MELBES PARAMETRELERİ

Ahmet Halli

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
ÖZMÜŞLER ATIK YÖNETİM VE DANIŞMANLIK HİZMETLERİ A.Ş.
Arkadaşlar herkese iyi çalışmalar dilerim. Bakanlık granül üretimi yapan tesisimizde bulunan süzek yakma bacasından çıkan kanserojen ve kalıcı organik kirleticilere dair bir ölçüm istiyor. Yakma bacasında dioksin, furan gibi kalıcı organik kirleticilerin emisyonlarının oluşması muhtemeldir gibi bir yazı ulaştı elimize ve bununla ilgili melbesten ölçüm için parametrelere bakıyorum ancak konu ile ilgili doğru parametre nedir bulamadım. Bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olurlarsa sevinirim.

Nilgün Çaput

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
Atlas Çevre Danışmanlık
Merhabalar. Melbes sisteminde PCDD/PCDF olarak kontrol edebilir misiniz.

Ahmet Halli

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
ÖZMÜŞLER ATIK YÖNETİM VE DANIŞMANLIK HİZMETLERİ A.Ş.

Hasan ARIKAN

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
Natura Çevre Müh. ve Dan. Hizm. San. Tic. Ltd. Şti.
Merhaba arkadaşlar, kimyasal gübre üreten bir tesiste hidrojen gazının tutulumu için sulu sistem (ters yıkama işlemi yapılan) baca bulunmakta. Emisyon izni için hangi parametreleri seçeceğime emin olamadım. Yardımcı olabilir misiniz?

Şafak Yılmaz

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
www.yesildanisman.com
Firma
YEŞİL DANIŞMAN
Merhaba arkadaşlar. Yapılmış olan MELBES başvurusunun iptali nasıl olur. normalde tesis kapalı, yanlışlıkla biz başvuru yaptık, laboratuvar ataması da oldu. laboratuvarla görüştük onlar sadece güncelleme açabiliyor. oradan numune adetini sıfır yazalım dedik ama sistem kabul etmedi. bakanlığa da eposta gönderdik henüz bir dönüş olmadı. böyle bir durum yaşayan arkadaş varsa tecrübelerini paylaşırsa sevinirim.

Cem Yılmaz

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
www.cemgineer.com
Firma
GÜNEŞ ÇEVRE DANIŞMANLIK
Şafak YılmazResmi bir evrak hazırlanması gerekiyor. Tesis kapalı da olsa imza yetkilisi biri vardır diye düşünüyorum. Dilekçe tarzında evrak hazırlayıp, tesisin yetkilisine kaşe-imza yaptırın. Arkasına imza sirküleri koyup, Melbes'in mail adresine gönderin. Sonrası onlara kalıyor, daha önce bende de benzer bir durum oldu. Benden bu tarz bir mail istemişti Bakanlık yetkilisi. Kapatmaları çok uzun sürünce laboratuvar ölçümü yaptık diye işaretledi.

Şafak Yılmaz

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
www.yesildanisman.com
Firma
YEŞİL DANIŞMAN