• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Karbon emisyon i̇zleme sistemi hk.

Ferhat Akbaş

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
Özel Sektör
Merhaba,
Tekstil işletmemizin karbon emisyonlarının arttığı noktaları tespit edip değerleri düşürmek için çalışmalar yapmak istiyoruz ancak bunun gibi çalışmaları yapabilmek için elimizde veriler olması gerekiyor. İnternette araştırırken şöyle bir "
Gizlenen içeriği görüntülemek için Giriş Yap yada Kayıt Ol .
" sistem buldum. İlgili firma ile iletişime geçip sunum vs. talep edeceğim çünkü uzun vadeli bir yatırım olacak.
Bu konuda sizlerin de kullanmış olduğu bir yazılım bulunuyor mu ?

Ben çalışma mantığını çok anlamadım bu sistemin. Sadece Kapsam-1 emisyonlarını mı takip edecek? Yakıt tüketimi dışında bir değişken üzerinden nasıl bir analiz yapılabilir ki?
Envanteriniz hazırsa zaten sera gazı kaynaklarınızı da biliyorsunuzdur. Karbon emisyonundan kastınız, emisyon çıkış noktasındaki karbon miktarı mı? Yoksa sera gazlarının karbon cinsinden hesaplanması mı?