• Forumda takma ad (nickname) kullanımı 1 Mart 2021 itibariyle yasak olacaktır. Lütfen mühendis meslektaşlarınızın sizlere rahat hitap edebileceği bir isim seçiniz. Kullanıcı adınızı BU BAĞLANTIYA tıklayarak değiştirebilirsiniz. ÖRNEĞİN;Ahmet Kara │ Ahmet K. │A. Kara

Radyasyondan Korunma Eğitimi

atık danışmanı

Kayıtlı Kullanıcı
merhaba radyasyon ölçüm cihazı kullananlar için soruyorum bu cihazları kullananlara eğitim aldırdınız mı ve bu eğitimin yasal dayanağını söyleyebilir misiniz ?
 

Cem Yılmaz

Kayıtlı Kullanıcı
Merhaba,

Tehlikesiz atık geri kazanımı veya toplama ayırma işlemi yapan tesisler eğer metal atıkları ile çalışıyorlar ise radyasyon ölçüm cihazı ve "yeterlilik eğitimi" almış en az bir personel bulundurma şartı tebliğde mevcut. Ancak eğitimin tam adı radyasyondan korunma eğitimi miydi hatırlayamadım. Yönetmelikteki yeri şöyle:

Please, Giriş Yap or Kayıt Ol to view URLs content!

(Madde 11 fıkra 2 bent c / Madde 12 fıkra 1 bent d)


Tabi bahsettiğiniz konu bu ise.