Refrakter malzemeleri yada ateş tuğlası fabrikalarında çalışan arkadaşlar varmı aramızda

Nuri Ünal

Daimi üye
Firma
Gölpazarı Belediyesi
Refrakter malzemeleri yada ateş tuğlası fabrikalarında çalışan arkadaşlar varmı aramızda varsa benmle irtibata geçebilirmi?

Teşekkürler

Emre Türk

Aktif üye
Firma
....
10 12 08 - Atık Seramikler tuglalar fayanslar ve inşaat malzemeleri (ısıl işlem sonrası) - bu kod ile verebilirsiniz. Ama bilgi almak için foruma yazmanız daha iyi olacaktır.

MerveŞafak

Daimi üye
Firma
işsizz
Merhaba, resimde görülen 10 12 08 kodlu atık, su kanalı yapımında ısıl işlem görmüş üretim artığı tehlikesiz atık. Yapımında ham madde olarak silisyum, kalsit ve reçine kullanılıyormuş. Bu kodlu atığı D5 işlemini uygulayan düzenli depolama tesisi buldum internetten. Ancak benim merak ettiğim bu kodlu atıkları sizler nerelere yolluyorsunuz? Teşekkürler.

Dosyalar

Erhan Güler

Aktif üye
Evet o kod uygun olabilir. Belki arkadaşın sorduğu bu tür tuğla üreten, ithal eden sektörlerde çalışan varsa geri dönüşümü var mı yok mu bilir diyerek burada sordum.

Oğuz Dedehayır

Daimi üye
Firma
ATY Çevre ve Endüstriyel Atık Yönetimi A.Ş.
@Emre Türk

Emre Bey merhaba,

Bu kod ile benim de sıkıntım var. Bu kodu alabilecek ya da yeniden değerlendirilecek bir yer ya da farklı öneriniz var mı acaba?

Bahsettiğim malzeme çinko eritilen potaların atıl hale gelmiş hali. Atık eylem planında tehlikesiz atık sınıfında belirtilmiş bu atıklar için bir çözüm öneriniz ya da buna benzer atıklar için çözüm önerileri varsa düşüncelerinizi ve yardımlarınızı rica ederim.

İyi çalışmalar dilerim

Emre Türk

Aktif üye
Firma
....
@Oğuz DEDEHAYIR

Oğuz Bey Merhabalar,

Gönderdiğim exel tablosunda Özmen Metal, Özalan, Battal, Yeşilyurt, Tanık, Alan ve Mehmet Alan isimlerine bakın lütfen. Bu firmalar 10 12 08 kodunu alabiliyor. Ama yine de görüşüp net bir fikir almak gerekir diye düşünüyorum.
Ayrıca bahsetmiş olduğunuz atık potalar hurda olarak verilebilir mi, onu da araştırmak gerekir sanırım.

İyi çalışmalar.

Dosyalar

Oğuz Dedehayır

Daimi üye
Firma
ATY Çevre ve Endüstriyel Atık Yönetimi A.Ş.
Emre Bey,

Bilgilendirmeniz için çok teşekkür ederim.

Hurda olarak değerlendirilemiyor maalesef .

İyi çalışmalar

Nuri Ünal

Daimi üye
Firma
Gölpazarı Belediyesi
  • Konu sahibi Konu sahibi
Arkadaşlar Yok mu Bu Firmalarda Çalışan Kimse Danışmanlığını Yapanda Olabilir.

metaliks

Üye
Firma
Metaliks Dış Tic.
Nuri Bey,refrakter malzeme hurda olarak verilebiliyor mu,öğrenebildiniz mi?
Gezinirken iki sene önceki mesajınızı gördüm,ama ilgimi çekti.

Nuri Ünal

Daimi üye
Firma
Gölpazarı Belediyesi
@metaliks
veriliyor ama hangi refrakterler içeriği nedir ?

Yukarı Alt