Tat tesisleri belgelendirme hakkında

Esem

Kayıtlı Kullanıcı
CMNet Üyesi
Merhaba Arkadaşlar,
Belgelendirme için herhangi bir yetkili kuruluşla anlaşamadık. kontenjanları dolmuş. Ben bu belgelendirme işini kendim yapamam değil mi ?

Evrem Yeşil

Kayıtlı Kullanıcı
CMNet Üyesi
@Esem piyasaya süren misiniz?

eğer öyleyse belediye ile anlaşması olan bir tat firması ve/veya yk ile anlaşmanız gerekmektedir.

Evrem Yeşil

Kayıtlı Kullanıcı
CMNet Üyesi
@Esem başka bir ps için mi belgelendirme yapacaksınız olayı net anlamadım.

eğer belediye ile sözleşmeniz varsa ps belgelendirmesi yapabılırsınız

Esem

Kayıtlı Kullanıcı
CMNet Üyesi
hayır biz toplama ayırma tesisiyiz. kendi firmamız için belgelendirme yapmak istiyoruz

Evrem Yeşil

Kayıtlı Kullanıcı
CMNet Üyesi
@Esem toplama ayırma tesisinin belgelendirmesi olmaz ki.
ek 5 e tabi misiniz?

Esem

Kayıtlı Kullanıcı
CMNet Üyesi
niyeki ?

Evrem Yeşil

Kayıtlı Kullanıcı
CMNet Üyesi
@Esem belgelendirme piyasaya sürülen ambalaj atıklarının belirli yüzdesini geri dönüştürmek için yapılan işlemdir.
bunun için ek5 beyanı doldurulup işlem yapılır.
eğer böyle bir işlem yapıyorsanız bilemem.
fakat sadece tat tesisi iseniz piyasaya sürmediğiniz için ambalajları böyle bir işleminiz de olmaz.

@Evrem Yeşil yani başkasının belgelendirmesini belediye sözleşmeniz varsa yapabilirsiniz.

Esem

Kayıtlı Kullanıcı
CMNet Üyesi
bizim kendimizin belediyeyle sözleşmesi var. önceki mühendisler yapmış belgelendirme zaten. ben yetkili kuruluş olmadan kendim yapabilirmiyim diye arastırıyorum

Olgaç SÜRMELİHİNDİ

Kayıtlı Kullanıcı
CMNet Üyesi
bizim kendimizin belediyeyle sözleşmesi var. önceki mühendisler yapmış belgelendirme zaten. ben yetkili kuruluş olmadan kendim yapabilirmiyim diye arastırıyorum
Merhaba, eğer belediye ile anlasmaniz varsa siz belgelendirme yapabilirsiniz. Sonucta toplama ayirma lisansiniz var. Hatta piyasaya surenlerinde belgelendirme yapma sansiniz var. Evrem ustadimda dogru konuya deginmis ek 5 piyasaya surenler belgelendirme yapamaz. Ya yetkilendirilmis kuruluşa uye olmak zorunda yada belgelendirme yapma durumu olan tat firmalariyla

Müh Gülayşe

Kayıtlı Kullanıcı
CMNet Üyesi
Merhaba Arkadaşlar, Lisanslı TAT ve Lisanslı GDT çalışıyorum. Belediye ile sözleşmemiz yok. Piyasaya süren ile belgelendirme yapabilir miyim?

clowdy

Kayıtlı Kullanıcı
CMNet Üyesi
Merhaba Arkadaşlar, Lisanslı TAT ve Lisanslı GDT çalışıyorum. Belediye ile sözleşmemiz yok. Piyasaya süren ile belgelendirme yapabilir miyim?
hayır artık yetkilendirilmiş kuruluşlar yapabilecek.bir yk ile anlaşmanız gerekecek.

clowdy

Kayıtlı Kullanıcı
CMNet Üyesi
Arkadaşlar bir sorum olacak şimdi biliyorsunuz mart sonuna kadar tat ve gdt olarak belgelendirme yapabiliyoruz.ama ben belediyenin sisteminden planı güncellerken sorumluluk sahası kısmında firma eklemesi yapamıyorum.sebebini bilen var mı?

Yukarı