• Sayın Üyeler,

    Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

    Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Toprak kirliliğini absorbe etmek için ne yapılmalı

Göknur GÜNEŞ

Kayıtlı Kullanıcı
Katılım
1 Eylül 2016
Şehir
İstanbul
Firma
Fırat üniversitesi
Merhabalar,

Atıksu hattındaki sızıntı sonucu toprakta oluşan kirliliği absorbe etmek için ne yapılmalı? Yardımcı olabilir misiniz, acil..
 
Merhaba,

Toprağı absorbe etmenin yolu var mı bilemiyorum. Ancak bu gibi durumlarda çevre kazası için toprak kirliliği bildiriminin yapılıp, ilgili toprağın atık firmalarına gönderilmesi ve kazanın yaşandığı bölgeye ihtiyaç duyulması durumunda temiz toprak dolgusu yapılması gerekir şeklinde düşünmekteyim.
 
Göknur GÜNEŞMerhaba Göknur Hanım, sahaya özgü ıslah çalışması gerekebilir. Uzun vadeli olarak Yerinde Fitoremediasyon yapılabilir,(6-18 ay), kısa vadeli ise nutrient kullanımı yapılabilir(3-6 ay gibi düşünebilirsiniz) eğer sızıntı hala sorun devam ediyorsa daha fazla bilgi alabilirsem yardımcı olabiliriz. Saygılar.
Gökberk KARA
 
Üst