Plastik geri dönüşümün karbon salınımına etkileri

Samet Kalyoncu

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
Gama Güç Sistemleri
Arkadaşlar plastik geri dönüşümünün karbon salınımı üzerindeki etkilerini anlatan bir sunum hazırlamam gerekiyor. yardımcı olabilecek olan var mı?

Pelin Soyertaş

Kayıtlı Kullanıcı
Merhaba,

Plastik geri dönüşümü için plastik geri dönüşüm hat makineleri bulunmaktadır. Burada tüketilen elektrik, yada doğalgaz ile çalışılıyorsa enerji değerlerinden ve havaya verilen emisyon salım oranlarından karbon ayak izinizi hesaplayabilirsiniz.

İyi çalışmalar.

Adem Taş

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
MANİSA ÇEVRE VE ŞEHİRCİLİK İL MÜDÜRLÜĞÜ
pelin hanıma katılıyorum. küresel ısınmanın (buna en büyük etken karbon salınımıdır.) % 70'i enerji sektöründen kaynaklanmaktadır. makinelerin tükettiği elektrik üzerinden giderek bir sunum hazırlanabilir. ayrıca plastik hammaddesi ile yapılan üründen ve plastik geri dönüşümü kullanılarak yapılan ürün kıyaslaması yapılarak elektrik tüketimi maliyet v.b durumlar üzerinden de durulabilir.

nur beyza karadana

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
vepsan
plastik geri dönüşüm de kullanılan eleklerin yanması sonucu oluşan emisyonlar nasıl giderilebilir bu konuda tecrübe sahibi olanlar varsa yardımcı olabilirler mi

Olgaç Sürmelihindi

Çevre ve İnşaat Mühendisi
Yönetim Grubu
Web Sitesi
www.linkedin.com
Firma
Aktif İş Arayışında
@nur beyza karadana Merhaba,davlumbaz sistemi kullanılarak giderilir.Yakılması sonucu çıkan duman bu sistem ile çekilir ve temizleme işlemi yapılır.

Olgaç Sürmelihindi

Çevre ve İnşaat Mühendisi
Yönetim Grubu
Web Sitesi
www.linkedin.com
Firma
Aktif İş Arayışında
@nur beyza karadana
bulursam size gönderirim.