Tehlikesiz atik toplama ayirma belgesi için istenen evraklar neler

GüldenASLAN

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
-
@Kayahan

Kayahan bey aynı durum bizde de var, ne yapacağımız konusunda bizde belirsizlik yaşıyoruz, sizin son durumunuz nedir acaba?

B. Ünsalan

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
Optimum Çevre
@Olgaç Sürmelihindi merhaba birkaç sorum olacak size;

Tehlikesiz atık toplama ayırma belgesi almak için itfaiye raporuna gerek var mı?
Nazım imar planı belediyeden mi alınıyor ?
Başvuru için gerekli olan iş akım ve proses özeti örneği paylaşabilir misiniz ?

Olgaç Sürmelihindi

Mevzuat Grubu Lideri
Yönetim Grubu
Mevzuat Grubu
Web Sitesi
www.linkedin.com
Firma
Melike Tekstil
@B.koyce
Merhaba, bizim il çevre itfaiye raporu istemiyor. Diğer il cevrede istemez. Nazim ikar planı tesis sanayide ise osb müdürlüğü, sanayide değilse belediye veriyor. Size gerekli dokümanları gondereyim bana mail adresinizi verir misiniz

Sercan Demir

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
-
Merhaba Arkadaşlar. Mümkünse bir adet de ben alabilir miyim acaba? Özellikle İş Akım Şeması ve Proses özetinde takılıyorum. Tehlikesiz atık için hazırlanan iş akım şeması ile Geçici Faaliyet Belgesinde düzenlenen aynı mıdır? Tehlikesiz atık için elinde olan varsa ve gönderebilirse memnun olurum. Şimdiden teşekkürler...

srcandemir@gmail.com

Deniz06

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
Ankara İl sağlık Müdürlüğü
Selamün Aleyküm Yakın bir zamanda Çalıştığım kurumdan emekli olacağım ve Geri Dönüşüm işi ile uğraşmayı düşünüyorum. Küçük çaplı bir işletme olarak başlamayı düşünüyorum. ve ne yapmam gerektiği konusunda henüz bir fikre sahip değilim. Önce hangisinden başlayacağım bir ÇED raporu ve arkasından Tehlikesiz Atık toplama ve ayırma izin belgesi mi almalıyım? tüm bu süreçler nasıl işliyor bana Maddi anlamda maliyeti ne olur? En azın dan bir fikir edinmiş olurum.yardımcı olursanız sevinirim.

Hasan ARIKAN

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
Natura Çevre Müh. ve Dan. Hizm. San. Tic. Ltd. Şti.
@Deniz06
Geri dönüşüm işi ile ilgili ambalaj veya tehlikesiz atık ayrıca toplama ayırma veya geri kazanım olarak proses farklı işlemekte. İletişime geçin tüm sorularınıza cevap vereyim

didemzaloğlu

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
erm çevre danışmanlık
Merhaba, ambalaj atığı toplama ayırma belgesi almam gereken bir tesis var. ÇED kapsam dışı raporunu aldım ama izin lisansta daha kapsamlı bir iş akım şemasına ihtiyacım olacak. Bana yardımcı olabilir misiniz?

xxox

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
okul
Olgaç bey merhaba, tat dan tat a atık alabilmek için dilekçemiz onaylandığında sistemde nerede görünecek tam olarak?

Ömer Es

Kayıtlı Kullanıcı
Arkadaşlar Merhaba,

Bir konuda fikrinizi almak istiyorum. Tip1 lisansı olan bir tesisiz ve 3000 m2 alanımız var. Diyelim ki Tehlikesiz Atık belgesi almak istiyorum. Normal şartlarda 1000 m2 daha ilave alanımın olması lazım. Ancak yönetmelikte şöyle bir ifade var,

Toplama ayırma tesislerinin toplam alanının en az 1000 m2 olması zorunludur. EK-1’de yer alan metal, kağıt-karton, plastik, cam, ahşap, tekstil kategorilerden sadece tek bir kategoride atık kabul eden toplama ayırma tesisleri ile organize sanayi bölgeleri, sanayi siteleri ve benzeri yönetim alanlarında kurulu bulunan toplama ayırma tesislerinden m2 şartı aranmaz.

Bu durumdan yola çıkarak 3000 m2 alan haricinde 100 ya da 200 m2 yerim olması yeterli mi. Sadece 20 01 01 için başvuru yapsam.

Gürkan GÜSLÜ

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
Azizler Metal Sanayi ve Tic. Ltd. Şti.
Ömer EsYanlışım varsa arkadaşlar düzeltir fakat mevcut lisansınızı yeniler gibi başvuru yapacaksınız artık ambalaj atığı lisans, tehlikesiz atık belgesi kavramları tek lisans belgesinde birleşti. Mevcut sahanız içerisinde bir bölümün tehlikesiz atıklar için ayrılan bölüm şekline göstermeniz bir sıkıntı yaratmayacaktır. Tahminimce alanınızda ilgili kod içinde ayrılacak bir alan mevcuttur.