Iso 14001 uygunluk değerlendirmesi örneği

TolgaK.

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
AFFA KALİTE
Arkadaşlar denetim sırasında denetçi bayan; 4.5.2 maddesi gereğince uygunluk değerlendirmesi yapmamızı istedi ve majör hata yazdı? Elinde uygunluk değerlendirme raporu ya da formu olan rica etsem paylaşabilir mi?

ali gözel

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
gtc
arkadaşlar merhaba bende yeni bir şirkette işe başladım buraya ıso 14001 i uygulamamı istiyorlar bana yardımcı olabilir misiniz?

hatice kaya

Kayıtlı Kullanıcı
Benim anlamadığım konu Çevre boyutları ve etkileri için ayrı risk tablosu ve prosedür, risk ve fırsatları için ayrı prosedür ve tablo mu oluşturacağız. Kafam çok karışık

ozgekhvc

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
GSA
@hatice kaya
Evet Hatica Hanım Çevre Boyutları Değerlendirmeleri ayrı prosedür ve tabloda Rİsk ve Fırsatları ayrı prosedür ve tabloda oluşturucaksınız. Çevre Boyut Değerlendirmelerinde ayrıntıya girilirken Risk ve Fırsatlar daha genel ifadelerle oluşturuluyor.

sündüz

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
belediye
@ozgekhvc

Özge hanım risk ve fırsatlarla ilgili hazırladığınız tablo örnek paylaşılır misiniz?

Burak Bilen

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
Anel
@ozgekhvc
Risk ve Fırsatlar Prosedürü oluşturulacak. Ama Çevre Boyut Etki Analizi'nde ayrıca bir prosedüre gerek var mı? Bilemiyorum.

Esra G.Ö.

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
Otomotiv
@Burak Bilen

Ayrıca bir risk fırsat prosedürüne de gerek yok. Eski versiyonda çevre boyutları prosedürü olarak oluşturduğumda çevre boyut etki analizini açıklıyordum. Yeni versiyonda adını çevre prosedürü olarak revize ettim ve risk fırsat metodlarını açıkladım. Gelen denetçide ne kadar az evrak olursa o kadar iyi diyerek beğendi.

Esra G.Ö.

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
Otomotiv
@Burak Bilen

Entegre ise sistem belki o yüzdendir. Gelen denetçiye göre de değişiyor zaten istekler.

ramazangul

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
kipaş
@Emrah BOZKURT

Merhaba. Emrah Bey bu konuyla ilgili bir örnek doküman var mıdır acaba?

canakkaleli17

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
ÖZNUR KABLO
Merhaba arkadaşlar Bizim Çevre Denetimimizde Yasal Yükümlülükler Listemiz var fakat denetçi diğer şartlarıda eklememizi istedi. Diğer Şartlarında yer aldığı elinizde Liste var mıdır?

Sati

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
FIRAD ÇED
Merhaba arkadaşlar uygunluk yükümlülükleriyle ilgili bir tablo hazırlamamız gerekiyor mu? yardımcı olursanız çok sevinirim

Şule Pekbak

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
PETLAS LASTİK SANAYİ VE TİC. A.Ş.
@Sati
Ben uygunluk yükümlülükleri ile ilgili aşağıda başlıkları verilen tablo şeklinde bir tablo hazırladım geçen yıl denetime geldiklerinde bu şekilde bir tablo gerekli olduğunu söylemişlerdi tabi bu denetçiden denetçiye değişir.

Uygunluk Yükümlülükleri Tablo Görseli.jpg

ismail.kaya

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
omtaş
@Sati
prosesinizle ilgili sizi bağlayan tüm yasal şartları gösteren bir tablo hazırlamanız gerikir. prosesinizi ilgilendiren kanun yönetmelşk tebliğ bunları belirtmelisiniz tabloda