Paket arıtmada çamur çekimi

Gülşah Albayrak

Kayıtlı Kullanıcı
Katılım
11 Ocak 2012
Mesajlar
377
Tepki puanı
319
Puanları
68
Şehir
Mersin
Firma
BERAY ÇEVRE DANIŞMANLIK LTD. ŞTİ.
arkadaşlar merhaba,
Paket arıtma ünitesi olan bir gıda firmamız var. 200 lt/gün sulu çamur oluşmakta arıtmayı yapan firma vidanjör ile belediyenin alabileceğini iletti ama belediye endüstriyel atıksu alamayız dedi. arıtma firması analiz yaptırıp verebileceğimizi ısrarla söylüyor ama belediyeye biz mi anlatamıyoruz bilemedim. bu konuda hakkında nasıl bir yol izlemeliyim yardım ederseniz sevinirim.
 
A

Anonim (d64b)

Gülşah AlbayrakArıtmayı yapan firma malını satmak için size öyle demiş. Tamam o zaman buyrun gelin anlaşmamızı yapın derseniz geri vites yapacaklardır. Belediye almıyorum derse zorla mı vereceksiniz? Sizi kandırmışlar. Arıtmadan çıkan çamur tehlikeli atıktır ve belediye almak zorunda değil. Lisanslı bertaraf firmalarına verebilirsiniz ama önce suyunu alsanız işinize gelir. Sulu olduğu için çok ağır gelir.
 
Önceki cevapları görüntüle…

Nazlıhan TOPÇU

Kayıtlı Kullanıcı
Katılım
15 Nis 2014
Mesajlar
249
Tepki puanı
137
Puanları
43
Konum
Tekirdağ
Firma
.
Gülşah AlbayrakMerhaba,
Öncelikle bu evsel atıksu mu karışık mı?
Ayrıca şöyle bir öneride bulunabilirim. 200 lt/ gün oldukça düşük.
Basit bir torba filtre sistemi ile kurtulabilirsiniz. (Önce bir deneme yapın torba filtre ile rahatça süzülüyor mu dıye) Süzülen su dengelemeye/foseptiğe geri dönecek şekilde borusunu uzatırsınız.
Atık çamur da gün gün süzülür kurur. Bu çamura tübitak ek-3 tehlikelilik analizi yaptırabilirsiniz. Ama eğer sadece evsel atıksuyun çamuru ise tehlikesiz bir atık kodu vardı onun diye hatırlıyorum . 19 lu kodları inceleyin
 

Nazlıhan TOPÇU

Kayıtlı Kullanıcı
Katılım
15 Nis 2014
Mesajlar
249
Tepki puanı
137
Puanları
43
Konum
Tekirdağ
Firma
.
Üst