• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Tehlikesiz atik toplama ayirma belgesi için istenen evraklar neler

Tuncer-gözde

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
moroğlu geri dönüşüm
MRB. ARKADAŞLAR TEHLİKESİZ ATIK TOPLAMA AYIRMA BELGESİ İÇİN İSTENEN EVRAKLAR NELER BİLGİSİ OLAN YARDIMCI OLABİLR Mİ TŞK EDRİM...

merhaba @tuncer0865 ilden ile farklılık olur mu bilmem ama benim ek listem bunlardan ibaretti.

tehlikesiz atık kodu listesi
vaziyet planı
tapu/kira sözleşmesi
vergi levhası
taahhütname
imza sirküsü

merhaba, tehlikesiz atık toplama ayırma belgesinin süresi 2017 nin 4.ayında bitiyor yeni başvuru yapıcaz bu başvuru için hazırlanması gereken belgeler tam olarak nelerdir? hazırlanması gereken belgelerle ilgili tam bir bilgi olmadığı için eksikleri kontrol etmek istiyorum yardımcı olursanız sevinirim. @Olgaç Sürmelihindi

@Gizem Dağkıran
Ceren hanimin paylaşımı icin teşekkürler. Bir de bazen kanal baglanti izin belgesi istiyorlar ya da desarj kalite kontrol ruhsati. Onu da bukundurmakta fayda var. Zaten tehlikesiz atik toplama ayirma belgesinin sure sınırı yok. Cevre izin ve lisansinda 6 ay onceden basvuru yapmak gerekli ama tat belgesinde sureyi gecirmeden basvurunuzu yapin yine yardim gerekirse elimizden geleni yapariz.

Merhaba, TAT faaliyetinde çalışmaktayız tehlikesiz atık depolama belgesi almamız taktirde ne gibi artı yada eksileri olur bizim açımızdan? ve ekstra ne gibi beyan bildirimler devreye giriyor bu durumda

@oknozkn06
Tehlikesiz atik toplama ayirma belgesi aldığında atık üreticilerinden atık alabileceksin. Yoksa bu belgeyi almazsan sadece tat belgesine sahip firmalardan atik alabilirsin. Yani atik ureticisinden direk alamazsin. Bu belgeyi alirsan cevre online sisteminden aldigin tehlikesiz atıkları girersin. Dezavantaj bir durum yok.

@oknozkn06
Tehlikesiz atik toplama ayirma belgesi aldığında atık üreticilerinden atık alabileceksin. Yoksa bu belgeyi almazsan sadece tat belgesine sahip firmalardan atik alabilirsin. Yani atik ureticisinden direk alamazsin. Bu belgeyi alirsan cevre online sisteminden aldigin tehlikesiz atıkları girersin. Dezavantaj bir durum yok.

Merhaba arkadaşlar,
Tehlikesiz Atık Toplama Ayırma Belgesi yenileme başvurusu yaptık, personel denetime geldiğinde radyasyon ölçüm cihazının firmaya ait olduğuna dair fatura istediler ancak 5 yıl önce alınan cihaz olduğundan faturaya ulaşamadım. Nerden alındığı da hatırlanmıyor. Ne yapabilirim yardımcı olabilir misiniz?

Merhaba akla ilk geleni söylüyorum, cihazı aldığınız firmayı arayıp bu konuda yardımcı olabilecekler mi sorabilirsiniz yada mali müşavirinize de sorabilirsiniz arşivinde olabilir fatura

@Adalet savascisi

Merhabalar bir matbaa firması olarak Kurumsal bir firmanın üretim tesisinden atık olarak çıkan mukavva parçalarını alarak üretim süreçlerimizde hammadde olarak kullanmak istiyoruz bunun için 'Tehlikesiz atik toplama ayirma belgesi' çıkartmamız yeterli olur mu sizce

@Kayahan
Merhaba, bence geri kazanim lisansida almaniz gerekebilir. Sonucta bu mukavva atiklarini alarak uretim sürecine katarak yeni bir hammadde elde edeceksiniz. Tat belgesinin yaninda gdt lisansida istenebilir. Bu konuyu bende arastirayim.mukemmel bir soru.

yardımınız için şimdiden teşekkürler. çıkacak sonuç doğrultusunda pazartesi aksiyon almam lazım gerekli başvurular için.

@Adalet savascisi

:harika:

Yeni (tat, gdt)belge çıkarma süreçleri ne kadar zaman alır bilgisi olan var mı acaba yani tüm gerekli evrakları eksiksiz teslim ettikten sonra 3 ay bekletmezler umarım.i

@Adalet savascisi

Adalet Savaşçısı yardımını bekliyorum sabırsızlıkla.