• Sitemizde dosya yada bilgi temini amacıyla mail adresi paylaşımı yasaklanmıştır. Unutmayınız ki benzer problemle karşılaşan başka meslektaşlarımızda olabilir, şahsa özel bilgi alınması durumunda da forum amacından uzaklaşarak işlevselliğini yitirebilir. Mail adresi paylaşımı dolayısıyla yaptırıma uğrayabileceğinizi hatırlatmak isteriz.

Paket arıtma arıza

merveç.

CMNet Üyesi
Kayıt
7 Mart 2016
Mesajlar
2
Beğeniler
0
Şehir
istanbul
#1
Merhabalar,
Şantiye kamp alanımızda 1000 kişilik bir paket arıtmamız var. Projeyi devraldığımız için bu sistemleri biz kurmadık, hazır sisteme geldik. Paket arıtmayı kuran şirket şantiyeye gelemiyor. (Şantiye güneydoğuda ulaşılması çok zor bir bölgede).
Paket arıtma hakkındaki sıkıntım şu;
Arıtma içeriden tahminimce giriş kısmından (sistem yere bitişik olduğundan altı görünmüyor) tabandan sızdırıyor. Bunun sebebi ne olabilir? Tank tabanı delinmiş olabilir diye düşünüyorum, başka sebebi var mıdır?
Teşekkürler.
 
Kayıt
25 Şubat 2014
Mesajlar
260
Beğeniler
131
Şehir
Balıkesir
#2
anladığım kadarıyla burada foseptik tankından bahsediyoruz. Sızıntı olduğunu düşünme sebebiniz nedir? tank malzemeniz nedir? tankı boşaltıp içine girip bakmak mümkün müdür?
 

merveç.

CMNet Üyesi
Kayıt
7 Mart 2016
Mesajlar
2
Beğeniler
0
Şehir
istanbul
#4
hayır paket arıtma reaktöründen bahsediyorum. @Ahmet Doğan
Tank tabanında terfi suyunun girdiği kısımdan sızdırdığını düşünüyorum çünkü suyun yerde akış yönü o tarafa doğru. Nereden olduğunu anlamak maalesef çok zor çünkü bahsettiğim gibi yerle bitişik. @emin2
 

MÇK

CMNet Üyesi
Kayıt
16 Temmuz 2010
Mesajlar
168
Beğeniler
70
Şehir
DENİZLİ/MERKEZ
#6
Şantiye ortamındasınız illa kepçe,vinç imkanınız bulunmaktadır.Kazın etrafını,çelik tankın üzerinde tankı taşımanız için taşıma noktaları vardır yoksa bile tankın köşelerine kalın inşaat demirini kaynaklayarak taşıma noktaları imal edin. Buralardan sağlam bir halat ile vinç veya kepçe yardımıyla kaldırın.Hem arıza tespitinizi yaparsınız hem de arızayı giderir yerine koyarsınız.