mezarlıklara atıksu hatları ve fosseptiklerin uzaklığı???

T.Türüt

Kayıtlı Kullanıcı
herkese merhaba
arkadaşlar zaman zaman mezarlığına yakın fosseptik olmasıyla ilgili şikayet dilekçeleri geliyor.. bununla ilgili yönetmelik bulamıyorum... bilgisi olan var mı..içme ve kullanma suyu kaynak ve hatlarına mesafe belirtilmiş mezarlık yönetmeliğinde ama atıksuyla ilgili bir bilgi bulamadım...

Sedameriç

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
Kamu Sektörü
5. Bu alanda mevcut mezarlıklarda yeni gömüye izin verilmez ve yeni mezarlıklar da açılamaz.
SU HAVZALARI KORUMA YÖNETMELİĞİ'nde yer almaktadır.
En yakın örnek: "T.C. İZMİR BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ İZMİR SU VE KANALİZASYON İDARESİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ" bilgi kaynağı ile iletmek istedim. Umarım yardımcı olabilmişimdir.

KS
T.Türüt

T.Türüt

Kayıtlı Kullanıcı
çok teşekkür ederim hemen inceleyeceğim...

KS
T.Türüt

T.Türüt

Kayıtlı Kullanıcı
yeni değilse mezarlık yani izmir ilinde ki uygulama değil de daha genel bir yönetmelik gerek bana.. şimdi baktım buna aradığımı bulamadım..başka bilgisi olan var mı arkadaşlar

Sedameriç

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
Kamu Sektörü
Genel olarak mezarlık alanında içme ve kaynak suları değerlendirme altında tutuluyor. O nedenle mevzuat ve yönetmeliklerde atıksu ve foseptik olarak bulma ihtimaliniz çok dar alandan ibarettir. Dilekçeler de yer alan konu tam olarak mezarlıkların yakınında yer alan foseptik çukuru mu ya da atıksu geçen hat mı mevcut ? ve çalıştığınız yer kamu kurumu mu? Ona göre size yol haritası ifade edeceğim.