Toprak kirliliğinin kontrolü ve noktasal kaynaklı kirlenmiş sahalara dair yönetmelik

Hilal Çatma

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
Turkish Engine Center
Merhabalar;

Faaliyet Ön Bilgi Formunu yeniden doldurmam gereken bir durum oluştu. Sistemde hala tehlikeli maddelerin ve müstahzarların sınıflandırılması, ambalajlanması ve etiketlenmesi hakkındaki yönetmeliğin ek-2 sine göre giriş yapmam yazıyor. Ancak yönetmelik yayından kaldrıldı. Şimdi yeni yönetmeliği mi baz almalıyım? Yardımcı olabilirseniz sevinirm.

TAHA UMUT KORKUT

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
AGM OTOMOTİV A.Ş
Kirlenmiş Sahalar Bilgi Sistemi hakkında ek dosyada bulunan ekran görüntüsünde Aylık değerlendirme raporunun eski versiyonu ile yenisini nasıl yaparım derlemesi yaparken farkettiğim bir bilgiyi sormak istiyorum....
"Toprak Kirliliğinin Kontrolü ve Noktasal Kaynaklı Kirlenmiş Sahalara Dair Yönetmelik kapsamında değerlendirilmekte de olan bir tesisin EÇBS'de açık bir uygulaması yok iken bu şekilde rapor verilmiş"
Hadi diyelim vardır bi hata pekala Bilen var ise EÇBS'de kirlenmiş sahalar uygulamasına şuan girdiğimde neler yapacağım eee.png

Olgaç Sürmelihindi

Çevre ve İnşaat Mühendisi
Yönetim Grubu
Web sitesi
www.linkedin.com
Firma
ÇİMKO ÇİMENTO VE BETON SAN. TİC. A.Ş.
Taha üstadım merhaba, yapmış olduğunuz faaliyet koduna göre yönetmeliğin ekinden girip girmediğinizi kontrol edebilirsiniz. Eğer yönetmelik kapsamı dışında iseniz bir şey yapmanıza gerek yoktur.

Gülin Ç.

Yönetim Grubu
Firma
Atık Yönetimi
EÇBS'de açık bir uygulaması yok iken bu şekilde rapor verilmiş" .... var yönetmelik kapsam dışı dahi olsanız faaliyet ön bilgi formunu doldurmuş ve il çevre müdürlüğü'ne göndermiş olamlısınız .Adsız.png

Önceki cevapları görüntüle…

TAHA UMUT KORKUT

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
AGM OTOMOTİV A.Ş
Firma Çed kapsam dışı. Çevre izni Hava Emisyon Ek2 5.15 "Poliüretan biçimlendirme maddeleri veya poliüretan ile maddeler içerisinde boşluk oluşturma çalışmaları yapan tesis...."
Faaliyet kodu dediğiniz an kapasite raporu geliyor aklıma ve NACE kodu: 28.29.18 olan bir tesis...

Olgaç Sürmelihindi

Çevre ve İnşaat Mühendisi
Yönetim Grubu
Web sitesi
www.linkedin.com
Firma
ÇİMKO ÇİMENTO VE BETON SAN. TİC. A.Ş.

TAHA UMUT KORKUT

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
AGM OTOMOTİV A.Ş
Konumuz AFR'ye yani Aylık Faaliyet Raporuna gelmişken arkadaşlar " Örneğin Ç bölümü veya D bölümlerinin oluşmaması olmaması durumunda" AFR' değerlendirmesi bölümünde ifade edilmelimidir?

H. Pınar Çulha

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
...
Bakım onarım mutlaka oluyordur. Kaza, kaçak ve şikayet olmuyorsa "Herhangi bir kaza ve kaçak olmamıştır. Herhangi bir şikayet bulunmamaktadır. (Maşallah🧿)" yazıyorum ben herhangi bir problem yaşamadım henüz😊