• Sayın Üyeler,

    Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

    Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Metal talaş analizi

  • Konuyu başlatan Anonim (b478)
  • Başlangıç tarihi
A

Anonim (b478)

Merhaba , Ankara da firmamızda çıkan metal talaşları yıkayıp , tehlikeli atık niteliğinde olup olmadığını öğrenmek için önerebileceğiniz analiz laboratuvarları var mı yada nasıl bir yol izlemeliyim?
 
Merhaba,

Atığın EK-3B analizi yani tehlikelilik analizini Tübitak ya da 9 Eylül laboratuvarlarına yaptirabilirsiniz. Ben Tübitak MAM ile çalışıyorum. Kendileri ile iletişime geçerseniz, endüstriyel analiz talepleri kapsamında size iki form iletecekler. İlgili formları doldurup mail ortamında geri gönderdikten sonra teklif formu iletilir.

Bu aşamadan sonra numuneyi, atık numune alma yetkisi olan bir laboratuvara yaptırmanız gerekiyor. Teklif onay formu + numune alma tutanağı + numuneyi, MAM'a kargoluyorsunuz ve 45 gün sonra raporunuz hazırlanmış oluyor. Ödeme yapılmadan analizlere başlanmıyor onu da belirtmem gerek.
 
Üst