NetCAD Tanıtım

Fatih Özcan

Site Kurucusu
Site Kurucusu
Tanım
Netcad; geniş yelpazede profesyonel çözümler sunan ulusal kaynaklarla üretilmiş bir CAD ve GIS yazılımıdır.

Teknik Özellikler

• 64 bit Windows 2000 / 2003 / XP / Vista Platformu.Mükemmel CAD & GIS & RS & Fotogrametri Entegrasyonu.
  • Çoklu Dil Desteği. (Türkçe, İngilizce)
  • Zengin CAD araçları. (Kes, Uzat, Yuvarlat, Böl, Paralel, Kaydır, Döndür, Ölçekler, Aynala vb)
  • Zengin veri tipi desteği (Nokta, Çizgi, Alan, Yaya, Daire, B Spline, Tension Spline, Yerel ve Ülke Pafta, Sembol, Spiral (klotoid) )
  • Zengin raster, vektör ve grid format desteği.
    • Raster (TIFF (11 bit, G4, LZW, Packbits, JPEG), GeoTIFF, ECW, MrSID, JPEG, JPEG2000, HDF, Erdas IMG)
    • Vektör (UVDF, DXF, DWG, DGN, SHAPE, MID/MIF, GML, CADRG, Oracle Spatial, PostGIS)
    • Grid (NCD, ArcInfo GRID, DTED, DEM, USGS STDS, Erdas IMG)
    • OLE nesnelerini coğrafi referanslayabilme (Word, Excel, PowerPoint)
  • Tüm işlemlerde GIS verisi üretim desteği.
  • Sözel ve Konumsal veri tabanı bağımsızlık.
    • Microsoft Access, SQL Server
    • Oracle, Oracle Spatial (SDO)
    • PostGres, PostGIS
    • ESRI, Personel GeoDatabase, ArcSDE*
    • DB2, MySQL
    • OLE DB ve ODBC ile erişilebilir veri kaynakları.
  • Konumsal ve sözel kriterlerden filtreleme ve SQL sorgulama olanakları.
  • COM Bazlı Programlama yapısı. (.NET, VBScript, JavaScript, C++, Delphi, PowerBuilder)
  • Özgün referans yapısı, pek çok format doğrudan (native) desteklenir. Bu şekilde yüzlerce gigabyte veri sorunsuz ve hızlı şekilde yönetilebilir.
  • Raster, Vektör ve Grid veri için anında (on-the-fly) projeksiyon dönüşümü.
  • Raster Registrasyon, Rektifikasyon (Afine, Polynomial), renk, boyut ayarları.
  • Zengin semboloji desteği. (TrueType font ve semboller, vektör font ve semboller, bitmap ve vektör taramalar, bitmap semboler, sembol destekli çizgi tipi tanımları)
  • Benzersiz ve güçlü veri üretim ve sayısallaştırma araçları. Hızlı nokta, çizgi, alan sayısallaştırma. Otomatik ve/veya manuel öznitelik veri girişi. Anında semboloji oluşturma imkânı.
  • Eş zamanlı veri giriş ve düzenleme desteği.
  • Topoloji düzenleme araçları. (Birleştir, Kır, Uzat, Kes, Basitleştir, Ayrıştır, otomatik alan topoloji oluşumu)
  • Tematik haritalama.(özgün, sayısal aralıklı, yoğunluk, pie/line chart)
  • Konumsal analiz ve seçim. (içinde, dışında, kesen vb, SQL, tek tek seçerek)
  • Overlay Analizleri. (Alan, Çizgi, Nokta kombinasyonları). Çizgi çıktılı overlaylerde LRS desteği
  • XML Bazlı dahili raporlama sistemi. Word, Excel ve HTML sürücüleri. Otomatik rapor üreteçleri.
  • Ayrıntılı Yardım Sistemi. (Komut yardımları, örnekler, nasıl yapılır, örnek projeler)
  • Lineer Referanslama Sistemi. (LRS -Dynamic Segmentation) desteği.
  • Network analizi. (En kısa yol, etkilenme vb)
  • Ofis stili ara yüz. Kullanıcı tanımlı menü oluşturabilme imkanı.
  • Pek çok eğitime yardımcı özellik. İpuçları, anında yardım, basılı el kitapları.
  • Tek noktadan konfigürasyon, tüm uygulama ayarlarına erişim kolaylığı.

Kullanıcı Kitlesi

• Belediyeler
  • İl Özel idareleri
  • Kamu Kurumları
  • Üniversiteler
  • Mühendislik
  • Planlama
  • İnşaat
  • Orman
  • Tarım
  • Jeoloji
  • Hidroloji
  • Elektrik
  • Maden
  • Mimarlık gibi çok geniş alanlarda yoğun olarak kullanılmaktadır.

Yasin Toplu

Kayıtlı Kullanıcı
CMNet Üyesi
Arkadaşlar ncz formatında ki netcad dosyasını dwg. autocad formatına dönüştürmem gerekiyor bilen varsa yardımcı olabilir mi ?