Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Peynir altı suyu

Konu, 'Atıksuların Arıtılması' kısmında enes intro tarafından paylaşıldı.

 1. enes intro

  enes intro CMNet Üyesi

  Günlük 400 kg peynir altı suyu 16 bin nufuslu ilçenin kanalizasyon sistemine verilebilir mi ? Yoksa arıtma tesisi mi kurmak gerekir ?
   
 2. Gülce Somaklar

  Gülce Somaklar CMNet Üyesi

  Su Kirliliği Kontrolü Yönetmeliğinde kanalizasyona deşarj edilebilecek atıksu özelliklerini gösteren tablo mevcuttur, atıksu karakterini bu tabloyla karşılaştırarak kanalizasyona verilip verilmeyeceğine karar verebilirsiniz.
  Peynir altı suyundan peynir tozu üretiliyor, bunu araştırın bence.
   
 3. Berk Sandıkcıoğlu

  Berk Sandıkcıoğlu CMNet Üyesi

  Ayrıca, peynir altı sularını, büyükbaş ve küçükbaş hayvanlar içebiliyor ve yem katkısı olarak da kullanılabiliyor. Süt inekleri yaklaşık 100 L/gün içebiliyor. Bu konuyla ilgili hazırladığımız proje tanıtım dosyasında PAS'ın nereye verildiğini sormuşlardı. Bizde bu konuyla ilgili olarak İzmir Veteriner Hekimler Odası'na görüş sormuştuk..
   
 4. Elmas Maden

  Elmas Maden CMNet Üyesi

  bende peynir altı atık suyundan süt tozu elde edilmesi konusunda Tübitak destekli bir projede çalışmıştım. Oyuzden hemen deşarj yoluna gitmeyin bence
   
 5. enes intro

  enes intro CMNet Üyesi

  çıkan miktar az olduğu için değerlendirme konusunda sorunlar yaşıyoruz imkanlarımız kısıtlı o yüzden ya direk deşarj yoluna bakacaz yada en son tercihimiz olan arıtma yoluna gidecez
   
 6. Mustafa Bolat

  Mustafa Bolat CMNet Üyesi

  peynir altısuyunu gübre ile karıştırıp biyogaz elde edebilirsiniz,
   
 7. Ali Rüzgar

  Ali Rüzgar CMNet Üyesi

  Peynir altı suyuna yönelik gerekli sistem kurulduğunda Whey protein elde edebilirsiniz, onunla ilgili projelendirme çalışmalarımız arkadaşlarımla olmuştu, 400 kg/gün bu sistemi kurmanıza yeterli olmayabilir, PAS oluşturan tesislerden ücretsiz alarak PAS miktarı arttırımına gidilebilir protein üretim tesisi kurulabilir. Yok onlarla uğraşmam derseniz ineklerin müzik eşliğinde içmesi en mantıklısı :)
   
  Gül Can bunu beğendi.
 8. BERAMETAL

  BERAMETAL CMNet Üyesi

  Firmamız madeni yağların atıklarının ayrıştırılmasını / geri dönüşümünü sağlayan makinalar üretmektedir. Ürettiğimiz bu makinanın çalışma sisteminin peynir altı suyunun arıtılması noktasında başarılı olacağını öngörüyoruz. Bu konuyla ilgili süt işletmelerinin veya arıtma tesislerinin ihtiyacına yönelik çözüm üretebiliriz. Konuyla ilgili Teknik Müdürümüz Muhammed NECATİ bey ile görüşebilirsiniz. 0544 801 5886 numaradan ulaşmanızı rica ederim. Saygılarımla.
   

İlginizi Çekebilir

20170309_115421.jpg
Arkadaşlar merhaba, tesise gelen karışık ambalaj atigini sisteme nasıl beyan etmemiz gerektiğini açıklıyor. İyi çalışmalar.
indir.jpg
Merhaba, Çalıştığım yerde zımpara işinde kullandığımız flap disklerin atık kodları ve bertaraf/geri dönüşümü ile ilgili yardımcı olabilecek biri varsa çok sevinirim. [ATTACH][ATTACH] Ayrıca...