Ulusal atık taşıma formu

Başlık
1
Tepki
3
Geçen hafta ulusal atık taşıma formu aldım. Bunun için halk bankasına çevre ve şehirçilik bakanlığı döner sermaye hesabına ulusal atık taşıma formu alınması adıyla koçan başı 25 tl yatırmanız gerekmektedir.

Çiçek Su

Daimi üye
Başlık
0
Tepki
0
Ulusal Atık Taşıma A formlarını
Türkiye Cumhuriyeti Çevre ve Orman Bakanlığı

Söğütözü Cad. No:14/E Beştepe 06560 Yenimahalle - ANKARA
bu adrese mi göndereceğiz birde aylık olarak mı gönderiyoruz. Teşekkür ederim

K

Kübra Arslan

@cevre000

Çevre ve Orman Bakanlığı 04-07-2011 tarihinde ayrılmış ve Çevre ve Şehircilik Bakanlığı kurulmuştur.
Gelişmeleri daha yakından takip etmenizi öneririm.

Çiçek Su

Daimi üye
Başlık
0
Tepki
0
atık yönetim dairesinden drek aldım sanırım onlarda yakından takip etmiyorlar

K

Kübra Arslan

@cevre000

Sitenin iletişim kısmını güncellememişler fakat sitenin alt kısmında doğru adres yazıyor.

Olcay Çetin

Daimi üye
Başlık
1
Tepki
45
A formunu Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Balgattaki adresine göndermeniz gerekmekte, Ehlibeyt Mahallesi ile başlayan bir adres olmalı

Olcay Çetin

Daimi üye
Başlık
1
Tepki
45
@ipek sağır
Teşekkür ederim, İl Müdürlüğü ile görüştüm ben de 203 nolu kod ile yatırıp Döner Sermayeden temin edebileceğimizi öğrendim.

Cemil Aykut

Daimi üye
Başlık
2
Tepki
4
“Ulusal Atık Taşıma Formu”nun “D” nüshasını Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü’ne gönderilmesi aşaması atığın geri kazanım/bertaraf tesisindeki kabul ve bertaraf işlemi sonrasında göndermemizde bir sakınca varmıdır.

örnek : diyelim ki atığı taşıma işlemi için lisanslı firmaya verdim.o da anlaşmalı olduğu lisanslı bertaraf tesisine götürdü ve orda bertaraf işlemi tamamlandı.bana UATF nin C ve B nüshaları lisanslı bertaraf firması tarafından doldurulduktan sonra üreticiye( bana) gönderildi..Nerdeyse atığın üreticiden çıkışından itibaren 1 ay geçti.bu aşamadan sonra UATF nin D nüshasını Çevre ve Şehircilik İl Müd. gönderebilirmiyiz.?

Burçin Birinç

Daimi üye
Başlık
2
Tepki
47
Arkadaşlar UATF yanlış doldurulursa formu yırtıp atarsak sorun olur mu yoksa yanlış doldurulmuş olsa bile saklanması mı gereklidir?

Başlık
58
Tepki
1.510
yanlış doldurulmuşun yenisini doldurdunuz mu? eğer doldurduysanız tüm nüshaları ile yırtıp atabilirsinz

Olcay Çetin

Daimi üye
Başlık
1
Tepki
45
@Burçin Birinç
Tüm UATF formlarını 5 yıl saklamakla yükümlü olduğunuz için ve seri numaraları sıralı olduğundan yanlış doldurduğunuz formu arşivinizde saklamanızda yarar var.

Tarık Durmuş

Daimi üye
Başlık
3
Tepki
54
@Olcay ÇETİN
Ayrıca sehven yanlış doldurulduğunu ve iptal edildiğini de il müdürlüğüne bildirseniz hiç fena olmaz.

Tarık Durmuş

Daimi üye
Başlık
3
Tepki
54
@Yasemin Aslantürk
UATF bulunduğunuz ilin ÇŞİM'den tamin ediliyor ve sizde bulunan seri il müdürlüğünde kayıtlı oluyor. Bildirilmese dahi saklanması herhangi bir sorgulama sırasında kanıt niteliğinde olacaktır. Bildirim yapılırsa da kendini önceden sağlama almış olacaktır. Sizin dediğiniz gibi yırtılıp atılması özellikle birleşik denetim yapıldığı sırada tesisi sıkıntıya sokacak, hatta hiç yoktan yere cezai işlem ile karşı karşıya kalmasına sebep olabilecektir. Sonuçta yapılması gereken işlem abartı bir işlem değildir.

ayşegül eren

Aktif üye
Başlık
3
Tepki
7
ulusal atık taşıma formu alıcı kısmını doldururken onaylayan çevre mühendisi olma şartı var mı, herhangi bir idare personeli onaylayabilir mi?

Yukarı Alt