Yeni Kapasite Kriterlerinin Hesabı ile Üretimde Artış Gösterilmesi

Eda Gökgöz

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
www.linkedin.com
Firma
Bilgi Çevre Mühendislik
Merhabalar
Firmamın üretimde artışı yok, makine artışı yok hatta çalışan sayısında azalma var. Haziran 2020’den itibaren 8 saat 300 günden hesaplanan kapasite raporları 24 saat 350 günden hesaplanıyormuş. Üretim kapasitesi doğal olarak 3 katı kadar artmış oluyor. Bu zoraki kabul ettiriliyor. Şimdi kapasite raporu güncellenen her firma için ÇED Çevre İzni revize mi gerekecek sorusu kafama takıldı ki bu çok saçma olur. Bu durum nedir görüşlerinizi rica ediyorum.

Please, Giriş Yap or Kayıt Ol to view URLs content!

Burcu B.

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
Özel Sektör
Eda Hanım,

Biz de aynı durumu yaşadık ve maalesef tüm süreci yenilettirdiler. ÇED ve Çevre İznini bu durumda yeniliyorsunuz. Çevre İl Müdürlükleri de bu durumun farkındalar

nurkara72

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
xyz

Burcu B.

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
Özel Sektör

ŞENNUR YALÇIN

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
özel sektör
Merhabalar,aynı durum benimde başıma geldi fakat ben TSO dan bir yazi talep ettim ( kapasite artışının tesisten kaynaklı olmadiginin hesaplamayla alakali yapilan degisiklik nedeniyle tesisin herhangi bir yükümlülüğü olmadigina dair) bu yazının ekine de hesaplamanin degistigine dair yonetmeligi ekledim il müdürlüğüne sundum yenileme sürecine ihtiyaç duymadilar.

Hüsamettin Selçuk

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
eu

Banu KILIÇ

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
Urban Çevre Danışmanlık Müh. Tic. Ltd. Şti.
Hüsamettin Selçukmerhabalar, benim de plastik üreticisi firmamın kapasitesi 8 saatten 24 saate hesaplanınca arttı. çevre izin yenileme sürecindeydim. memurla görüştüm ve biz bunu biliyoruz kapasite artışı olarak yenileme yapmanıza gerek yok dedi. zaten kapasite raporu yenilerken de taslak aşamasında sanayi odası ile görüştüm, kapasite raporuna ibare eklediler. hiçbir sorun yaşamadım.

Ekli dosyalar

• Adsız.png
    Adsız.png
    158.8 KB · Görüntüleme: 26