Tat 35 390 lisansı

  • Konuyu başlatan Anonim (7fbf)
  • Başlangıç tarihi
A

Anonim (7fbf)

merhaba tesisde tat 35 lisansım bitmiş durumda ancak normal lisansım halen daha devam etmektedir. tat yenileme süreci hakkında bilgisi olan ve e izin sistemi üzerinden başvuru yapabilir miyim. Tehlikesiz atık alan bir firmayız tehlikeli atık asla kabul etmiyoruz plastik (pet kırma) ve karton (pres-balyalama) işi yapıyoruz sadece ? Ambalaj atığı olarak çıkış yapabiliyorum su anda nasıl bir yol izlemeliyim çok tesekkürler şimdiden...
 

Olgaç Sürmelihindi

Mevzuat Grubu Lideri
Yönetim Grubu
Mevzuat Grubu
Katılım
11 Şub 2013
Mesajlar
6,451
Çözümler
2
Tepki puanı
11,980
Puanları
338
Yaş
33
Web Sitesi
www.linkedin.com
Şehir
Gaziantep
Firma
Melike Tekstil
Anonim (7fbf)Merhabalar,

Tehlikesiz atık toplama ayırma belgesi olan firmalar tehlikesiz atıkları almaya devam edeceklerse belgeyi lisansa çevirmeleri gerekir. Çevre Lisans Belgesi ile ilgili bütün başvuruları entegre çevre bilgi sistemi üzerinden yapmanız gerekir. Bu tür işlemlerin yürütülmesi için bakmanız gereken mevzuatlar;

1-Atık Ön İşlem ve Geri Kazanım Tesislerinin Genel Esaslarına İlişkin Yönetmelik

2- Çevre İzin ve Lisans Yönetmeliği

3- Ön İşlem Ve Geri Kazanım Tesisleri Lisans Uygulama Rehberi

Tehlikesiz atık toplama ayırma belgesini lisansa çevireceğiniz için geçici faaliyet belgesi sürecinden başlamanız gerekir.

Çevre İzin ve Lisans Yönetmeliği’nin 11. Maddesinin 2. Fıkrasının b bendi kapsamında geçen ifade;

b) Faaliyet yeri değişikliği nedeniyle yapılan çevre izin veya çevre izin ve lisans yenileme başvurularında, yeni bir çevre izin veya çevre lisansı konusunu da içeren yenileme başvurularında ve/veya mevcut lisans konularına ait proseste ve çalışma koşullarında değişiklik söz konusu olan başvurularda; sürecin geçici faaliyet belgesi aşamasından başlatılması gerekmektedir.

Atık Ön İşlem ve Geri Kazanım Tesislerinin Genel Esaslarına İlişkin Yönetmeliğin ek-1 kapsamında yer alan atık kodlarını kabul edecekseniz Çevre İzin ve Lisans Yönetmeliğinin ek-2:8.1.1 kapsamında başvuru yapmanız gerekir.

1655371639336.png


Toparlayacak olursak; başvuru yapacağınız lisans konularınıza istinaden tek bir Çevre Lisans Belgesi çıkacak ve bu belge de lisans konularınız yer alacaktır. Yönetmelik ve ilgili rehbere bakmayı unutmayın.

İlgili Uygulama Rehberi Linki:
Please, Giriş Yap or Kayıt Ol to view URLs content!
 
Üst