• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

TAT tesislerinde çöp problemi

Umur Ç.

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
TEM-ÇEV
TAT tesislerinde çalışan meslektaşlarım, toplama ayırma prosesinden arta kalan tehlikesiz atıkların yönetimini nasıl yapıyorsunuz ve bunu geliştirebilir miyiz merak ediyorum. Şahsen tesisimde günlük bir kamyon (küçük sınıf) çöp oluşuyor ve bunu açık kasa kamyona yükleyerek kendimiz çöplüğe götürüyoruz.
Aramızda atık azaltımı çalışması yapmış ya da çöp problemini farklı bir şekilde çözen var mıdır?

Atıklardan çıkan çöplerin azaltımını anca yerinde ayıklama yaptırarak sağlayabilirsiniz. Çıkan çöplere gelince de ben tesisimde biriktiriyorum ve kendi aracımla bertaraf edilmesi için firmanın birine yolluyorum.

Sibel ElmasEvet, belediye ile yeni görüşmeye başladık ve pratik bir yöntem bulmaya çalışıyoruz. Ancak benim arayışım daha teknik kalıcı bir çözüm. Sahada bir çok geri dönüşüm noktası oluşturduğumuz için muhtemelen yazın günde üç kamyona çıkacak çöp miktarı. Turistik bir bölge ve yaz trafiğinde günde üç sefer, bir çöp aracının sadece bizim tesise çalışması demek ve bunu yapacaklarını sanmıyorum.

Gizlenen içeriği görüntülemek için Giriş Yap yada Kayıt Ol .
Umur Ç.benim söylediğim çıkan çöp miktarının çok fazla olmamasına bağlı olarak bir çözümdü ama bazen illere ve ilçedeki belediyeye göre de hizmet değişebiliyor. Tesisinizde yer alan bir konteynırı belediyenin çöp alanına boşaltımı için ayarlayabilirsiniz. Belediye ayarlansa da bazen gelemedikleri oluyor ve biriken çöp miktarı daha fazla olmuş oluyor en iyisi varsa bir konteynırı sahanın çöp alanı için ayrılan bölümüne koyarak dolması halinde boşaltıma kendiniz götürebilirsiniz. Hem belediyeyle de başınız ağrımaz.

@Umur Ç. benim söylediğim çıkan çöp miktarının çok fazla olmamasına bağlı olarak bir çözümdü ama bazen illere ve ilçedeki belediyeye göre de hizmet değişebiliyor. Tesisinizde yer alan bir konteynırı belediyenin çöp alanına boşaltımı için ayarlayabilirsiniz. Belediye ayarlansa da bazen gelemedikleri oluyor ve biriken çöp miktarı daha fazla olmuş oluyor en iyisi varsa bir konteynırı sahanın çöp alanı için ayrılan bölümüne koyarak dolması halinde boşaltıma kendiniz götürebilirsiniz. Hem belediyeyle de başınız ağrımaz.

Önceki cevapları görüntüle…