• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

MELBES PARAMETRELERİ

Ahmet Halli

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
EGESİS ÇEVRE TEKNOLOJİLERİ
Arkadaşlar herkese iyi çalışmalar dilerim. Bakanlık granül üretimi yapan tesisimizde bulunan süzek yakma bacasından çıkan kanserojen ve kalıcı organik kirleticilere dair bir ölçüm istiyor. Yakma bacasında dioksin, furan gibi kalıcı organik kirleticilerin emisyonlarının oluşması muhtemeldir gibi bir yazı ulaştı elimize ve bununla ilgili melbesten ölçüm için parametrelere bakıyorum ancak konu ile ilgili doğru parametre nedir bulamadım. Bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olurlarsa sevinirim.

Merhabalar. Melbes sisteminde PCDD/PCDF olarak kontrol edebilir misiniz.

Merhaba arkadaşlar, kimyasal gübre üreten bir tesiste hidrojen gazının tutulumu için sulu sistem (ters yıkama işlemi yapılan) baca bulunmakta. Emisyon izni için hangi parametreleri seçeceğime emin olamadım. Yardımcı olabilir misiniz?

Merhaba arkadaşlar. Yapılmış olan MELBES başvurusunun iptali nasıl olur. normalde tesis kapalı, yanlışlıkla biz başvuru yaptık, laboratuvar ataması da oldu. laboratuvarla görüştük onlar sadece güncelleme açabiliyor. oradan numune adetini sıfır yazalım dedik ama sistem kabul etmedi. bakanlığa da eposta gönderdik henüz bir dönüş olmadı. böyle bir durum yaşayan arkadaş varsa tecrübelerini paylaşırsa sevinirim.

Şafak YılmazResmi bir evrak hazırlanması gerekiyor. Tesis kapalı da olsa imza yetkilisi biri vardır diye düşünüyorum. Dilekçe tarzında evrak hazırlayıp, tesisin yetkilisine kaşe-imza yaptırın. Arkasına imza sirküleri koyup, Melbes'in mail adresine gönderin. Sonrası onlara kalıyor, daha önce bende de benzer bir durum oldu. Benden bu tarz bir mail istemişti Bakanlık yetkilisi. Kapatmaları çok uzun sürünce laboratuvar ölçümü yaptık diye işaretledi.

Merhabalar,

MELBES sistemi üzerinden başvuru yapılarak laboratuvar atandı fakat bu atanan laboratuvarı iptal etme/ret etme hakkımız var mıdır, varsa nasıl yapılır?