• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Katı atık entegre tesisi işletme stajı

kutaydeniz

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
Öğrenc,
Merhabalar, öncelikle konuyu yanlış yere açtıysam kusura bakmayın, Zonguldak'ta bir katı atık entegre tesisinde işletme stajımı gerçekleştirmekteyim fakat staj defterimi nasıl dolduracağıma dair bir fikrim dahi yok. Çevre mühendislerine sorular sormak istiyorum fakat tesis işleyen bir tesis olduğundan sadece mali idari işlere bakıyorlar ve bana söyledikleri tek şey mevzuat okuyabilirsin o da canım sıkılmasın diye. Elinde örnek bir staj defteri olan varsa en azından fikir açısından gönderebilirse veya ne yapmam konusunda yardımcı olabilecek var ise fikirlerinizi bekliyorum.

öncelikle iş akış şemasını talep edebilirsin. işletim planı varsa isteyebilirsin. yönetmelik bilgisi, sahaya giriş, mekanik ayrıştırma aşamaları, varsa kompost tesisi, atık döküm planı, sızıntı suyu arıtma tesisi proses aşamaları, varsa biyogaz tesisi işletme planı ve genel olarak değerlendirme. bu başlıklar altında incelenebilir. bir de her gün bu başlıklar altında tesisi inceleyebilirsin. böylelikle staj defterine uygulamadaki kısmı da yazabilirsin. her güne bir kısım yazılabilir. bazı yerler işletme planlanını, orada bulunan işletmeye özel bilgilerden dolayı paylaşmak istemiyor. neleri paylaşmaman gerektiğini sorabilirsin. zaten en son staj defterini onaylarken kontrol edecekler. kolay gelsin.