Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Plastik geri dönüşümün karbon salınımına etkileri

Konu, 'Hava Kirliliği ve Kontrolü' kısmında Samet Kalyoncu tarafından paylaşıldı.

Etiketler:
 1. Samet Kalyoncu

  Samet Kalyoncu CMNet Üyesi

  Arkadaşlar plastik geri dönüşümünün karbon salınımı üzerindeki etkilerini anlatan bir sunum hazırlamam gerekiyor. yardımcı olabilecek olan var mı?
   
 2. Pelin Soyertaş

  Pelin Soyertaş CMNet Üyesi

  Merhaba,

  Plastik geri dönüşümü için plastik geri dönüşüm hat makineleri bulunmaktadır. Burada tüketilen elektrik, yada doğalgaz ile çalışılıyorsa enerji değerlerinden ve havaya verilen emisyon salım oranlarından karbon ayak izinizi hesaplayabilirsiniz.

  İyi çalışmalar.
   
 3. Adem Taş

  Adem Taş CMNet Üyesi

  pelin hanıma katılıyorum. küresel ısınmanın (buna en büyük etken karbon salınımıdır.) % 70'i enerji sektöründen kaynaklanmaktadır. makinelerin tükettiği elektrik üzerinden giderek bir sunum hazırlanabilir. ayrıca plastik hammaddesi ile yapılan üründen ve plastik geri dönüşümü kullanılarak yapılan ürün kıyaslaması yapılarak elektrik tüketimi maliyet v.b durumlar üzerinden de durulabilir.
   
  Samet Kalyoncu bunu beğendi.
 4. nur beyza karadana

  nur beyza karadana CMNet Üyesi

  plastik geri dönüşüm de kullanılan eleklerin yanması sonucu oluşan emisyonlar nasıl giderilebilir bu konuda tecrübe sahibi olanlar varsa yardımcı olabilirler mi
   
 5. @nur beyza karadana Merhaba,davlumbaz sistemi kullanılarak giderilir.Yakılması sonucu çıkan duman bu sistem ile çekilir ve temizleme işlemi yapılır.
   
 6. nur beyza karadana

  nur beyza karadana CMNet Üyesi

 7. bulursam size gönderirim.
   

İlginizi Çekebilir

IMG-20170316-WA0000.jpeg
Arkadaşlar merhaba resimde proses sonucu oluşan atık orneklemeleri bulunmaktadir. Daha detayli bilgi verilecektir.
pvc_yer_dosemesi_bordo.jpg
Arkadaşlar bir firmamızda bu atıktan var? Geri kazanımını yapan firma var mı?
41.jpg
Merhaba, Çalıştığım yerde zımpara işinde kullandığımız flap disklerin atık kodları ve bertaraf/geri dönüşümü ile ilgili yardımcı olabilecek biri varsa çok sevinirim. [ATTACH][ATTACH] Ayrıca...