• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Iso 14001:2015 Ara Denetim

Ahmet Kara

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
otomotiv
Merhaba arkadaşlar kasım ayında 14001 ara denetime gireceğiz, merak ettiğim şey şu ara denetimde sadece minör ve major uygunsuzluklara mı bakılır yoksa, genel olarak herşey incelenir mi ? Ara denetim geçiren arkadaşlar tecrübelerinizi anlatır mısınız lütfen

@Ahmet Kara

Beyandaki yüksek dediğinize göre 2017 yılı uatf'lerinden bahsediyorsunuz sanırım. Bence bu durumla ilgili düzeltici faaliyet açın. Uygunsuzluğu tespit etmiş olduğunuzu gösterin ve tekrarlanmaması için almış olduğunuz aksiyonu belirtin. Örneğin 2018 yılından itibaren Motat sistemi üzerinden transfer kaydı yapılmaktadır, bu işin takibi ile ilgili .... adlı kişi görevlendirilmiştir vb. Kişinin görev tanımına da bu görevi eklenmeli tabi ki. Bu şekilde yeterli olacaktır. (14001 için)

Merhaba,
Çevre risk değerlendirmesi, çevre etki boyut tablosu mudur? Eğer değilse çevre risk fırsat tablosu örneği örnek iletebilir misiniz? 2015 versiyonunda. Teşekkürler

@Fundagül Ergüven
Çevre risk ve fırsatlarını ayrı bir tabloda hazırladım. burada sadece çevre boyutları ve etkilerinin hammadde satınalınmasından ürünün sonlanması ve atık beratarf süreçleri boyunca değerlendirmesini yaptım.