• Sayın Üyeler,

    Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

    Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Uçuntu atıkları

A

Anonim (8ed3)

Merhaba, tekstil firmasında makinelerden çıkan uçuntu atıkları enerji geri kazanımı prosesinde kullanılmak üzere gönderilmektedir. Sorum şu; bu atıklar tekstil geri kazanım firmasına satılamaz mı? Ekonomik olarak firma için satmak daha iyi olacaktır. Uçuntu atıklarının tekstil atık geri kazanımı tesislerinde kullanılabilmesi mümkün müdür?
 
Anonim (8ed3)Merhabalar,

Uçuntu atıkları dediğiniz büyük ihtimalle toz atıkları... Toz atıklarının geri kazanımı olmadığından dolayı çoğu firma yakma tesislerine gönderilmektedir. Uşak ve Gaziantep şehirlerinde tekstil geri kazanımı yapan firmalar bulunmaktadır. Bakanlığın sitesinden "Çevre Lisanslı Alan İşletmeler" sekmesinden firmaları bularak iletişime geçebilirsiniz. Atığın resmi varsa burada paylaşabilir misiniz?​
 
Üst