• CMNet Online Söyleşiler #1 - Artemis Arıtım insan kaynakları müdürü Sayın Hakan Maden ile Kariyer Basamakları ile başlıyoruz.
    Tarih: 16 Temmuz 2020 Perşembe
    Saat: 20.30

Tehlikeli Atık Geçici Depolama İzni

Cansuu B.

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
GP-AMG
Merhabalar kurulumu yapılan piroliz tesisinde çalışmaya başladım ve bu ilk işim. Tesis daha faaliyete geçmedi, bu aşamada çevre konusunda neler yapmam gerekir nereden başlamam gerekir. Yeni bir tesis olacağı için geçmişe dair bilgi belge birşey yok elimde yardımcı olursanız sevinirim. Mesela AYP planı geçmiş şimdi ve gelecek verilerden oluşuyor geçmişe ait bilgi yok ne yapmam gerekir ?

Önceki cevapları görüntüle…

kubraeren

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
Çalışmıyorum
@Cansuu B. Merhabalar öncelikle;
EÇBS firma ve tesis kaydı
Çevre Mühendisi olarak atama işlemi (EÇBS)
Kanal Bağlantı Belgesinin alınması
ÇED yazısının alınması
Çevre İzin Belgesinin alınması gerekmektedir.

Yukarıda sıralananlar genel kapsamda alınması gerekenler. Aylık raporun tutulması, iç tetkik raporunun alınması, eğitim verilmesi, eayp hazırlanması gibi belirli periyotlarla yapılması gerekenlerde bulunmaktadır.

yeniçevreci

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
eu
tehlikeli atık geçici depolama yeri ayarlamanız lazım ( aynı şekilde tehlikesiz atıklarınız için de )
yeni bir tesis olacağı için geçmişe dönük bilgi sunamayacaksınız, bu durumu anlayışlakarşılayacaklarını düşünüyorum
veriler için bu işi daha önceden yapmış tecrübeli mesai arkadaşlarınız var ise; hani üretime ne girer ne çıkar ürün ne olur atık olarak ne çıkar (varsa yan ürün hakkında bilgi alabilirsiniz) bu bilgileri onlardan alabilirsiniz.
benim aklıma gelen bilgileri paylaşmak istedim, daha tecrübeli ve bilgi sahipi arkadaşlarda yazarlarsa, bende öğrenmiş olur sevinirim

rabiakoc

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
SAADET GIDA PAZ. SAN. VE TİC. A.Ş.
@Olgaç Sürmelihindi bey merhaba,
020603 atık koduna sahip arıtma çamurumuz için geçici depolama alanı oluşturdum, fakat sadece üzeri kapalı. Bu şekilde geçici depolamaya uygun mu sizce yoksa etrafı kapalı mı olmalı?

Olgaç Sürmelihindi

Çevre ve İnşaat Mühendisi
Yönetim Grubu
Web Sitesi
www.linkedin.com
Firma
Aktif İş Arayışında
@rabiakoc Etrafını dilerseniz çit veya zincirle çevirebilirsiniz. Tamamen kapatmaya gerek yok. Bir de çamurları sızıntı veya dökülme tarzı birşey olmaması için ıbc tankında biriktirebilirsiniz. :)

Yeni_Çevreci_2020

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
yok
Arkadaslar merhaba Tehlikeli atık konteynerlarımız var ızgaralı atıksahası olarak kullandığımız yerini değiştirdiğimizde il müdürlüğüne dilekçe mi ? vermeliyim yoksa izinimi yenilemeliyim ?

Fatih Koçak

Etkinlik Grup Lideri
Yönetim Grubu
Etkinlik Grubu
Web Sitesi
www.cevremuhendisleri.net
Firma
Mutlular Çevre Ve Sistem Danışmanlığı
Merhaba

Yönetmelikte aşağıdaki ibareler mevcut. Dolayısıyla yer değişikliğinde herhangi bir bildirim yapmanıza gerek yok.
EAYP miktarlarınızda ve atık türlerinizde değişiklik olmadığı sürece yenileme yapmanıza gerek bulunmuyor.
1591019033401.png

nida kaya

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
milli savunma bakanlığı
Merhaba tehlikeli atık geçici depolama izninde ayda 1000 kg dan fazla tehlikeli atık olanlar derken çıkan her bir tehlikeli atığın mı ayda 1000 kgdan fazla olması gerekir yoksa toplam o alanda depolanan tehlikeli atık miktarının mı

Cem Yılmaz

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
www.cemgineer.com
Firma
GÜNEŞ ÇEVRE DANIŞMANLIK
Merhaba,

Aylık toplam 1.000 kg ya da yılllık 12.000 kg üzeri tehlikeli atık çıktınız var ise Geçici Depolama İzni almanız gerekmektedir. Atık bazlı değil, toplam manada değerlendirilmektedir.

Cihan Top

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
KALTUN Holding A.Ş.
@Oğuzhan Keskin Doğrudur Oğuzhan Bey, @Seydatem Şeyda Hanım'ın durumu biraz daha farklı, daha öncesinden aylık 1000 kg altı tehlikeli atığı olan bir firma, Öncesinde sunulmuş bir Endüstriyel Atık Yönetim Planı var, süresi bitmiş ya da atık alanındaki bir takım değişikliklerden dolayı tekrardan Endüstriyel Atık Yönetim planına başvuru yapılmak zorunda kalınmış. İl Müdürlüğünün Atık Yönetim planını gözden geçirerek izni vereceğini düşünüyorum.

Seydatem

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
Muhendis
@Cihan Top @ @Oğuzhan Keskin aynen benim biraz karışık neredeyse bütün firmalarım bu izne tabii ama birinin ayp var izni yok birinin ayp bile yoktu yeni basvuru yapıldı ve ben ilk defa geçici depolama izni basvurusu yapacam :)

Diğer cevapları görüntüle…