ISO 9001 hakkında sorularınız

nesliy

Kayıtlı Kullanıcı
@Burak Bilen

Merhaba,

Mevcut Çevre etki analizlerine risk ve fırsatlar eklenebilir mi? Ayrı bir format mı hazırlanması talep edilmiş?

Ayrıca mesela dış hususlardaki medya nın nasıl bir çevre etkisi olabilir veya risk ve fırsatlara nasıl dökülür? Ben çevre ile ilgili bir bağlantı kurmadan hususları yazıp yazmama konusunda tereddüt ediyorum da.
Teşekkürler

benolursem

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
Kendi Adıma A.Ş.
@Esra Şahin

Değişikliklerin kontrolü prosedürünü ne için oluşturdunuz?.

Esra Şahin

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
-
AMAÇ: Bu Prosedürün amacı Kuruluşumuzun faaliyetleri sırasında ISO 9001:2015, ISO 14001:2015 ve TS 18001 entegre yönetim sistemi standartlarına uygun,
istenen çıktıları iyileştirmek, istenmeyen etkileri azaltmak, müşteri memnuniyetini, ürün veya hizmet kalitesini etkileyebilecek, entegre yönetim sistem şartlarının iyileştirilmesi amacıyla yapılacak tüm değişikliklerin entegrasyonu ve değişikliğin yönetimini sağlamaktır.

benolursem

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
Kendi Adıma A.Ş.
@Esra Şahin

Bu cümle bana 9001:2015 Madde 6.1 Risk ve fırsatların belirleme faaliyetleri başlığı altındaki yazıyı anımsattı. çoklu yönetim sisteminin birbiriyle ilişkilerini düzenlemek üzere hazırladınız sanırım. Ben sadece 9001 bazlı sanmıştım ilk sorunuzu

Esra Şahin

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
-
@benolursem Entegre sistem kullandığım için tüm dokümanım da entegre sistem üzerine kurulu.

Esra Şahin

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
-
Merhabalar,
Entegre Yönetim Sistemleri kullananlar için, ISO 45001 Standardını baz alarak hazırladığım matrisi paylaşıyorum. (Türkçe standart yayınlandığında sadece 8. maddede ufak değişiklikler olması muhtemel. Sonrasında o kısımda revize gerekebilir.) Entegrasyon çalışmalarında kolaylık olması ümidiyle, iyi çalışmalar dilerim.

Ekli dosyalar

ser gir

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
yok
esra şahin hnm şifreyi kabul etmiyor

ceren123

Kayıtlı Kullanıcı
45001 entegrasyonun yapılmamış olması bir uygunsuzluk mudur ne zamana kadar yapılması

Esra Şahin

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
-
@ceren123 12Mart 2018'de yayınlanan stanadarda geçiş için 3 yıllık süre tanımlanıyor. Bu durumda geçiş zorunlu olmamakta ve uygunsuzluk durumu söz konusu değildir.

Adile Tokmakcio

Kayıtlı Kullanıcı
@Esra Şahin ilgili taraf ve beklentilerini de içerecek şekilde süreç risk ve fırsat analizi hazırlamam gerekiyor ve tüm süreçlere formatı anlatmam gerekiyor. Ancak bende bir türlü formatı oluşturamıyorum. Tüm bölümlere ilgili taraf ve beklentilerini yaptırdım, sürece ait risklerini de belirlediler ancak ikisini bir araya getirmem gerekiyor ve yaşayan bir doküman olması gerekiyor. Yardımcı olabilir misiniz? 2015 versiyonuna uygun bir risk analizi paylaşabilir misiniz?

Esra Şahin

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
-
Merhaba @Adile Tokmakcio , ekte paylaştığım doküman üzerinden risk ve fırsat değerlendirmesi yapabilirsiniz. İlgili taraflarınızı ayrı bir proses veya proses kaynağı olarak belirtebilir ya da dokümana bir sütun ekleyerek belirtebilirsiniz. Bu noktada risk ve fırsatlarınızı hangi usule uygun değerlendireceğiniz de önemli. (L tipi, 5*5'lik vb.)

Ekli dosyalar

CANSUB

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
GIDA
İyi günler Arkadaşlar ISO ve TSE hakkındaki sorularınız ve sorunlarıza elimden geldiği kadar çözmeye çalışacağım bana iletmeniz yeterli !!!
Metin Bey Merhaba,
Bizlerden denetim sırasında izlenebilirlik hususunda balık kılçığı diyagramı oluşturmamız istendi.
Elinizde buna dair bir örnek mevcut mu? sadece kök neden analizini ifade eden bir prosedür yazmamız yeterli olacak mıdır?