAVINA ‘’B ‘’ BELGESİ İÇİN GİREBİLMEYE HAK KAZANIMI,

*2019 MART AYINDA EĞİTİM BAŞLANGICI VE 2019 EKİM AYINDA EĞİTİM BİTİŞİ,

*YÖK’ÜN YÖNETMELİĞİNE UYGUN OLARAK 14 HAFTA ARTI BİRER HAFTA SINAV HAFTALARI ŞEKLİNDE OLUŞAN DÖNEMLERLE TOPLAM 2 DÖNEMDE MEZUNİYET,

*DERSLERİN BİR KISMI YÖK ONAYLI OLARAK UZAKTAN EĞİTİM ŞEKLİNDE,

*SORU HAVUZUNDAKİ ÇALIŞMA SORULARI İLE SINAVLARA GİRİŞ,

*TAMAMLANMASI GEREKEN 10 DERSLİK KREDİYİ 5+5 YERİNE, 6+4, YANİ 1.DÖNEM 6 DERS 2.DÖNEM 4 DERS SEÇEREK, SINAVA ÇALIŞAMAYIP 1. DÖNEM DERS BIRAKTIĞINIZ TAKTİRDE, 2.DÖNEM FAZLADAN DERS ALIP(4 YERİNE 6 DERSE KADAR SEÇME YAPILABİLİR) 3.DÖNEM UZATMANIZA GEREK KALMADAN MEZUN OLABİLECEĞİNİZ,

* DİĞER ÜNV.LER GİBİ HER DERSE PROJE VE HER DERSE SUNUM GEREĞİ OLMADAN

*İSTER KREDİ KARTINA TEK ÇEKİM YAPTIRIP 12 TAKSİT İLE EKSTRENİZE YANSITILMASI, İSTER TÜM ÜCRET KADAR KART LİMİTİNİZ YOKSA MAİL ORDER YÖNTEMİ İLE AYLIK TAKSİT TUTARI KADAR OLAN MEBLAĞIN ÇEKİLMESİNİ TALEP ETMENİZ, İSTERSENİZ DE KREDİ KARTI İLE İŞLEM YERİNE YAPACAĞINIZ TAAHHÜT ÜZERİNE ÜNV.İBAN NO’SUNA AYLIK OLARAK TAKSİT TUTARLARINI YATIRARAK YA DA ÜNV.DE ELDEN ÖDEME YAPARAK ÖDEME KOLAYLIĞI,

*GİRİŞ ESNASINDA HERHANGİ BİR PEŞİNATA GEREK OLMADAN KAYIT YAPTIRABİLME,

*ÖN KAYIT OLMADAN DİREKT KAYIDA GİDEBİLECEĞİNİZ BİR SÜREÇ İŞLEYİŞİ,

*YILLARDIR SORUNSUZ MEZUNİYETLER İLE 400 KİŞİYE KADAR YÖK ONAYLI KONTENJANI OLUŞU İLE KURALSIZ KAYIT RİSKİNE GİRMEDEN,

*KAYIT OLDUKTAN SONRA EKLENECEĞİNİZ WHATTSAPP GRUBUNDA BİLGİ VE BELGE PAYLAŞIMLARI İLE EĞİTİMİ TAKİPTE KALMA,

*KALMANIZ İÇİN HİÇ BİR SEBEP OLMAKSIZIN RAHAT BİR EĞİTİM SÜRECİ,

*NORMAL ŞARTLARDA EĞİTİM ALMANIZ GEREKEN 2 DÖNEMLİK SÜREDEKİ PROJE ÖDEVİ DE DAHİL TOPLAM ÜCRET 6.000 TL,

*ARADA HERHANGİ BİR ŞEKİLDE ARACI,AKADEMİ,EĞİTİM KURUMU OLMADAN DİREKT BENİM YÖNLENDİRMEM İLE ÜNV.NİN KAMPÜSÜ İÇİNDE TÜM ÖĞRENCİLİK İŞLEMLERİ,ÖDEMELER,SINAVLAR VE EĞİTİMİNİZİ GERÇEKLEŞTİRECEĞİNİZ,

*NOTER VEKALETİ İLE KAYIT İMKANI, EVRAK TEMİNİ/İLETİMİ VE BİLGİ VERME/ALMA KONUSUNDA SİZLERE YAPACAĞIM YARDIMLAR

*ASKERLİK TECİLİ İÇİN DÖNEM UZATMAK İSTEDİĞİNİZDE PROJE ÖDEVİNİ TESLİM ETMEYİP 750 TL EK BİR ÜCRET ÖDEYEREK 12 AY EĞİTİM SÜRECİ VE SONRASINDA DA 12 AY HAK EDİŞİ İLE TOPLAMDA 2 YIL TECİL HAKKI,

*BAKAYA DÜŞMÜŞ OLANLARIN KAYIT OLABİLMESİ İÇİN GEREKLİ RAPORLAR KONUSUNDA YÖNLENDİRME,

*PROJE ÖDEVLERİNİZİ KENDİNİZ YAZMAK İSTEMEDİĞİNİZDE GRUPÇA HAREKET BUNU GERÇEKLEŞTİREBİLME İMKANI,

*MEZUNİYET SONRASI TEZ TAMAMLAMA YAPMAK İSTEDİĞİNİZDE BİR ÇOK ÜNV. MÜFREDATINDAN DERS DÜŞÜMÜ YAPTIRABİLECEĞİNİZ MUAF OLABİLECEK DERSLER ÇERÇEVESİNDE EĞİTİM,

VE DAHA BİR ÇOK GEREKLİ KOLAYLIKLAR İLE TÜM EĞİTİM BOYUNCA Nurtaç Gümüş ÖNDERLİĞİNDE VE DESTEĞİNDE GELİŞİM ÜNV.DE YAZ DÖNEMİ İÇİN KAYIT OLMAK İSTEYENLER arayabilir kayıtlar devam.ediyor
tarihi olarak mesaj birleştirildi.

Tabi bunun süresi bitmiş sadece bilgi sahibi olmanız için paylaştım

Burak Bilen

Daimi üye
Başlık
25
Tepki
479
Mezuniyet
2011—12
Bu sektörde şu andan itibaren sınava girecekler, girmesin.

Gülay

Yönetim Grubu
Yönetim Grubu
Başlık
17
Tepki
1.531
Mezuniyet
2011—12
İlanların çoğu isg+çevre yani ne sadece çevre var, ne de sadece isg (osgb, çevre danışmanlık firmaları hariç) o yüzden zorunluluk gibi neredeyse, bence alınmalı.

Esra G.Ö.

Daimi üye
Başlık
5
Tepki
114
Mezuniyet
2011—12
Merhaba arkadaşlar,
Yüksek lisans yaparak B sınıfı uzmanlık alan var mı aramızda?
Hangi okulu tercih ettiniz acaba? Ben sadece Diriliş akademi, Gelişim ve Kastamonu üniversitesini bulabildim. Bunlarda bana pek güven vermedi.

p.culha

Daimi üye
Başlık
2
Tepki
370
Gülay hanıma katılıyorum. Ben Aksaray Üni.de yapmıştım pazar günleri oluyordu eğitimi. Manisada çalışıyordum aynı zamanda. İki haftada bir günü birlik manisadan aksaraya gitmek zorunda kaldım. Hayatımın en yorucu 8 ayıydı 😣
Çevre ve İSG işte öğreniliyor. Eğitimleri çok düşünmeyin:harika:

Gülay

Yönetim Grubu
Yönetim Grubu
Başlık
17
Tepki
1.531
Mezuniyet
2011—12
İmkanınız varsa uzaktan olanlarda şansınızı deneyin, sınava da olsa gitme stresi yaşamazsınız.

Esra G.Ö.

Daimi üye
Başlık
5
Tepki
114
Mezuniyet
2011—12
Benim fikrim de o yönde. Çoğu kayıt dönemini bitirdi gelecek döneme artık.

Gülay

Yönetim Grubu
Yönetim Grubu
Başlık
17
Tepki
1.531
Mezuniyet
2011—12
kasım gibi zaten yeni dönem kayıtları başlıyor 2. dönemin, kasımın hemen başında tüm üniversitelere bakınırsınız hızlıca.

Mert Uğraşkan

Daimi üye
Başlık
6
Tepki
107
Yapacağım yorumlar tamamen kişiseldir öncelikle onun altını çizmek istiyorum.

Şuan İstanbul da özel bir Üniversitesinde yüksek lisans yapıyorum. Benim dahil olduğum grup yaklaşık 150 kişi felan, dersler hafta sonu cumartesi-pazar şeklinde. ilk dönem teorik derslerle ikinci dönem ise uzaktan eğitim ve sonunda bitirme ödevi ile tamamlanan bir program. Şahsen benim gibi çalışan arkadaşlar derslere devam edemiyor ve final döneminde imzalar atılıyor sonuç olarak devamlılık problemi yaşanmıyor. Burada ki soru şu, derslerden gerçekten ne beklentinizin olduğudur. Gerçekten derslere devam ettiğiniz takdirde elbette bir çok faydasını görüyorsunuz ama teori ile uygulama çok farklı, o yüzden derslerin uygulamada yetersiz kaldığını düşünüyorum. Bir diğer konu ise lisans ücretleri , bir çok enstitü ve okul ile görüştüm hepsi bir birine çok yakın fiyatlar söyledi. Burada size ufak bir ipucu söylemem gerekirse, şehir dışından gelecek arkadaşlara 500-1000 arası indirim yapabiliyorlar. Bunun nedeni de sınavlara geliş-gidiş ve konaklama harcamalarına destek amaçlı olduğu düşüncesi.. Yani bunu aklınızın bir köşesinde tutup şansınızı denemenizi öneririm :) Konu ile ilgili daha detaylı bilgi isteyen arkadaşlar özelden ulaşabilirler. Ders içerikleri, sınavların nasıl olduğu vb. aklınıza takılan soruları yanıtlayabilirim. Herkese iyi forumlar.

Esra G.Ö.

Daimi üye
Başlık
5
Tepki
114
Mezuniyet
2011—12
Teşekkür ederim verdiğiniz bilgiler için. Aklım takılan bir şey olursa yazacağım size :)

Yukarı Alt