Duyuru Kurumsal karbon yönetimi ve doğrulama prensipleri (iso 14064-1-2-3)

Bu konu sabitlenmiştir ve 10 Şub 2023 - 12:41 tarihinde sabit konu listesinden kaldırılacaktır.

Fatih Özcan

Site Kurucusu
Firma
ABL Group
Eğitim Konusu
Kurumsal Karbon Yönetimi ve Doğrulama Prensipleri (ISO 14064-1-2-3)
Başlangıç Tarihi
10 Şub 2023
Bitiş Tarihi
12 Şub 2023
Saat Aralığı
10.00-17.00 arası
Eğitim Lokasyonu
Microsoft Teams üzerinden tamamen online
Eğitim Ücreti
2300 TL + KDV (2714 TL KDV DAHIL)
Ödeme ve Kayıt Talimatı
Eğitime katılmak isteyen üyelerimiz aşağıda yer alan ilgili ön kayıt formunu doldurduktan sonra; kurumsal üyelerimiz isim soyismi ve firma bilgilerini, şahıs olarak katılacak üyelerimiz isim soy isim, TC kimlik numarası, adres bilgilerini info@qsi.com.tr adresine göndermesi gerekmektedir. Firma tarafından fatura kesilecek ve fatura üzerinde belirtilen IBAN hesabına ödeme yapılması istenecektir.

Ön Kayıt linki:
Please, Giriş Yap or Kayıt Ol to view URLs content!
Belge Durumu
Eğitimi tamamlayanlara "Katılım Belgesi" düzenlenecektir.
Eğitim İçeriği
ISO 14064-1:2018 SERA GAZI EMİSYONLARININ KURULUŞ SEVİYESİNDE HESAPLANMASI (1.5 GÜN)
- Organizasyonel sınırlar
- Raporlama sınırları
- Sera gazı kategorileri
- Sera gazı emisyonlarının hesaplanması
- Sera gazı kaliye yönetimi
- Sera gazı raporlama faaliyetleri

ISO 14064-2:2019 SERA GAZI EMİSYON İYİLEŞTİRMELERİNİN BELİRLENMESİ, İZLENMESİ VE RAPORLANMASI (0.5 GÜN)
- Sera gazı projelerinin tanımı
- Sera gazı projeleri için gereklilikler
- Sera gazı emisyonlarının ve/veya uzaklaştırmalarının miktarının belirlenmesi
- Veri kalitesinin yönetimi
- Sera gazı projelerinin raporlanması

ISO 14064-3:2019 SERA GAZI BEYANLARININ DOĞRULANMASI VE GEÇERLİ KILINMASI (1 GÜN)
- Doğrulama/geçerli kılma faaliyetlerindeki temel gereklilikler
- Doğrulama faaliyetinin planlanması
- Envanter analizi
- Doğrulama ve geçerli kılmanın gerçekleştirilmesi
- Bağımsız gözden geçirme
- Doğrulama kararı
İlave Bilgiler
qsi_14064.1,2,3_10-12.022023.jpeg
null

Fatih Özcan

Site Kurucusu
Firma
ABL Group
Sayın @Üyeler

Bildiğiniz üzere firmalarınızda yapılan karbon ayak izi hesaplamalarının bağımsız firmalar tarafından doğrulanması gerekmektedir. Bu eğitimin amacı karbon ayak izi konusunda çalışma yapan meslektaşlarımızın doğrulama süreçleri hakkında bilgi sahibi ve aşina olmalarını sağlamaktır. Doğrulama sürecine başlamadan önce süreçle ilgili bilgi sahibi olunması olası aksaklıkların önüne geçmek ve doğrulama sürecinin başarılı sonuçlanmasını sağlamak konusunda oldukça etkili olacaktır.

Her zaman olduğu gibi bu eğitimde daha önce hiçbir firma tarafından verilmemiştir. Bu nedenle bu eğitimi öncelikle sunmak istedik. Umuyoruz ki eğitim birçok kişinin ihtiyaç ve beklentilerini karşılayacaktır. Ve her zaman ki gibi eğitim QSI firmasının birbirinden değerli ve yetkin eğitmenleri aracılığıyla verilecektir.

Son düzenleme: