Masterbatch üretimi

cansu34

Üye
Başlık
2
Tepki
0
Arkadaşlar merhaba?
Aranızda masterbatch üretimi yapan firmada çalışan var mı? Bu firmalar çevre iznine tabi mi? Bilgisi olan paylaşırsa sevinirim.

Olgaç Sürmelihindi

Videocu
Yönetim Grubu
Başlık
120
Tepki
5.125
@cansu34
Kolay gelsin masterbatch boya üretimi mi yapıyorsunuz? Eger yapıyorsanız yakma veya prosesten cikan bir toz vb madde var mi

cansu34

Üye
Başlık
2
Tepki
0
  • Konu sahibi Konu sahibi
@Adalet savascisi ham madde olarak granül pigment, kalsit, karbon siyahı alınıyor sıcak mikserde hamur haline getiriliyor. Sonra kırma makinesinde kırılıyor ve ekstrüderde granül haline getiriliyor. Yakma prosesi mevcut değil sıcak mikserlerdeki ısı çok az. Sıcak mikserden toz çıkışı oluyor ve davlumbaz mevcut, kırma makinesinin de davlumbazı var.

Olgaç Sürmelihindi

Videocu
Yönetim Grubu
Başlık
120
Tepki
5.125
@cansu34
Büyük ihtimalle hava emisyonundan girebilirsiniz. Kullandiginiz hammadde miktari ne kadar onu soyler misiniz? Siz yonetmeligin ek 2 maddesi 4.8 e girebilirsiniz[/QUOTE]

cansu34

Üye
Başlık
2
Tepki
0
  • Konu sahibi Konu sahibi

361 ton/yıl alçak yoğunluklu polietilen granül, 17 ton/yıl karbon siyahı, 6 ton/yıl kalsit, 70 ton/yıl Yumuşatıcı, 33 ton/yıl pigment

Olgaç Sürmelihindi

Videocu
Yönetim Grubu
Başlık
120
Tepki
5.125
@cansu34
Kubra hanim kullandiginiz hammaddeleri miktarlarini kg/saate çevirdim. 25 kg/saati geciyor siz hava emisyonuna tabisinizdir. Dilerseniz ik cevreden görüş alin.

Yukarı Alt