Plastik geri dönüşüm

zeynel haşimi

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
geri dünüşüm16
Merhaba; geri dönüşüm olarak aile tecrübelerim var lakin kendi işimi kurmak istiyorum..
Plastik boru fabrikasını açıp yurt dışına satmak istiyorum. Acaba maliyeti ne kadar olur kendime ait arazim var şirketim var sadece yapacağım şey fabrika açıp makinaları almaktır. Bu konuda bilgilendirseniz sevinirim. Kolay gelsin

Gürkan Güslü

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
Azizler Metal Sanayi ve Tic. Ltd. Şti.
Gerekli usta ve işçilerinizi iyi ayarlamanız gerekli ve makineleri sıfır mı yoksa ikinci el mi düşünüyorsunuz ?

KS
Z

zeynel haşimi

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
geri dünüşüm16
BU İŞİ YAPMIŞ USTA VE ELEMANLAR VAR SIFIR ALMAYI DÜŞÜNÜYORUM TEŞŞEKÜRLER

TAÇ

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
yok
Şu an bahsettiğin işin içerisinde bizim şirket elektrik borusu yapmak için yatırım yapılıyor ve en büyük sıkıntı makineler. İkinci el makineler kesinlikle yaramaz aldık kalibreler tornacıya kafalar Gaziantep e gitmeden makineye yol veremedik. Sıfır almak en mantıklısı ustanı bulmuşsun fabrikan hazır pazarın da belli Allah hayırlı etsin.

KubilayDuman

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
Della Plastik San. Tic. Ltd. Şti.
@zeynel haşimi nasıl birşey düşünüyorsunuz sadece nihai ürün mü yapmak yoksa temelden toplama ayırmadan nihai ürün imalatına kadar bir halka mı düşünüyorsunuz.

KS
Z

zeynel haşimi

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
geri dünüşüm16
@kubilay duman baştan başlayacağım temelden toplama ayırmadan nihai ürün ham madde var o ham maddeyi plastik boru haline getirmeyi düşünüyorum

@TAÇ
peki maliyeti ne kadar patlar bana

TAÇ

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
yok
Ort olarak bir boru makinesi 150 bin tl dir. Ama toplama ayırmadan başlayıp hammaddeni de kendin üreteceksen baya bir paraya ihtiyacın var demektir.Parasını da geçtim şu anda biz doğru düzgün kıracak temiz mal bulamıyoruz onu bulsak granülü hakkıyla çekecek usta pek yok oda olsa boruyu çekecek usta da az , nacizane tavsiyem öncelikle toplama ayırma ve geri dönüşüme başla sistemini oturt hammaddeni iyi çıkarsa daha sonra boru kısmına geç

KubilayDuman

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
Della Plastik San. Tic. Ltd. Şti.
@zeynel haşimi ortak çalışma yapabiliriz bu konu hakkında özelden yazarsanız sevinirim

jn6zo

Kayıtlı Kullanıcı
Merhaba,
Bursa'da bulunan tesisimizde geri dönüşümlü malzemeden üretilen siyah renkli PP huniler kullanılıyor. Bu hunilerin geri dönüşümünün yapılamadığı söylendi üretici firma ve atıkları gönderdiğimiz geri dönüşüm firması tarafından. Yüksek miktarda oluştuğundan geri dönüşümleri için bir yol bulmak istiyorum. Plastik geri dönüşümü konusunda tecrübeli arkadaşlar yardımcı olabilirseniz sevinirim.

Önceki cevapları görüntüle…

Muhammed Beyaz

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
Pak Yıkama Kiralama A.Ş
Elinizde ki atıktan bir numune gönderebilirseniz, tesisimizde kontrol edip belki yardımcı olabiliriz.

olcay41

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
Kılıçlar kablo kırma
değerlendirebiliriz iletişime gecerseniz bizle
05326970514

Necim

Kayıtlı Kullanıcı
Merhaba ürünlere ait resim atabilir misiniz?

taha yasin karataş

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
ekonaz
Merhabalar plastik geri dönüşüm firmamıza granül analizi yaptırmamız gerekıyor. tse yapıyormuş herhangi bir dilekçe ilemi yoksa randuva ilemi analiz yaptırılıyor birde fiyatını bılıyor musunuz?

Orhan Eskicioğlu

Yönetim Grubu
Firma
ALMERGROUP
TSE uygunluğu için teklif istiyorsunuz ( Selda Sert Polimer Laboratuvarıydı) İlgili birim size bir form gönderiyor bu form ile birlikte ödeme dekontu, ve ürünü 2kg'du yanlış hatırlamıyorsam ilgili adrese ulaştırıyorsunuz. Raporlama yapılınca tarafınıza iletiliyor. Ücretleri hatırlayamadım, görüşme sağlayıp öğrenebilirsiniz.

MerveŞafak

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
işsizz
Merhaba, bir konuda fikrinizi almak istiyorum. Bizim TAT ve GDT lisansımız var. Plastik çapak yapıyoruz. Ancak yaptıklarımızı satmadığımız için stokta baya birikti. O yüzden artık yapmak istemiyorum. Bana danışmanımız 2-3 ayda bir çapak yapma zorunluluğumuzun olduğunu (gdt lisansımız olduğu için) söylemişti. Böyle bir zorunluluk var mı? Yani benim çapak oluşturmaya yetkim var diye her yıl çapak oluşturmam gerekiyor mu?

Önceki cevapları görüntüle…

Orhan Eskicioğlu

Yönetim Grubu
Firma
ALMERGROUP
Böyle bir zorunluluk olmadığını düşünüyorum. Sonuçta belge alırken her ay üretim yapacağım gibi bir taahhüt vermiyorsunuz, yada müdürlük her ay üretim yap diye bir şart koymuyor. Firmanın tamamen ekonomisi ile alakalı ister 2 ayda bir üretim yapar, ister her gün yapar buna karışma hakları olduğunu düşünmüyorum.

satalay

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
Acc Mühendislik
Merve hanım merhaba ben Ankara’da plastik üzerine geri kazanım tesisi kurmak istiyorum, plastik çapak satışı yapamadığınızdan bahsediyorsunuz bunun sebebini merak ettim cevaplarsanız sevinirim teşekkürler.

Olgaç Sürmelihindi

Çevre ve İnşaat Mühendisi
Yönetim Grubu
Web sitesi
www.linkedin.com
Firma
ÇİMKO ÇİMENTO VE BETON SAN. TİC. A.Ş.
Merve Hanım Merhaba,
Ben geri kazanım firmasında çalışırken granül imalatı yapıyorduk. Deney başvuru formunu doldurmuştum ve bununla birlikte vergi levhası fotokopisi, deney ücretinin yatırıldığına dair dekont ürün numunesi göndermiştim. Paranın yatırıldığı hesap aşağıda yer almaktadır ancak siz yine de kontrol ettirmenizde fayda vardır. Bu deney ücretleri 2015 yılına aittir.

Hesap bilgisi;

BANKA/ŞUBE : VAKIFLAR BANKASI/Kalkınma Bakanlığı ŞUBESİ (Şube kodu:884)

HESAP ADI : TSE

IBAN ( TL) : TR08 0001 5001 5800 7286 9957 88

Numune, deney talep formu, Dekont ve firmanızın vergi levhası tarafımıza ulaştıktan sonra deneylere başlanacaktır.

İyi çalışmalar.

Ekli dosyalar

taha yasin karataş

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
ekonaz
Plastik geri dönüşüm firmamız var kütle denge yapamıyorum R3 kodlu giriş ve çıkışlara ne yazıcam

Fatih Koçak

Etkinlik Grup Lideri
Etkinlik Grubu
Web sitesi
www.cevremuhendisleri.net
Firma
Mutlular Çevre Ve Sistem Danışmanlığı
Tam olarak neden yapamıyorsunuz ekran görüntüsü şeklinde sıkıntnızı anlatabilir misiniz ?

Fatih Koçak

Etkinlik Grup Lideri
Etkinlik Grubu
Web sitesi
www.cevremuhendisleri.net
Firma
Mutlular Çevre Ve Sistem Danışmanlığı
Giren kısmına aldığınız hammaddeyi yazacaksınız. Daha sonra kullanıyorsanız katkı maddelerini ekleyeceksiniz. Çıkan atık kısmına mevcut prosesinizden çıkan atıkları yazacaksınız. Bu atıkları prosesinize göre siz belirlemelisiniz.

akturkharita

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
Aktürk
Merhaba, yeni üye olduğum için yeni konu malesef açamıyorum sizlere danışmak istediğim bişey var Site de birçok yazı okudum ama cevabını bulamadım. Biz ufak bir atölye de sadece plastik kırma işi yapacağız sulu yada susuz olmasına henüz karar veremedik. Ham madde olarak gelecek ve biz sadece kırmasını yapıp geri teslim edeceğiz bunun için lisans durumları nedir nereye başvurmamız ve ne şekilde ilerlememiz gerekiyor. Site de okuduğum bi yazıya göre lisans alınması gerekli değildir gibi bişeyler çıkardım başka bi yazıda ise toplama ayrıştırma lisansı istendiğini kafam çok karıştı konu hakkında yardımcı olacaklara şimdiden teşekkür ederim

Olgaç Sürmelihindi

Yönetim Grubu
Web sitesi
www.linkedin.com
Firma
Öncelikle merhaba, siz kırma işi yapacağınız için geri kazanım lisansı almanız gerekmektedir. Bir de tehlikesiz veya ambalaj atığımı alacaksınız buna karar vermeniz gerekmektedir. Tabi bundan önce tekstil türevli atıklarda geri kazanım harici olmak üzere çed kapsam dışı görüşü almanız gerekmektedir. Bir de fiziksel şartları sağlamanız gerekmektedir. Fiziksel şartlar Çevre ve Şehircilik Bakanlığının sitesinde yer almaktadır. Tehlikesiz atık geri kazanım da fiziksel şartları sağlamak ambalaj atığına göre daha kolay. Siz bunları sağladıktan sonra geçici faaliyet belgesine başvuru yapacaksınız ve bütün işlemler Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü ile yapacaksınız. Site de bu konularla ilgili linkler mevcuttur.

akturkharita

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
Aktürk
Anladığım kadarıyla bizim geri kazanım lisansı almamız gerek ama sanırım ambalaj atığı olarak geçiyor yurtdışından gelen atık Malzemeleri kırıp geri vereceğiz biz sadece bunun için bi alan sınırlaması olmadığını görüyorum istenilen şartlarda iş hakkında çok bi bileğim yok sadece granür üretimi yapan bi yere işini çok fazla takip edemediği için biz Kırım’ını gerçekleştireceğiz. Bu işlemleri biz kendimiz halledebilir miyiz yoksa bi danışmanlık firması ile anlaşsak daha mı iyi olur ve de biliyorsanız yaklaşık maliyetleri nedir

Olgaç Sürmelihindi

Yönetim Grubu
Web sitesi
www.linkedin.com
Firma
Öncelikle yurtdışından ne tür atık malzemeleri getireceksiniz? Ambalaj atışında alan sınırlaması var ancak tehlikesiz atık geri kazanımda alan sınırlaması yok. Tabi geri kazanım işlemleri kapalı alan içerisinde gerçekleşmesi gerekmektedir. Siz ek 2 tesisi olacağınız için çevre danışmanlık firması ile anlaşabilir ya da kendi bünyenizde çevre mühendisi bulundurabilirsiniz. Ancak size tavsiyem kendi bünyenize çevre mühendisi almanız. Dediğiniz gibi geri kazanım lisansı almanız gerekiyor. Zaten yurt dışından malzeme getirmek için geri kazanım lisans şartı bulunmaktadır. Ben ve diğer üstat arkadaşlar yardımcı olacaktır.

akturkharita

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
Aktürk
Öncelikle bu işe çok yabancıyım yurtdışından gelen ürünler plastik pet şişe bidon gibi sıkıştırılmış atıklar hatta bebek bezi gibi ürünlerde ayrı bi yerde bulunuyor. Biz bu kırma işlemini yüne bu fabrikanın bahçesinde bize ayıracakları bir köşe de ayrı bir vergi levhası ile yapacağız

Olgaç Sürmelihindi

Yönetim Grubu
Web sitesi
www.linkedin.com
Firma
O zaman siz hem ambalaj atığı hem de tehlikesiz atık lisansı almanız gerekmektedir. Bebek bezinin yan kesim firesini alacaksanız 07 02 13 atık plastik koduyla alacağınızdan dolayı tehlikesiz atık kapsamına girer.