• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Sakarya Üniversitesi

Günlük günlük yazınca kitle de olsa bişey olmaz. Ben iki staj sınavını da Rabia hoca ile girdim. Eğer staj yaptığın yerde çevre muhendisi çalışıyor ve aksatmadan hegun gittiysen %100 geçtin o kadar kalmama gibi ihtimalin yok. İnan onlar senden çok uğraşıyo geçirmek için ;)

@merve keskin

her gün yaptığın herşeyi yaz aynı deney de olsa farketmez , böylelikle tam olarak devam ettiğini göstermiş olursun , geçirirler.

@merve keskin

Merve bütün deneylerini mi kitle yapıyorsun ? Öyleyse maalesef geçen sene kitle ile deney yapanların stajları kabul edilmedi bilgin olsun. Yarısını kitle yapanlarında edilmedi. 10 iş günü olarak kabul edildi.Daha sonra dekanlık 10 günlük sigorta yapılmadığından ötürü bütün stajlarını iptal etti arkadaşların.

Ben kalkmadı diye biliyorum. Meryem hoca uyarı yaptı arkadaşlara çünkü. Sen en iyisi staj defterine kitle ilgili deney yazma. Ben sana staj defterim duruyorsa onu atarım. Kitle olan deneyleri oradan geçir. Şu saatten sonra staj yerini değiştiremeyeceksen hiç kitle yaptım diye ortaya çıkma. Yakmasınlar stajını.

Termodinamik dersinde sıkıntım var. Yardımcı olabilecek kişi var mı :? Nerden nasıl çalışmalıyım şaşırdım:?

@ZelihaÇeviker
Proje işi mi danışmanlık işi mi yapmak istiyorsun. bunlar ile ilgili araştırma yapmanı tavsiye ederim. Staj için idarelerin nasıl bir çalışma yaptığını görebilirsin. Ama tavsiyem özel sektör. Ve danışmanlık firmalarını pas geç derim.

mrb sakarya üniversitesi 2. sınıf öğrencisiyim. dgs ile geldim . Staj için ne uygundur bilmiyorum nereye başvurmalıyım :?

İdareleri deneyebilirsin. SASKİ, İZSU, İSKİ, Çevre KoRUMA Daire Başkanlığı gibi kurumlar iyidir. Onun dışında işi ve piyasayı ( nasıl bir iş ortamında çalışacağınızı) görmek isterseniz bir danışmanlık firmasında staj yapın derim. Yada hayır ben mühendislik yapacağım eğitimini aldığım mesleği devam ettirmek gibi bir hedefim var diyorsanız da Proje firmalarına bakın bir de.

Eğer istanbulda yaşıyorsan İSKİ nin laboratuarında staj yapabilirsin.Ben İSKİ de yapmıştım çok faydalanmıştım.