• Sayın Üyeler,

    Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

    Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Plastik geri dönüşüm ve imalat sektörü kimyasal kayıt sistemi

  • Konuyu başlatan Anonim (12c6)
  • Başlangıç tarihi
A

Anonim (12c6)

Ben plastik geri dönüşüm ve imalat firmasında Çevre Mühendisiyim. Sizlere 2 sorum olacaktı.

1- Bekra bildiriminde de yapmış olduğumuz 3 adet kimyasalımız var. (propan-2-ol; izopropil alkol; izopropanol , 1-metoksi-2-propanol;-monopropilen glikol metil eter, etil asetat) Hepsinden yıllık 1 tonun üzerinde alım yapıyoruz. Fakat bunların hepsini yurtiçinden alıyoruz. Bu kimyasalları sadece plastik ürünlerimi imal ederken kullanıyorum. EÇBS üzerinden kimyasal kayıt sistemine benim tarafımdan yapılması gereken bir şey var mı?

2- Biz yurtdışından sadece polietilen hammadde alıyoruz. ( temiz granül gibi düşünülebilir.) Bu hammaddeyi sadece bazı ürünlerimizi imal ederken kullanıyoruz . Bu hammadde kayıt sistemine tabi midir, Bizim yapmamız gereken bir şey var mıdır?.
 
Sanırım aşağıda ki video da cevaplarınızı bulabilirsiniz. Hakan bey kimyasal kaydının şartlarını anlatmıştı yanlış hatırlamıyorsam.

 
Üst