Tesislerden Atık Gönderimi Nasıl Sağlanır? # Resimli Anlatım #

Tesislerden Atık Gönderimi Nasıl Sağlanır? # Resimli Anlatım #

Cem Yılmaz

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
www.cemgineer.com
Firma
GÜNEŞ ÇEVRE DANIŞMANLIK
Cem Yılmaz isimli kullanıcı yeni bir makale oluşturdu:

Tesislerden Atık Gönderimi Nasıl Sağlanır? # Resimli Anlatım # - Tesislerden tehlikeli ve tehlikesiz atıkların gönderimi için hazırlanan kılavuzdur.

Merhaba,

Bu makalemizde her tesisin yükümlülükleri arasında yer alan ve sıklıkla sorunlarla karşılaştığı "Atık Gönderim İşlemleri"nden detaylıca bahsedeceğiz. Makale 3 ana başlıktan oluşacaktır:
1-Entegre Çevre Bilgi Sistemi Kaydı
2-Tehlikeli Atık Gönderimi

-Tehlikeli Atık Taşıma Talebi Oluşturma
-Tıbbi Atık Taşıma Talebi Oluşturma
-50 Kilogram Altı Taşıma Talebi...
Bu makalenin devamını okumak için tıklayınız...

yeniçevreci

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
eu
Cem Yılmaz isimli kullanıcı yeni bir makale oluşturdu:

Bu taşımalarda, "taşıma irsaliyesi kesilmesi zorunludur" ibaresini resmi kanıtını nerede bulabilrim. Yönetmelikte geçtiği yeri veya yasal mevzuatta nerede olduğunu söyleye bilir misiniz. ya da yasal mevzuatta geçmediği halde denetimlerde ( il müdürlüğü, müşteri vs.) mi isteniyor. Bu platformdan @Cem Yılmaz üstadıma ve siz değerli üyelerime, konuyu öğrenebilmek için sormak istedim (:

Cem Yılmaz

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
www.cemgineer.com
Firma
GÜNEŞ ÇEVRE DANIŞMANLIK
Merhaba,

Aslında güzel bir soru sordunuz, ben de bilmiyordum ancak biraz araştırınca öğrendim :) Normalde İl Müdürlüğü denetimde istiyor sanıyordum. Ancak yönetmelikte de yeri varmış. Tek fark; çevre ile ilgili bir yönetmelik değil. Şöyle ki:

Resmi Gazete:
Bağlantıyı görmek için üye girişi yapmalısınız. Giriş yapın veya üye olun.

Madde 4 (Tanımlar)
üü) Sevk irsaliyesi: Malın alıcıya teslim edilmek üzere, satıcı tarafından taşındığı veya taşıttırıldığı hallerde satıcının, teslim edilen malın alıcı tarafından taşınması veya taşıttırılması halinde alıcının, taşınan veya taşıttırılan mallar için, 4/1/1961 tarihli ve 213 sayılı Vergi Usul Kanununun 230 uncu maddesi uyarınca düzenlediği belgeyi,
ggg) Taşıma irsaliyesi: Ücret karşılığında, eşya nakleden gerçek veya tüzel kişilerin naklettikleri eşya için 213 sayılı Kanunun 240 ıncı maddesi uyarınca düzenlediği belgeyi,
Yönetmeliğin devamında da eşya ve mal taşınımında bu evrakları zorunlu kılmışlar :)

Merve43

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
Hava kuvvetleri komutanlığı
Motat sisteminde lisans numarası nerde yazıyor acaba

Cem Yılmaz

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
www.cemgineer.com
Firma
GÜNEŞ ÇEVRE DANIŞMANLIK
Atık işleme tesisi için soruyorsanız unvan ya da vergi numarası ile çıkıyor. Ancak orada çıkan, firmanın lisans numarası değil Çevre Kimlik Numarası (ÇKN). Lisans numarası belge üzerinden edinilir.

Merve43

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
Hava kuvvetleri komutanlığı
Tamam teşekkürler çkn ile belirteceğim