TAT tesislerinde çöp problemi

Umur Ç.

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
TEM-ÇEV
TAT tesislerinde çalışan meslektaşlarım, toplama ayırma prosesinden arta kalan tehlikesiz atıkların yönetimini nasıl yapıyorsunuz ve bunu geliştirebilir miyiz merak ediyorum. Şahsen tesisimde günlük bir kamyon (küçük sınıf) çöp oluşuyor ve bunu açık kasa kamyona yükleyerek kendimiz çöplüğe götürüyoruz.
Aramızda atık azaltımı çalışması yapmış ya da çöp problemini farklı bir şekilde çözen var mıdır?

Şeyda Balcı

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
Geri dönüşüm
Atıklardan çıkan çöplerin azaltımını anca yerinde ayıklama yaptırarak sağlayabilirsiniz. Çıkan çöplere gelince de ben tesisimde biriktiriyorum ve kendi aracımla bertaraf edilmesi için firmanın birine yolluyorum.

Sibel Elmas

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
Toplama ayırma Geri kazanım
@Umur Ç. benim söylediğim çıkan çöp miktarının çok fazla olmamasına bağlı olarak bir çözümdü ama bazen illere ve ilçedeki belediyeye göre de hizmet değişebiliyor. Tesisinizde yer alan bir konteynırı belediyenin çöp alanına boşaltımı için ayarlayabilirsiniz. Belediye ayarlansa da bazen gelemedikleri oluyor ve biriken çöp miktarı daha fazla olmuş oluyor en iyisi varsa bir konteynırı sahanın çöp alanı için ayrılan bölümüne koyarak dolması halinde boşaltıma kendiniz götürebilirsiniz. Hem belediyeyle de başınız ağrımaz.