Tıbbi Atık Belgesi

Ender Öztürkk

Kayıtlı Kullanıcı
Merhaba,
Her sene yılın ilk ayı belirli bir ücret ödeyip aldığımız tıbbi atık kayıt belgesini almakta bu sene zorluk yaşıyorum.
İBB'nin belirttiği İBAN'a transfer etmeye çalışıyoruz parayı taa en üstte ki yöneticiyle, ancak hesap kurumsal olduğundan para yatırılamaz hatası alıyoruz. Bu ibana para nasıl gönderilecek anlamış değilim?
var mı almış olan belgeyi bir aydınlatsın bizi.
2 senedir patır patır alıyorduk bu sene patladık :)

Beril Çataltepe

Kayıtlı Kullanıcı
Geçen seneye kadar ben bireysel olarak girip alabiliyordum ancak bu sene kurumsal üyelik istediler. Kurumsal üyeliğiniz yoksa;

Bağlantıyı görmek için üye girişi yapmalısınız. Giriş yapın veya üye olun.
linkinden ticari üyelik açmanız gerekiyor vergi numarası ile. Daha sonra o vergi numarası ve şifreyle
sitesine giriş yaparak online olarak kredi kartıyla ödemeyi yapabilirsiniz, daha kolay oluyor. Ben öyle yaptım ve belgeyi aldım.

dyg

Kayıtlı Kullanıcı
  • Beğen
Tepkiler: kkm

Mehmet Ali Yılmaz

Kayıtlı Kullanıcı

Tıbbi Atıkların Kontrolü Yönetmeliği Ek-1 deki işletmeler alıyor. İş yeri hekiminiz varsa da bu sözleşme istenebiliyor. İstanbul için İBB ile sözleşme yapılıyor İSTAÇ atıkları alıyor.

• Beğen
Tepkiler: dyg

Gizem Sunar

Kayıtlı Kullanıcı
Neden İstanbul'da EÇBS ve Motat üzerinden alım yapılmıyor? Ben de bunu anlayamadım hala. Bu konu hakkında bilginiz var mı? Başka illerde bu tıbbi atık belgesi diye bir şey de yok. Var mı?

Beril Çataltepe

Kayıtlı Kullanıcı
Benim bildiğim kadarıyla, bu belge toplanan tıbbi atıkların İBB'nin tesislerinde yakma, sterilizasyon ve düzenli depolama yapılabilmesi için.

Motat kaydı var, 2 sene önce İstaç'tan atıkları almaya gelen yetkilinin söylemesiyle Tıbbi atık alım başvurusu yaptık ve süreyi 2099 seçin demişti, her atık alımına geldiğinde atık miktarını motata giriyor ancak tekrar tekrar atık alım talebi oluşturmamız gerekmiyor.
ScreenHunter_02 Jan. 14 16.02.jpg

Gizem Sunar

Kayıtlı Kullanıcı
Benim motat kayıtlarımda çıkmıyor, sadece bir süre göründüler sonra tekrar gittiler. Sorun bizim tesiste mi acaba? Hala ibb'nin kendi sisteminden çekiyorum atık miktarı bilgilerini.

Beril Çataltepe

Kayıtlı Kullanıcı
"Kabulü yapılmış taşımalar" kısmında Atık koduna 180103 yazıp aratınca çıkıyor bir tek, başka şekilde görünmüyor. Ama burdaki sisteme düşmesi biraz uzun sürüyor, o yüzden ibb'nin kendi online sisteminden takip ediyorum ben de

KS
Ender Öztürkk

Ender Öztürkk

Kayıtlı Kullanıcı
Online sistemden kart ile ödeyince belge sisteme yüklendi.
Ancak sms ile atılan İBAN larla olmuyor bu iş, bilgilerinize.

Herkese iyi Çalışmalar.

burcu89

Kayıtlı Kullanıcı
kredı kartı ile ödeme nasıl?
ben sayfada herhangi bir kısımda bunu göremedim.
yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.

KS
Ender Öztürkk

Ender Öztürkk

Kayıtlı Kullanıcı
Ekrana giriş yaptıktan sonra sağ tarafta detaylar kısmına tıklayın ve aşağıdaki fotoğrafta görünen yerde ÖDEME butonuna basınca kredi kartı ile ödeme ekranı çıkmakta.
Kurumsal giriş yaptığınızdan emin olun.

Ekran Alıntısı.JPG

burcu89

Kayıtlı Kullanıcı
sistem suan hata verıyor, sıkıntı var sanırım..
tesekkurler, deneyeceğım sısteme erişim sağlayabildiğimde.

MÜGE123

Kayıtlı Kullanıcı
ibb ile 2020 yılı için yapılan tıbbi atık sözleşmesinde, sözleşme ücreti talep ediliyor mu ?

burcu89

Kayıtlı Kullanıcı
merhaba kredı kartı ıle odeme sonrası ne kadar surede belge hazırlanıyor ?

nida kaya

Kayıtlı Kullanıcı
merhaba istaça tıbbi atık verirken motat girişi yapmayın denmiş konu hakkında bilgisi olan var mı motat girişi yapmadan neden atık verilsin atığın alındığına dair sadece karşılıklı bir belge imzalanıyormuş bir kaç aydır siz de böyle bir durum yaşadınızmı

Fatih Koçak

Etkinlik Grup Lideri
Yönetim Grubu
Etkinlik Grubu
Atığınızı tehlikeli koddan çıkıyorsanız mutlaka Motat üzerinden çıkışını yapın.

İki farklı kod olduğu için neden öyle birşey söylediklerine yorum yapamıyorum maalesef.

Tehlikesiz (18 01 04 ) olarak çıkışını yaptırıyorsanız belki ondan dolayı söylemiş olabilirler. Direk İstaç ı arayıp öğrenmelisiniz.

1580815338335.png

Oğuzhan Keskin

Kahramanmaraş İl Temsilcisi
Etkinlik Grubu
İstaç büyük ihtimal arkadaşımız, kardeşimiz, can yoldaşımız, abimiz, amcamız, vs.vs. olan @Fatih Koçak dediği gibi 18 01 04 kodundan tehlikesiz olarak atığınızı alıyordur.

Tesisten çıkan tüm tehlikeli atıkların motat üzerinden çıkışı yapılmalıdır.

Barış Ziya

Kayıtlı Kullanıcı
18 01 08* atık kodlu atığımızı MOTAT sistemi üzerinden talebi oluşturmak istiyoruz ancak sistemde görünmüyor. Taşıma talebini nasıl oluşturabilirim?

Ekli dosyalar

• Adsız.jpg
    Adsız.jpg
    37.1 KB · Görüntüleme: 21

Oğuzhan Keskin

Kahramanmaraş İl Temsilcisi
Etkinlik Grubu
O atığı alacak firmanın 18 01 08* kodunu almaya lisansı veya gfbsi var mı?

Barış Ziya

Kayıtlı Kullanıcı
Firmaya sorduk. Bulunduğumuz ilde yokmuş başka bir ilde varmış.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Evet dediğiniz gibi yapınca çıktı çok teşekkür ederim.

Gürkan Güslü

Kayıtlı Kullanıcı
Tıbbi atık taşıma talebi üzerinden yapıyorsunuz sanırım kod orada çıkmıyor. Taşıma talebi ekleme kısmında kod görünüyor. Oradan yapmanız gerekli sanırım ? ?

serdar serdar

Kayıtlı Kullanıcı
tıbbi atık sözleşmesini bulabileceğim bir link mevcut mu?

firmanın kod ve şifresi var ancak

bu linkten girince şifre hatalı diuor

Orhan Eskicioğlu

Kayıtlı Kullanıcı
ibb tıbbi atık kabul belgesini ödeme yaptıktan sonra otomatik sistem üzerinden görüntüleme ve indirme imkanı sağlıyor. El ile yazılacak bir sözleşmesi mevcut değil. Değişiklik için mail attığınızda bilgileri güncelleyebiliyorsunuz.