tıbbi atık yönetimi

ftmnyz

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
ıtc
selamlar bir şehrin tıbbi atık yönetimini nasıl yapardınız hangi mevzuatlara hakim olup hangi pratik takipleri sağlardınız önerilerinizi ve tecrübelerinizi merak ediyorum saygılar

Cem Yılmaz

Mevzuat Grup Lideri
Yönetim Grubu
Mevzuat Grubu
Web sitesi
www.cemgineer.com
Firma
GÜNEŞ ÇEVRE DANIŞMANLIK
selamlar bir şehrin tıbbi atık yönetimini nasıl yapardınız hangi mevzuatlara hakim olup hangi pratik takipleri sağlardınız önerilerinizi ve tecrübelerinizi merak ediyorum saygılar
Merhaba,

Aşağıdaki yönetmelikler tıbbi atıklarınızı birebir ilgilendiren yönetmeliklerdir:
1- Tıbbi Atıkların Kontrolü Yönetmeliği:
Bağlantıyı görmek için üye girişi yapmalısınız. Giriş yap veya üye ol.

2- Atık Yönetimi Yönetmeliği:
Bağlantıyı görmek için üye girişi yapmalısınız. Giriş yap veya üye ol.

Bu ikisi sayesinde Tıbbi Atıklarınızı nasıl yönetmeniz gerektiği hakkında bilgi sahibi olursunuz. Benzer konular yine forumumuzda mevcut.

Tıbbi Atık Yönetim Planı

KS
F

ftmnyz

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
ıtc
formaldehit içerisinde bidonlara konulmuş patolojik atıkların atık kodu ne olmalı sizce ve tıbbi atık mı tehlikeli atık kapsamında mı değerlendirirsiniz?

KS
F

ftmnyz

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
ıtc
patolojik atıklar 180102 koduyla fakat ben formaldehit sıvısında olduğu için 180106 ile tehlikeli atık kapsamında olup olmama ihtimali üzerine düşünmekteyim

Olgaç Sürmelihindi

Çevre ve İnşaat Mühendisi
Yönetim Grubu
Web sitesi
www.linkedin.com
Firma
ÇİMKO ÇİMENTO VE BETON SAN. TİC. A.Ş.
16 01 06 atık kodu kullanılan ilaç vb. maddelerden kaynaklı atıklar için geçerli olur. Siz patolojik atıkları yukarı da görseli yer alan kaplarda biriktirmeniz gerekir. Tehlikeli maddelerle kontamine olmuş bir kapta biriktirmeseniz iyi olur.

Önceki cevapları görüntüle…

ftmnyz

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
ıtc
@Gürkan Güslü estağfirullah...cerrahi işlem sonucu oluşan atık patolojik atıksa zaten uzuvlar vs bu kapsamda değerlendirilmemeli mi ki zaten 18 01 ile tıbbi atık olduğu aşikar...

dyg

Kayıtlı Kullanıcı
Merhaba tıbbi atık sterilizasyon tesisleri bahsettiğiniz tarzdaki atıkları 180106 koduyla alıp İZAYDAŞ a göndermektedir. @ftmnyz

ftmnyz

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
ıtc
teşekkür ediyorum ben de o düşüncedeyim sevgiler :)