• Sayın Üyeler,

    Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

    Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Modelleme programları kıyaslama sumo & profar

M.küçük

Kayıtlı Kullanıcı
Katılım
22 Tem 2015
Konular
3
Mesajlar
5
Tepki puanı
1
Firma
mawiates
AAT proses izleme ve optimizasyon programı profar ve sumo programları hakkında bilgisi olan var mı kıyaslama yapmam gerekiyor ? yardımcı olabilir misiniz ?
 
M.küçükMerhaba, hali hazırda kullanmakta olduğum Dynamita firmasına ait Sumo programı açık kaynak kodlu 3. nesil bir modelleme programıdır. Kapsamlı kinetik ve stokiyometrik katsayıların yanı sıra model içerisindeki reaksiyonların dahi kullanıcı tarafından değiştirilmesine imkan tanıyan bütüncül bir program. İstediğiniz aktif çamur konfigürasyonunu kurduktan sonra gerek dinamik şartlar için gerekse yatışkın şartlar için modelleme yapabilirsiniz. Bununla birlikte yeni ilaveler ile altyapı model kısmı da software içerisine entegre edilmiş. Ayrıca kontrolcüler ile kurmuş olduğunuz konfigürasyonu optimize etmenize imkan sağlamaktadır.
Profar programının detayını ise
Gizlenen içeriği görüntülemek için Giriş Yap yada Kayıt Ol .
adresinden değerlendirebilirsiniz.
 
Üst