• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

NetCAD NetCAD Tanıtım

Fatih Özcan

Site Kurucusu
Firma
ABL Group
Tanım
Netcad; geniş yelpazede profesyonel çözümler sunan ulusal kaynaklarla üretilmiş bir CAD ve GIS yazılımıdır.

http://www.netcad.com.tr/Images/FotoGaleri/150708121753anamodul1.bmp

Teknik Özellikler

• 64 bit Windows 2000 / 2003 / XP / Vista Platformu.Mükemmel CAD & GIS & RS & Fotogrametri Entegrasyonu.
  • Çoklu Dil Desteği. (Türkçe, İngilizce)
  • Zengin CAD araçları. (Kes, Uzat, Yuvarlat, Böl, Paralel, Kaydır, Döndür, Ölçekler, Aynala vb)
  • Zengin veri tipi desteği (Nokta, Çizgi, Alan, Yaya, Daire, B Spline, Tension Spline, Yerel ve Ülke Pafta, Sembol, Spiral (klotoid) )
  • Zengin raster, vektör ve grid format desteği.
    • Raster (TIFF (11 bit, G4, LZW, Packbits, JPEG), GeoTIFF, ECW, MrSID, JPEG, JPEG2000, HDF, Erdas IMG)
    • Vektör (UVDF, DXF, DWG, DGN, SHAPE, MID/MIF, GML, CADRG, Oracle Spatial, PostGIS)
    • Grid (NCD, ArcInfo GRID, DTED, DEM, USGS STDS, Erdas IMG)
    • OLE nesnelerini coğrafi referanslayabilme (Word, Excel, PowerPoint)
  • Tüm işlemlerde GIS verisi üretim desteği.
  • Sözel ve Konumsal veri tabanı bağımsızlık.
    • Microsoft Access, SQL Server
    • Oracle, Oracle Spatial (SDO)
    • PostGres, PostGIS
    • ESRI, Personel GeoDatabase, ArcSDE*
    • DB2, MySQL
    • OLE DB ve ODBC ile erişilebilir veri kaynakları.
  • Konumsal ve sözel kriterlerden filtreleme ve SQL sorgulama olanakları.
  • COM Bazlı Programlama yapısı. (.NET, VBScript, JavaScript, C++, Delphi, PowerBuilder)
  • Özgün referans yapısı, pek çok format doğrudan (native) desteklenir. Bu şekilde yüzlerce gigabyte veri sorunsuz ve hızlı şekilde yönetilebilir.
  • Raster, Vektör ve Grid veri için anında (on-the-fly) projeksiyon dönüşümü.
  • Raster Registrasyon, Rektifikasyon (Afine, Polynomial), renk, boyut ayarları.
  • Zengin semboloji desteği. (TrueType font ve semboller, vektör font ve semboller, bitmap ve vektör taramalar, bitmap semboler, sembol destekli çizgi tipi tanımları)
  • Benzersiz ve güçlü veri üretim ve sayısallaştırma araçları. Hızlı nokta, çizgi, alan sayısallaştırma. Otomatik ve/veya manuel öznitelik veri girişi. Anında semboloji oluşturma imkânı.
  • Eş zamanlı veri giriş ve düzenleme desteği.
  • Topoloji düzenleme araçları. (Birleştir, Kır, Uzat, Kes, Basitleştir, Ayrıştır, otomatik alan topoloji oluşumu)
  • Tematik haritalama.(özgün, sayısal aralıklı, yoğunluk, pie/line chart)
  • Konumsal analiz ve seçim. (içinde, dışında, kesen vb, SQL, tek tek seçerek)
  • Overlay Analizleri. (Alan, Çizgi, Nokta kombinasyonları). Çizgi çıktılı overlaylerde LRS desteği
  • XML Bazlı dahili raporlama sistemi. Word, Excel ve HTML sürücüleri. Otomatik rapor üreteçleri.
  • Ayrıntılı Yardım Sistemi. (Komut yardımları, örnekler, nasıl yapılır, örnek projeler)
  • Lineer Referanslama Sistemi. (LRS -Dynamic Segmentation) desteği.
  • Network analizi. (En kısa yol, etkilenme vb)
  • Ofis stili ara yüz. Kullanıcı tanımlı menü oluşturabilme imkanı.
  • Pek çok eğitime yardımcı özellik. İpuçları, anında yardım, basılı el kitapları.
  • Tek noktadan konfigürasyon, tüm uygulama ayarlarına erişim kolaylığı.
http://www.netcad.com.tr/Images/FotoGaleri/150708122154anamodul15.bmp

Kullanıcı Kitlesi

• Belediyeler
  • İl Özel idareleri
  • Kamu Kurumları
  • Üniversiteler
  • Mühendislik
  • Planlama
  • İnşaat
  • Orman
  • Tarım
  • Jeoloji
  • Hidroloji
  • Elektrik
  • Maden
  • Mimarlık gibi çok geniş alanlarda yoğun olarak kullanılmaktadır.

@nilgünn

Türkiyede kullanılan bir program fakat gerek fiyatı gerekse kullanımı nedeniyle çokta tercih ediliyor diyemem en azından benim gördüğüm kadarıyla..

Arkadaşlar ncz formatında ki netcad dosyasını dwg. autocad formatına dönüştürmem gerekiyor bilen varsa yardımcı olabilir mi ?

@Yasin Toplu

Netcad programında save as yada export vardır diye tahmin ediyorum. Yardımcı programlar var mı bilmiyorum. Duymadım hiç.