Office 2003/2007 Excel Yardım Bölümü

Aykut Özcan

Genel Yönetici
Genel Yönetici
Arkadaşlar,
Microsoft Office 2003 ve 2007 Exel Uygulamasında sormak istediklerinze en kısa sürede yanıt vermeye çalışacağım.

NOT : Teşekkür etmek için sadece Teşekkür butonunu kullanınız.

E
merhaba excel-makro ile ilgili nasıl ve nerelerden kaynak bulabilirim? visual basic notları var ama bana excel makrosu lazım yardımcı olursanız sevinirim :)

Murat Erdem

Genel Yönetici
CMNet Üyesi
Burda sana makronun ne olduğundan bahsetmeyeceğim. Bunu sorduğuna göre belli ki en azından ne olduğu hakkında belli bir fikre sahipsin. Excel makrolarıyla basic dili aynıdır. Her ikiside VB dilini kullanır. Sonuç olara 2 side Microsoftun ürünü. Eger birazcık Visual basic ile uğraştıysan hiç zorlanmadan kullanışlı makrolar yazabilirsin. Aşağıda başlangıç düzeyinde makro hazırlamaya yönelik not bulacaksın. Umarım işine yarar.

İYİ ÇALIŞMALAR

Dosyalar

Murat Erdem

Genel Yönetici
CMNet Üyesi
E

envhas

teşekürüm çok geç oldu
yinede teşekkürler

hkoca

Kayıtlı Kullanıcı
CMNet Üyesi
Araç sınıflarını saydırma

merhaba ben belli tarihlerde yapılan araç sayımlarını sınıflandırmak istiyorum sınıflandırırkende saatlik olarak sınıflandırma yapılacak örneğin saat 1 ile 2 arasında geçen araçların 4 sınıf halinde sayımı yapılacak..sayfanın sağ tarafındaki tablolar şekilde elde etmek istiyorum.yardımcı olursanız çok sevinirim...
bu arada örnek dosyayı ben ekleyemedim buraya.linki aşağıda veriyorum
Linki görmek için izniniz yoktur Giriş yap veya kayıt ol.

şimdiden çok teşekkür ediyorum.

Hazel Candan

Kayıtlı Kullanıcı
CMNet Üyesi
Slm,

Öncelikle makro ile hiç bir şey bilmiyorum ne yazikki! Sormak istediğim şeyin makro olup olmadığı hakkında da bilgim yok.
Sorum şu.

Excel de formül yazıyorum ve sayfada da örneğin havalandırma havuzu olsun. Ben değer atadıkça o şeklin boyutlarının değişmesini istiyorum.

Bunu nasıl yapabilirim uzun ve karışıksa belirtmeniz yeterli zaman kaybetmeyelim :) Teşekkürler.

Fatih Özcan

Site Kurucusu
Site Kurucusu
Uzun ve karışık makro harici çözülemez :)

lady

Kayıtlı Kullanıcı
CMNet Üyesi
excelde 1/1000 yazamıyorum sağ tıklayıp hücre biçimlendirmeden de oynamalar yapıyorum ama olmuyor yardım eder misiniz??

Göksel Kurtuluş

Kayıtlı Kullanıcı
CMNet Üyesi
excelde 1/1000 yazamıyorum sağ tıklayıp hücre biçimlendirmeden de oynamalar yapıyorum ama olmuyor yardım eder misiniz??
1/1000 yazmaya çalıştığınızda ne çıkıyor? Ekran görüntüsü vs. varsa paylaşırsanız daha iyi olur.

lady

Kayıtlı Kullanıcı
CMNet Üyesi
tamm atıyorum bu dosyada kanal eğimi sutununda 3 tane sıfır olan yerlere 1/1000 yazılcak ama yapamıyorum:/

Dosyalar

lady

Kayıtlı Kullanıcı
CMNet Üyesi
;)

Göksel Kurtuluş

Kayıtlı Kullanıcı
CMNet Üyesi
nasıl yaptığınızı da paylaşır mısınız Fatih Bey, halk burada merak içinde :)

lady

Kayıtlı Kullanıcı
CMNet Üyesi
çokkkkk teşekkürler:)

Funda Saltık

Kayıtlı Kullanıcı
CMNet Üyesi
Her sayfaya ayrı ayrı tablo başlığı yapmak istemiyorum. Excelde bunu nasıl yapabilirim. Tek bir tablo başlığı yapıp, print alırken her sayfaya çıkacak şekilde nasıl ayarlarım.

Yukarı