Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Radyasyon ölçüm cihazı

Konu, 'Soru ve Cevap' kısmında Arıkan17 tarafından paylaşıldı.

 1. Arıkan17

  Arıkan17 CMNet Üyesi

  Radyasyon ölçüm cihazı almamız lazım firmamıza.Firma tehlikesiz atık geri dönüşümü yapmakta ama bu cihazın çok pahalı olanları var birde çok ucuz olanları var. Bir yeri aradım internetten 800 tl fiyat söylediler başka bir internet sitesinde 168 tl gördüm başka bir cihaz. Çok fazlada seçenek göremedim İnternet aramam sırasında. Aldığımız cihazın lisanslı ve uygun fiyatlı olmasını istiyoruz. Sizlerin daha önceden bilgileriniz varsa bu konuda yardımcı ola bilirmisiniz
   
 2. Gülşah Albayrak

  Gülşah Albayrak CMNet Üyesi

  benim bildiğim radyasyon ölçüm cihazını Türkiye Atom Enerjisi Kurumundan almanız gerekli
   
  Muhammet Eker ve Arıkan17 bunu beğendi.
 3. Arıkan17

  Arıkan17 CMNet Üyesi

  Teşekkür ederim Gülşah hanım Taek İnternet sitesinde bu cihazların fiyatının yazılı olduğu bir sayfası var mı?
   
 4. Can Doğan

  Can Doğan CMNet Üyesi

 5. hepaistos

  hepaistos CMNet Üyesi

  Farklı illerde farklı uygulamalar olmakla beraber

  Ankara' da faturası olsun yeter TAT' Belgesinde TAEK den alma şartına gerek yok.
  Fakat Metal Hurda İthalatı için TAEK den faturalı hem cihaz hemde paneliniz olması gerekiyor.
   
  Arıkan17 bunu beğendi.
 6. Arıkan17

  Arıkan17 CMNet Üyesi

  Firma metal hurda alıyor piyasadan lisans almam için bu cihazı almam gerekiyor.İl çevreye sordum Teak den alması zorunlu değildir dediler.Aletin çalışır durumda olması yeterli olacağını söylediler.Eğitim sertifikasının olması mecburi yanız o şekilde konuştuk.
   
 7. rehitu

  rehitu CMNet Üyesi

  Merhaba;

  Afyonkarahisar'da hurdacılık yapan bir tanıdığım var. Radyasyon Ölçüm Cihazı ve bu cihazı kullanma yeterliliği olan bir personel olması gerekiyor demişler. http://www.n11.com/elektromanyetik-...L22amWaHrZSi3IwNtvVL63LoWRNF9Vj82lBoCpZ_w_wcB bu linkteki cihaz işimizi görür mü? TAEK'teki fiyatlar çok pahalı. Bu cihazlar farklı farklı oluyor sanırım. Bize en uygunu hangisidir? Ayrıca bu işin eğitimini veren firmalar mevcut mudur? Afyonkarahisar'da veya çevre illerde bu konuyu da hâlledebilir miyiz?
   
 8. Arıkan17

  Arıkan17 CMNet Üyesi

  rehitu merhaba
  Bende bizde radyon cihazı alma konusunda kararsızı fiyatlar çok yüksek TAEK satığı ürünler 3000 tl den başlıyor ben biyer de 155 euro ya bir tane buldum onu alması için firmaya önerdim ama o bir çok pahalı diye mırın kırın ediyorlar.Senin gönderdiğin linkteki cihaz 63 tl olarak gözüküyo bu aletler arasında bu kadar fazla uçurum olmasının bir nedeni olmalı.Ben çok güvenmeni tavsiye ederim bu cihaza. Ben il çevreyle konuştum bu radrasyon ölçüm cihazını TAEK den alma diye bi zorunluluk yokmuş ayrıca.Dış piyasadan çalışır durm da olması bize yeterli dediler birde lisansına bakıyoruz dediler alınan aletin. Eğitim için iki yer var biri Ankara diğeri ise İstanbul da radrasyon dan korunma eğitimi alması gerekiyor o cihazdan sorumlu olacak kişinin.O eğitimde 1 günlük bir eğitim ve ücreti 250 tl parayı ziraat bankasına yatırıp dekontu ve eğitime katılacak kişinin bilgilerinin doldurulduğu bir baş vuru kağıdı var TEAK internet sitesinde onları Eğitimi alacağınız yere fax lıyorsunuz bana böyle demişlerdi.Biz hala cihazın alma aşamasında olduğumuz için eğitim kısmına geçemedik firmada.
   
 9. Can Doğan

  Can Doğan CMNet Üyesi

  Hurdacılık işi yapıyorsa Türkiye Atom Enerjisi Kurumu (TAEK)'den alsa iyi olur. Sıkıntı yaşamaması için. Eğitimi de TAEK veriyor.

  Cihaz almadan eğitime gidebilirsiniz. Biz NEB 211.E model cihaz aldık yanlış hatırlamıyorsam 1670 liraydı
   
  Arıkan17 bunu beğendi.
 10. rehitu

  rehitu CMNet Üyesi

  Cevaplarınız için teşekkür ederim. Anlaşılan hâlâ daha net bir şey yok bu konuda. 63 liralık âleti alsalar bir şanslarını deneseler mi diye de düşünüyorum açıkçası.
   
 11. Thermomed

  Thermomed CMNet Üyesi

  Herkese iyi çalışmalar,
  Hem portatif hem de Panel türü dedektörler ile ilgili ihtiyaçlarınız için çözümler sunuyoruz.
  Bilgi için www.thermomed.com.tr sitemizi ziyaret edebilirsiniz.
   
 12. Onur Köseoğlu

  Onur Köseoğlu CMNet Üyesi

  Bildiğim kadarıyla radyasyon ölçüm cihazı şu marka olacaktır yada şurdan alınmalıdır diye bir şart yok. Tesislerimden biri internetten almıştı cihazı fiyatı hatırlamıyorum, eğitime de TAEK'e mühendislerini göndermişlerdi.İl müdürlüğüde saha ziyareti aşamasında sadece cihazın faturasını ve seri numarasının o cihaza ait olup olmadığını kontrol etmişti.Tabiki bir de eğitim belgesini alan kişinin orda çalışıp çalışmadığını sorgulamıştı. Zaten o gün girişte kapının yanında bir alana asmıştım cihazı tekrar birinin eline alıp kullandığını sanmıyorum.
   
 13. s.özkan

  s.özkan CMNet Üyesi

  Merhabalar, Türkiye Atom Enerjisi Kurumundan Alınmış 1 adet analiz cihazı bulundurma lisansımız var cihaz taşınabilir cihazlardan ve bu lisansın vize işlemleri için son haftadayız sorum şu ki bu lisans tesis için bulundurulması zorunlu bir lisans mıdır?
   

  Ekli Dosyalar:

 14. Meryem GÜNGÖR

  Meryem GÜNGÖR CMNet Üyesi

  Merhaba ambalaj atıkları için olan tat tesisime bir de tehlikesiz atıklar için lisans almak istiyorum bu süreçte radyosyon eğitimi almam/aldırmam ve radyasyon ölçüm cihazı bulundurmam söylendi. TAEK'ten de lisans almam gerekiyor mu yoksa sadece eğitim ve cihaz yeterli mi ?
   
 15. hersanlioglu

  hersanlioglu CMNet Üyesi

  @M_Gungor Prosesiniz içerisinde bir radyoaktif kaynak kullanıyorsanız lisans almanız gerekiyor, sadece yönetmelik gereği bulundurulması zorunlu olan ölçüm cihazınız varsa lisansa gerek yok, bu cihazı kullanacak personele TAEKten eğitim aldırmanız yeterli.
   
 16. Meryem GÜNGÖR

  Meryem GÜNGÖR CMNet Üyesi

İlginizi Çekebilir

broşür 2.jpg
% 100 mısır koçanı granülünden üretim yapıyoruz. İlgilenen olursa 545-9431995 arayabilir. Odun talaşına kıyasla 7 kat daha emici. Kendi ağırlığının 7 katına kadar emme özelliğine sahip. İster...
IMG-20170316-WA0000.jpeg
Arkadaşlar merhaba resimde proses sonucu oluşan atık orneklemeleri bulunmaktadir. Daha detayli bilgi verilecektir.
DSC_0236.JPG
Merhaba Atık kodu hakkında bilgisi olan varmı? atık: araç filmlerinin deforme olmuş olanları