Valilik Tespit Raporu Başvurusu

Elif Esin Yalçın

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
Geri Kazanım ve Ambalaj Sektörü
Herkese merhabalar. Valilik tespit raporu başvurusu için dilekçeyi hazırladım ve ek olarak GFB'yi ve Emisyon raporunu da ekledim fakat Bakanlığın sitesinde bacalara ilişkin bilgilerin olduğu Valilik Tespit Raporu formatı da mevcut. onu da doldurmam gerekiyor mu yoksa dilekçe ile bilrikte emisyon raporu ve GFB yeterli olur mu?

Olgaç Sürmelihindi

Çevre ve İnşaat Mühendisi
Yönetim Grubu
Web Sitesi
www.linkedin.com
Firma
ÇİMKO ÇİMENTO VE BETON SAN. TİC. A.Ş.
Herkese merhabalar. Valilik tespit raporu başvurusu için dilekçeyi hazırladım ve ek olarak GFB'yi ve Emisyon raporunu da ekledim fakat Bakanlığın sitesinde bacalara ilişkin bilgilerin olduğu Valilik Tespit Raporu formatı da mevcut. onu da doldurmam gerekiyor mu yoksa dilekçe ile bilrikte emisyon raporu ve GFB yeterli olur mu?
Elif hanım merhaba, dilekçe ile beraber ekim de hava emisyon özet raporu yeterlidir. Geçici faaliyet belgesini eklemenize gerek yoktur.

Oğuzhan Keskin

Kahramanmaraş İl Temsilcisi
Etkinlik Grubu
Firma
.
Merhaba,

Bazı il müdürlükleri sizinde doldurmanızı isteyebiliyorlar, fakat dilekçe ekine özet emisyon ölçüm raporunu koyduktan sonra il müdürlüğüde doldurur diye tahmin ediyorum.

KS
Elif Esin Yalçın

Elif Esin Yalçın

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
Geri Kazanım ve Ambalaj Sektörü
aa çok pardon GFB değil VTR olacak. o zaman dilekçeyle birlikte ikisini eklemem yeterli. çok teşekkür ederim. iyi çalışmalar..

Orhan Eskicioğlu

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
ALMERGROUP- AYTEMİZ PETROLCÜLÜK TİC. LTD. ŞTİ.
Merhaba Elif hanım,

İl müdürlükleri bu VTR tablosunu sizin doldurmanızı ister. Bunun için VTR bakanlık formatında tarih kısımları boş kalacak şekilde, emisyon raporu baca bilgilerinizi VTR tablonuza işlemeniz gerekmektedir. Dilekçe ekine VTR, Özet Rapor ve isterseniz GFB'yi dahil edebilirsiniz. Dahil etmeniz iyi olacaktır. Çünkü GFB'de tarih belirtildiği için denetim, denetim sonra belgenin onay süreci göz önüne alınacağından uzman tarafından planlama daha kolay yapılabilecektir.

Begüm Soydaş

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
-
merhabalar,
Valilik tespit raporu her baca eklendiğinde yenilenmesi gerekir mi ? yönetmelikte bununla ilgili bir şey göremedim. Yardımcı olabilir misiniz ?

Fatih Koçak

Etkinlik Grup Lideri
Yönetim Grubu
Etkinlik Grubu
Web Sitesi
www.cevremuhendisleri.net
Firma
Mutlular Çevre Ve Sistem Danışmanlığı
Merhaba ,

Eğer baca eklemesi yaptıysanız yenilemeniz gerekiyor. Ancak İl Müdürlüğü ile görüşme sağlayabilirseniz onlar size çözüm önerisi sunabilir.
Valilik Tespit Raporları denetim esnasında sorulmaktadır. Bu nedenle ekletmediğiniz bacadan sıkıntı yaşayabilirsiniz.

Olgaç Sürmelihindi

Çevre ve İnşaat Mühendisi
Yönetim Grubu
Web Sitesi
www.linkedin.com
Firma
ÇİMKO ÇİMENTO VE BETON SAN. TİC. A.Ş.
Fatih üstadımın dediklerine ek olarak; her baca eklendiğinde il çevre müdürlüğüne bilgi verilmesi ve ölçüm yapılması gerekir. Aslında valilik tespit raporu çevre izni yenilendiğinde veya ilk başvuru yapıldığında bacaların uygunluğunu kontrol edilmesi sonucu verilir.

SİMGE ŞİRİN

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
MAİ ÇEVRE DANIŞMANLIK FİRMASI
Çevre izni başvurularındaki emisyon ölçümlerinde il müdürlüğünün gelmesi zorunlu mudur ?

SİMGE ŞİRİN

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
MAİ ÇEVRE DANIŞMANLIK FİRMASI
Şöyle söyliyeyim burda geliyor memurlar izin başvurularında ölçümlere bende söylemeyi unuttum dün ölçüm yapıldı bugün aklıma geldi.

Fatih Koçak

Etkinlik Grup Lideri
Yönetim Grubu
Etkinlik Grubu
Web Sitesi
www.cevremuhendisleri.net
Firma
Mutlular Çevre Ve Sistem Danışmanlığı
O zaman İl Müdürlüğü ile bir an önce görüşüp durumla ilgili bilgilendirme yapmanız gerekiyor. Kocaeli bölgesinde ve İstanbul bölgesinde Emison ölçümlerine katılım gerçekleştirmiyor il çevre.
Valilik Tespit Raporu başvurusunda kontrol ediliyor Emisyon değerleri.