Ram Bacalarına Filtre Takılması

MÜGE123

Kayıtlı Kullanıcı
Arkadaşlar Merhaba,
İşletmelerinde Ram bacalarına filtre takma işlemine başlayan arkadaşlar var mı? Süreçlerini nasıl yürüttükleri hakkında bilgi verebilir misiniz?
 

Cem Yılmaz

Kayıtlı Kullanıcı
Merhaba,

Bazı tesisler için teklifler almaya başladık. Bursa için mi soruyorsunuz Tekirdağ için mi? Sınır değerler iki ilde farklılık gösteriyor (Tekirdağ %85 VOC giderimi isterken Bursa %80 diye hatırlıyorum). Öncelikle bu işi yapan yerlerden yerinde tespit istiyorsunuz. Sonrasında fiyat teklifi + sözleşme isterken "GEREKLİ VERİMİN SAĞLANACAĞINA DAİR TAAHHÜT" almayı ihmal etmiyorsunuz. Çünkü işe yaramaz bir sistem kurarlarsa bunun size bir katkısı olmayacağı gibi, ekonomik anlamda da tahribata uğramış olacaksınız.

Gerisi AR-GE çalışmaları ile birlikte bacayı yapacak firmanın işi.
 

MÜGE123

Kayıtlı Kullanıcı
Cevabınız için teşekkür ederim, tekirdağ bölgesi için soruyorum, aynı şekilde kırklareli ve edirne bölgelerinde bulunan işletmelerimiz için de ram makinelerine filtre takılması için süreçlerin başlatılması gerekiyor mu bu konu hakkında bilginiz var mı?
 

Cem Yılmaz

Kayıtlı Kullanıcı
Bu karar Tekirdağ iline ait MÇK'ya ait. Dolayısı ile diğer illerin zorunluluğu yok, varsa da açıp tek tek MÇK'ları incelemeniz lazım. Ekte de kıymetli hocalarımın hazırladığı komisyon raporunu bulabilirsiniz.
 

Ekli dosyalar

  • Tekirdağ - RAM Bacaları Filtre Komisyonu Kararları.pdf
    639.8 KB · Görüntüleme: 11
Üst