• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Kati atik karakterizasyon calismasi

Merve Yeşildağ

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
geri dönüşüm
Merhaba arkadaslar, kati atik karakterizasyon calismasi nasil yapilir ? Yardimci olur musunuz

o iş biraz pis bi iş :) ne kadarlık bi atık kütlesi üzerinde yapacaksınız? (yani belediye atıkları, yurt atıkları, okul atıkları vb.)

merhaba arkadaşlar sıze ıkı sorum var bırıncısı ıstedıgım bı bolgenın katı atık karakterızasyonunu nerden ogrenebılırım? ıkıncı sorum ıse dort dortluk bır tat ın herşeyı dahıl yatırım malıyetı sızce nekadardır? makınelerden tesısın çatısına kadar kapalı bı tesıs malıyetı lazım tahmını degr?

1. Sorunuz için katı atık karakterizasyonunu o bölgedeki belediyeden öğrenebilirsiniz, bitirme çalışmam için belediye ile birlikte çalışmıştım bu konu ile ilgili olarak

Öncelikle merhabalar
Araştırma projesi olarak katı atık karakterizasyon analizini aldık fakat biz bu projeyi 4 bölgeden numune alıp ufak çaplı yapmayı düşünüyoruz nasıl yapabiliriz yardımcı olursanız seviniriz

merhaba, katı atık karakterizasyon çalışmasını belediye ile yaptık il müdürlüğüne gönderip atık yüzdesini değiştiren var mıdır?

Solucanın gübresiyle borçlarını sıfırladı, dört de tesis kurdu

Denizli'nin Kale İlçesi'nde, ailesinin borç yükünden kurtulması için dört yıl önce eşi Ali Sarıtaş (53) ile solucan ve solucan gübresi üretimi işine başlayan Bakiye Sarıtaş'ın (50), hayatı bir anda değişti. 620 bin lira olan borcunu ödeyen, bunun yanı sıra 170 dönüm arazi ve 4 üretim tesisi sahibi olan Sarıtaş, işe başladıklarında kendileriyle dalga geçildiğini ancak yılmadıklarını ve başarılı olduklarını söyledi.

Gizlenen içeriği görüntülemek için Giriş Yap yada Kayıt Ol .

Merhabalar, katı atık içeriğinin belirlenmesi (evsel katı atıklar) ve laboratuvarda C, H, O, S, v.b oranların değerlendirilmesi yapılacak. Amaç atıktan enerji üretim potansiyelini belirlemek. Çalışma Van YYÜ laboratuvarında yapılacak ve bölgede yapılan ilk çalışma olacak. Konunun hassasiyetine istinaden yardımcı olabilecek arkadaşlara teşekkür ediyorum.

Van İli için Evsel Atıklardan Enerji Potansiyelinin Belirlenmesi çalışması yürütüyorum. Bu kapsamda laboratuvar çalışması yapacağım. Laboratuvarda çalışmayı nasıl yapacağım ve analizler de nelere dikkat edeceğim konusunda yardım istiyorum.

@emin2 Karekterizasyona dair bilgiler mevcut ki zaten mevsimsel olarak atık karekterizasyonu yapılıyor. Amaç bu karekterizasyona bağlı olarak numune alımının yapılıp lab. ortamında içeriğinin belirlenmesi.

@emin2 elinizde örnek çalışma raporları veya yapılmış çalışmanın detaylarını gösteren veriler mevcut mu? yada internetten analiz çalışması için nerelere başvuru yapabiliriz? Özellikle C, H, O, S ve kalorifik değerler enerji potansiyelini belirlemede rol oynadığından bu çalışma bölgede önem arz ediyor.