"Sıfır Atık Yönetmeliği" Yayımlandı

ovgu

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
Acıbadem Sağlık Grubu
Merhaba,

Organik atıkların süreci nasıl işliyor. Belediyeler organik atıkları ayrı toplamaya başladı mı, yoksa cam, kağıt atıklarla birlikte mi alıyor. Bilgisi olan var mı

Olgaç Sürmelihindi

Çevre ve İnşaat Yüksek Mühendisi
Danışmanlık Grubu
Web Sitesi
www.linkedin.com
Firma
Aktif İş Arayışında
ovguÜstad Merhaba,

Bazı belediyeler küçük ölçekli kompost makinesi alarak organik atıkların geri dönüşüm işlemlerine başladı. Bazı şehirlerde ise kompsot üretim tesisi kurularak bu işlemler yapılmaktadır. Sıfır atıkta en büyük sorun organik atıkların nasıl işlem göreceği. Çünkü bazı belediyeler bu işi yapamamaktadır.

Önceki cevapları görüntüle…

Hüsamettin Selçuk

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
eu
Olgaç SürmelihindiSayın üstadlarım, konu içerisinde küçük ölçekli kompost makinesi alarak organik atıkların geri dönüşüm işlemlerine başlandığına atıfta bulunulduğu için buraya yazmanın uygun olacağını düşündüm. Günlük 2000 kişiye yemek çıkaran bir yemekhane için kompost makinasının alınması planlanıyor. Konu ile ilgili kiminle görüşülmeli. Bu makinelerden alan ve memnun olan varsa bana bir irtibat numarası verebilir mi. Kompost işlemi ile geri dönüşüm yapılması halinde herhangi bir geri dönüşüm ya da çevre ile ilgili bir belge alınmasına gerek var mı, Süreç nasıl işliyor. Şimdiden bilgi ve yardımlarınız için teşekkür eder, Sağlıklı Günler Dilerim

Olgaç Sürmelihindi

Çevre ve İnşaat Yüksek Mühendisi
Danışmanlık Grubu
Web Sitesi
www.linkedin.com
Firma
Aktif İş Arayışında
Hüsamettin SelçukÜstadım Merhaba,

Geç dönüş yaptığım için affola. Küçük ölçekli kompost üreten firmalar var. Bildiğim firmaların iletişim nunarasını paylaşırım. Yemekhane için kompost makinesi aldığınızda geri dönüşüm belgesi almanıza gerek bulunmamaktadır. Kompost işi sıfır atık kapsamında yapılmaktadır ve amaç çıkan yemek atıklarını kompost haline getirerek atık miktarını azaltmaktır. 😊

Hüsamettin Selçuk

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
eu

zeynep k.

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
Y
Merhaba, İstanbul avrupa yakası için organik atıklarda durum nedir acaba bilgisi olan var mı?

ovgu

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
Acıbadem Sağlık Grubu
Çoğu belediye organik atıktan bihaber, ayrıştırdığımız atıklar ne olacak , nasıl işlem görecek hepsi soru işareti ne yazık ki