Ulusal atık taşıma formu

Olcay Çetin

Kayıtlı Kullanıcı
CMNet Üyesi
hocam herhalde vakıf banktı doğru hatırlıyorsam ama bir üst yazı ile il müdürlüğüne git zaten onlar hemen gönderiyorlar il müdürlüğüne yakın olması lazım):) fiyatı da 6-7 ay önce 25 tl
Teşekkür ederim (:

ipek sağır

Kayıtlı Kullanıcı
CMNet Üyesi
Geçen hafta ulusal atık taşıma formu aldım. Bunun için halk bankasına çevre ve şehirçilik bakanlığı döner sermaye hesabına ulusal atık taşıma formu alınması adıyla koçan başı 25 tl yatırmanız gerekmektedir.

Çiçek Su

Kayıtlı Kullanıcı
CMNet Üyesi
Ulusal Atık Taşıma A formlarını
Türkiye Cumhuriyeti Çevre ve Orman Bakanlığı

Söğütözü Cad. No:14/E Beştepe 06560 Yenimahalle - ANKARA
bu adrese mi göndereceğiz birde aylık olarak mı gönderiyoruz. Teşekkür ederim

K

Kübra Arslan

Ulusal Atık Taşıma A formlarını
Türkiye Cumhuriyeti Çevre ve Orman Bakanlığı

Söğütözü Cad. No:14/E Beştepe 06560 Yenimahalle - ANKARA
bu adrese mi göndereceğiz birde aylık olarak mı gönderiyoruz. Teşekkür ederim
Çevre ve Orman Bakanlığı 04-07-2011 tarihinde ayrılmış ve Çevre ve Şehircilik Bakanlığı kurulmuştur.
Gelişmeleri daha yakından takip etmenizi öneririm.

Çiçek Su

Kayıtlı Kullanıcı
CMNet Üyesi
atık yönetim dairesinden drek aldım sanırım onlarda yakından takip etmiyorlar

Çiçek Su

Kayıtlı Kullanıcı
CMNet Üyesi
evet yeni farkettim pardon bu adrese mi göndereceğiz a formunu .

Olcay Çetin

Kayıtlı Kullanıcı
CMNet Üyesi
A formunu Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Balgattaki adresine göndermeniz gerekmekte, Ehlibeyt Mahallesi ile başlayan bir adres olmalı

Olcay Çetin

Kayıtlı Kullanıcı
CMNet Üyesi
Geçen hafta ulusal atık taşıma formu aldım. Bunun için halk bankasına çevre ve şehirçilik bakanlığı döner sermaye hesabına ulusal atık taşıma formu alınması adıyla koçan başı 25 tl yatırmanız gerekmektedir.
Teşekkür ederim, İl Müdürlüğü ile görüştüm ben de 203 nolu kod ile yatırıp Döner Sermayeden temin edebileceğimizi öğrendim.

Cemil Aykut

Kayıtlı Kullanıcı
CMNet Üyesi
“Ulusal Atık Taşıma Formu”nun “D” nüshasını Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü’ne gönderilmesi aşaması atığın geri kazanım/bertaraf tesisindeki kabul ve bertaraf işlemi sonrasında göndermemizde bir sakınca varmıdır.

örnek : diyelim ki atığı taşıma işlemi için lisanslı firmaya verdim.o da anlaşmalı olduğu lisanslı bertaraf tesisine götürdü ve orda bertaraf işlemi tamamlandı.bana UATF nin C ve B nüshaları lisanslı bertaraf firması tarafından doldurulduktan sonra üreticiye( bana) gönderildi..Nerdeyse atığın üreticiden çıkışından itibaren 1 ay geçti.bu aşamadan sonra UATF nin D nüshasını Çevre ve Şehircilik İl Müd. gönderebilirmiyiz.?

Burçin Birinç

Kayıtlı Kullanıcı
CMNet Üyesi
Arkadaşlar UATF yanlış doldurulursa formu yırtıp atarsak sorun olur mu yoksa yanlış doldurulmuş olsa bile saklanması mı gereklidir?

Yasemin Aslantürk Çebi

Kayıtlı Kullanıcı
CMNet Üyesi
yanlış doldurulmuşun yenisini doldurdunuz mu? eğer doldurduysanız tüm nüshaları ile yırtıp atabilirsinz

Burçin Birinç

Kayıtlı Kullanıcı
CMNet Üyesi
Daha sonra sorun olmaz mı peki?

Olcay Çetin

Kayıtlı Kullanıcı
CMNet Üyesi
Arkadaşlar UATF yanlış doldurulursa formu yırtıp atarsak sorun olur mu yoksa yanlış doldurulmuş olsa bile saklanması mı gereklidir?
Tüm UATF formlarını 5 yıl saklamakla yükümlü olduğunuz için ve seri numaraları sıralı olduğundan yanlış doldurduğunuz formu arşivinizde saklamanızda yarar var.

Tarık Durmuş

Kayıtlı Kullanıcı
CMNet Üyesi
Tüm UATF formlarını 5 yıl saklamakla yükümlü olduğunuz için ve seri numaraları sıralı olduğundan yanlış doldurduğunuz formu arşivinizde saklamanızda yarar var.
Ayrıca sehven yanlış doldurulduğunu ve iptal edildiğini de il müdürlüğüne bildirseniz hiç fena olmaz.

Tarık Durmuş

Kayıtlı Kullanıcı
CMNet Üyesi
bence çok abartıldı hatalı doldurulan UATF
UATF bulunduğunuz ilin ÇŞİM'den tamin ediliyor ve sizde bulunan seri il müdürlüğünde kayıtlı oluyor. Bildirilmese dahi saklanması herhangi bir sorgulama sırasında kanıt niteliğinde olacaktır. Bildirim yapılırsa da kendini önceden sağlama almış olacaktır. Sizin dediğiniz gibi yırtılıp atılması özellikle birleşik denetim yapıldığı sırada tesisi sıkıntıya sokacak, hatta hiç yoktan yere cezai işlem ile karşı karşıya kalmasına sebep olabilecektir. Sonuçta yapılması gereken işlem abartı bir işlem değildir.

ayşegül eren

Kayıtlı Kullanıcı
CMNet Üyesi
ulusal atık taşıma formu alıcı kısmını doldururken onaylayan çevre mühendisi olma şartı var mı, herhangi bir idare personeli onaylayabilir mi?

Yukarı Alt