• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Toprak kirliliğinin kontrolü ve noktasal kaynaklı kirlenmiş sahalara dair yönetmelik

Burak Yeniay

Kayıtlı Kullanıcı
Yönetmeliği okudum, ancak kafama takılan bir konu var. Bu yönetmeliğe tabi olmak için esas, "faaliyette toprak ile temas" mıdır? Yönetmeliğin "Faaliyet ön bilgi formu düzenleme yükümlülüğü" kısmı " Ek-2, Tablo 2’de yer alan faaliyetleri yürüten mevcut faaliyet sahipleri ile yeni başlayacak faaliyet sahipleri Ek-3’de yer alan Faaliyet Ön Bilgi Formunu Kirlenmiş Sahalar Bilgi Sisteminde doldurarak il müdürlüğüne bildirir." demekte ancak 14 Haziran 2012 PERŞEMBE resmi gazete yayınlayan yeni "Tablo-2" ile neredeyse dahil olmayan faaliyet bırakılmamış. Şimdi tüm bu firmalar bu işlemi mi yapacak? Diyelim tesisimiz tüm faaliyetini geçirimsiz yüzeyde gerçekleştirmekte, Atık Yönetim Planı, Kimyasalların Envanteri, Seveso, Malzeme Güvenlik Bilgi Formu (MSDS) gibi gerekli her şeyi yaptı. Beyanlarını düzenli yapmakta ve tesisten kontrolsüz atık çıkmamakta, toprağa atık vermemekteyse. Yine de tablo-2'de olduğu için "Faaliyet ön bilgi formu" doldurmakla yükümlü müdür?

yazmayı unutmuşum "Faaliyet ön bilgi formu düzenleme yükümlülüğü" 8/6/2013 tarihinde yürürlüğe girecek. Yine de yükümlü olup olmama kısmından emin olmak istiyorum.

Firma Çed kapsam dışı. Çevre izni Hava Emisyon Ek2 5.15 "Poliüretan biçimlendirme maddeleri veya poliüretan ile maddeler içerisinde boşluk oluşturma çalışmaları yapan tesis...."
Faaliyet kodu dediğiniz an kapasite raporu geliyor aklıma ve NACE kodu: 28.29.18 olan bir tesis...

@Gülin Ç. 2016 yılına ait bir belge var elimin altında fakat EÇBS'sinde kayıt yok benim anlamak istediğim şey neden yok hadi diyelim tamam yok da esas olan Aylık faaliyette neden bildirimleri yapılmıştır ifadesine yer veriliyor.
Orta da bildirim yok ki
[automerge]1577275750[/automerge]
@Olgaç Sürmelihindi Hadi buyur :D bilmem kaç seneden beri kullanılan faaliyet kodu bu şimdi ben bunu genel müdüre söylesem :D yok yok hiç laf anlatacak halim yok şimdi ocak ayı da yaklaşıyor zam ayı (:

@TAHA UMUT KORKUT AFRyi danışmalık hazırlıyorsa genelde başka bir firmanın AFRsi üzerinden değişiklik yaparak hazırlıyorlar. Bu hazırcılık başımıza iş açıyor :D Muhtemelen başka bir firmanın bilgisinden sizin AFRyi hazırlarken değiştirmeyi unutmuşlar. Bu bir varsayım tabi. Günahlarını da almış gibi oldum ama :utan:

Konumuz AFR'ye yani Aylık Faaliyet Raporuna gelmişken arkadaşlar " Örneğin Ç bölümü veya D bölümlerinin oluşmaması olmaması durumunda" AFR' değerlendirmesi bölümünde ifade edilmelimidir?

@TAHA UMUT KORKUT bende aynı düşünceyle birilerine sorduğumda formatta herhangi bir oynama yapılamayacağı söylendi. Bende şuan hiçbir oynama yapmıyorum ve bütün boşlukları doldurmaya çalışıyorum.