Iso 14001 2015 ver. iç denetim soru listesi

Çiğdem C

Antalya İl Temsilcisi
Etkinlik Grubu
Firma
çevre danışmanı
arkadaşlar buradan paylaşım yapsanız, bizlerde bir şeyler ekleriz üstüne veya fikirler sunarız, birlikte daha güzel şeyler ortaya çıkabiliriz.

Tuğçe Özdemir

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
Gemport A.Ş.
İsmail Bey merhaba,
Hem böyle uğraşmamak için hem de isteyenin sizi de rahatsız etmeden bilgiye ulaşabilmesi adına buradan paylaşmanız daha iyi olmaz mı?

*Mail adresi sansürlenmiştir. Burası genel paylaşım forumudur ve paylaşımların genele açık yapılması arzumuzdur. Fatih Özcan

ismail.kaya

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
omtaş
arkadaşlar soru listesi

Ekli dosyalar

• ISO 14001 2015 . Ç.Y.S Soru Listesi .xls
    636 KB · Görüntüleme: 1,382

Gulnar

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
STP
ismail.kayaMerhaba, öncelikle paylaşmış olduğunuz document için teşekkür ederim işimde bana yardımcı oldu. Fakat ben bazı soruların nasıl yanıtlanacağı ile ilgili zorluklar yaşıyorum. Yradımcı olursanız sevinirim. Mesela örnek cevaplanmış liste ola bilir. Sıkıntılı konular 4 maddesi ile ilgili. Teşekkür ederim.

ali gözel

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
gtc
arkadaşlar merhaba bende yeni bir şirkette işe başladım buraya ıso 14001 i uygulamamı istiyorlar bana yardımcı olabilir misiniz?

ali gözel

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
gtc
@ismail.kaya
ismail hocam çalıştığım şirketi 14001 e hazırlıyorum da bu soruları bize yol gösterir mi?

ismail.kaya

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
omtaş
@ali gözel
tabiki ali bey iç tetkiğin amacı saten standarta ne kadar uyduğunuz yetkinliklerinizi eksiklerinizi belirlemek.

yusufduran

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
Enerji AŞ
Çevre amaç-hedef ile ilgili doküman var mıdır? Teşekkürler

Esra G.Ö.

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
Otomotiv
@yusufduran

ADL Belge diye internette aratırsanız tüm kalite sisteminin örnek formlarını ve dokumanlarını bulabilirsiniz.

yusufduran

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
Enerji AŞ
Çevre amaç ile ilgili örnek dokümanı kastetmiştim :)
Yardımlarınızı bekliyorum.

TAHA UMUT KORKUT

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
AGM OTOMOTİV A.Ş
14001 konu başlıklık içeriği görünce sormak istedim arkadaşlar Değişiklik Yönetimi şeklinde Yönetmelik takip dokümanınız mevcut mu? 2 senedir elimde ki dökümanı anlamaya çalışıyorum bu kadar karmaşık olmamalı diyorum. yardımcı olabilecek kalite üzerine çalışan arkadaşım var mı?

deryanil

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
....
TAHA UMUT KORKUTYönetmelik takip dokümanı olarak "Dış Kaynaklı Doküman Listesi" nden bahsediyorsanız; resmi gazete tarihi, sayısı, ilgili yönetmliğin tesisinizdeki sorumlu kişisi, güncelleme periyodu, tesisinizi ilgilendiren maddeler ve tesisin maddeye uygunluğu şeklinde olmalı, karışık değil ama kalabalık olabilir. Dokümanınızı paylaşabilirseniz değerlendirelim.

TAHA UMUT KORKUT

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
AGM OTOMOTİV A.Ş

weakness

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
abc
Değişiklik yönetimi toplam bir süreci ifade eder.
Sadece mevzuatlar değil çevre yönetim sistemini etkileyen tüm değişiklikler.
Bunlar neler olabilir.Yeni yatırım-atık harfiyat türünü değiştirebilir.Bunun gözden geçirilmesi ve etkilerinin yazılı olarak değerlendirildiğinin gösterilmesi beklenir.
Yönetmelik değişikliği-mevcut durum nedir?Yeni yönetmelikle sistemde doküman,yatırım,değişiklik gerekiyor mu? kontrol edilmeli ve yapılacaklar varsa sorumlu ve termin tarihi ile belirtilmelidir.
Yeni hammadde kullanımı-Çevre boyutlarında değişiklik meydana getirecekmi?MSDS ve TDS kontrolü yapıldı mı?Yeni bir atık veya çevre boyutu oluşturuyor mu ?
İşte bunların değerlendirilmesi genel olarak değişiklik yönetimi içinde adlandırılır.
Genelde bu konuları içeren bir form hazırlanır.Çevre görüşleri ilave edilerek kayıtlar saklanır.

tugce karakas

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
Katı Atık Yönetimi
merhabalar, ilgili tabloyu bana da iletebilir misiniz sakıncası yoksa? @TAHA UMUT KORKUT