• Sayın Üyeler,

    Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

    Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Tehlikesiz atık ve geri dönüşüm

volkan_cbs

Kayıtlı Kullanıcı
Katılım
14 Ağu 2023
Konular
1
Mesajlar
1
Tepki puanı
0
Şehir
Adana
Firma
set
merhaba
geri dönüşüm ve tehlikesiz atıkları toplamak için hangi sertifikalar gerekli ve hangi şartlar gerekli kimler yapıyor. nereden bulabilirim ? bilen varsa yardımcı olabilir mi?
 
volkan_cbsMerhabalar,

Atık toplamak için tehlikesiz atık toplama ayırma lisansı alınması gerekir. Toplama ayırma belgesi kaldırıldı ve bunun yerine lisans şartı getirildi. Size tavsiyem "Atık Ön İşlem ve Geri Kazanım Tesislerinin Genel Esaslarına İlişkin Yönetmeliğini" inceleyin. Hatta Bakanlık bu durum ile ilgili kılavuz yayımladı.​

Gizlenen içeriği görüntülemek için Giriş Yap yada Kayıt Ol .
 
Olgaç SürmelihindiOlgaç Bey, aklıma takılan bir şey var. Biliyorsunuz ki tat'tan tat'a satış yasaklandı. Kılavuzda yer alan tehlikesiz ve tehlikeli atıkları, Tehlikesiz/ Tehlikeli Atık Ön İşlem Lisansı olan firmaya verilebilir hükmü kalkmış mı oluyor. Birde Sadece Metalleri ,Hurda Metal/ÖTA İşleme tesisine verilebilir hükmünü merak ediyorum.
 

Ekli dosyalar

  • atık kodları.PNG
    atık kodları.PNG
    96.9 KB · Görüntüleme: 25
Gizlenen içeriği görüntülemek için Giriş Yap yada Kayıt Ol .
Ömer EsÜstad,

Tat'tan tat'a atık gönderimi yapılması bazı durumlar haricinde yasaktır. Bu durumlar atık miktarının düşük olması veya olağanüstü durumları kapsamaktadır. Ek-2 listesinde yer alan metal çapak, talaş vb. atıklarını toplama ayırma tesislerine veremezsiniz. Metal geri kazanımı yapan firmalara verebilirsiniz. Başka bir örnek ise atık lastikleri tehlikesiz atık ön işlem veya geri kazanım yapan firmalara verebilirsiniz. Paylaştığınız resme göre bu şekilde yorumlamak daha doğru olur.​
 
Üst