Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Kartuşlar/karbonlar

Konu, 'Tehlikeli Atıkların Kontrolü' kısmında Merve Alkan tarafından paylaşıldı.

Etiketler:
 1. Merve Alkan

  Merve Alkan CMNet Üyesi

  Merhaba, atık kartuşlar yönetmeliğe göre tekrar dolumu mu yapılmalı yoksa bertaraf gönderilmeli ? Yasal olarak kartuş atıkların yönetimi nasıl oluyor ?
   
 2. Serkan Çiçekay

  Serkan Çiçekay CMNet Üyesi

  Kartuşun doldurulabilir özelliği varsa onu atık olarak ayırmak saçma olur, yeniden doldurulmalıdır.
   
  Gülşah Albayrak bunu beğendi.
 3. Ahmet Ecevit

  Ahmet Ecevit CMNet Üyesi

  kartuşların atık olarak değerlendirilmesi ; tehlikeli & kimyasal atık olarak değerlenir. tehilkeli kimyasal atık toplama Lisansı almış firma kurum kuruluş lara üçreti karşılığında teslim edilir.
   
 4. TalipGÜNER

  TalipGÜNER CMNet Üyesi

  Bazı firmalar geri dönüşüm kapsamında bitmiş kartuşlarını geri alıyorlar HP, Kyocera,Oki gibi; tabi dolum yapılıyorsa öncelikle doldurulmalı. Bize düşen sadece kargoya vermek hem de ödemeli olarak. Artık dolum yapılmayan kartuşları geri dönüşüm olarak geri alınmayan kartuşları bertaraf firmalarına ya da ara depolama tesislerine 6 ayda bir diğer tehlikeli atıklarla beraber çıkışını yapmalıyız. Bizim görevimiz önce bedava yoldan atıkları usulüne uygun olarak elden çıkarmak son çare firmalara ücret karşılığı bertaraf ettirmek olmalı. Çevreyi ve ekonomiyi korumak ikisi de önemli çünkü.
   
  Merve Alkan bunu beğendi.

İlginizi Çekebilir

20170309_115421.jpg
Arkadaşlar merhaba, tesise gelen karışık ambalaj atigini sisteme nasıl beyan etmemiz gerektiğini açıklıyor. İyi çalışmalar.
41.jpg
Merhaba, Çalıştığım yerde zımpara işinde kullandığımız flap disklerin atık kodları ve bertaraf/geri dönüşümü ile ilgili yardımcı olabilecek biri varsa çok sevinirim. [ATTACH][ATTACH] Ayrıca...