Yeni Yönetmelik Yayımlandı...

Selenays

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
Öğrenci
Merhaba ben belgemi almak için e-imzala gönder dediğimde hata veriyor ve giriş yapın diyor acaba bunu nasıl düzeltebilirim

ezgig

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
Danışmanlık Ofisi
Sonuç olarak şimdi 3 kişilik çevre danışmanlık firmasını 4 kişiye çıkarmak ve koordinatörü 8 firmayla sınırlamak için 1 ayımız mı var, 3 mü?

Mehmet Emin Ergül

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
www.biyomcevre.com
Firma
Biyom Çevre Mühendislik San. Tic. Ltd. Şti.
@ezgig hanım kendi fikrimi söylüyorum ben yönetmeliği okudum net bir cevap yok bu konuda ne zaman bu şartları sağlayacağız belirsizlik var. ÇMO Başkanı Baran beyle de görüştüm net bilgi yok bakanlıkla görüşün dedi.

Önceki cevapları görüntüle…

Tahir Büyükdemir

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
ENVİRO MÜHENDİSLİK MED. İNŞ. KAUÇ. VE MAD. SAN. TİC. LTD. ŞTİ.
Yönetmeliğin yürürlüğe girdiği tarihten yani 30 Temmuz 2019 dan itibaren en geç 90 gün içerisinde şartları sağlamanız gerekmektedir. Yani kasım ayı için sisteme yükleyeceğiniz denetim takvimi bu şartları barındırmalıdır.

hatice BURAL

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
ekinyolu çevre danışmanlık firması
Merhaba arkadaşlar, yeni yönetmelikte danışman firmaların sağlaması gereken fiziki şartlar ile ilgili bir kısım göremedim acaba gözümden mi kaçtı yoksa yer verilmemiş mi ?:rolleyes:

kubraeren

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
Çalışmıyorum
Merhabalar,
Aşağıda sıraladığım maddelerde ibareler yer almaktadır;
Madde 6 (3) c) Verilen hizmetin özelliğine, personel sayısına ve çalışma şartlarına uygun olacak şekilde çalışma mekânları, toplantı salonu, arşiv odası ve hizmet aracına sahip,
(5) İşletmelerin mükellefiyetleri şunlardır:
a) Çevre görevlisinin veya çevre mühendisinin faal bir şekilde çalışması için gerekli araç, gereç ve uygun çalışma mekânını sağlamak ve bu hususta gerekli düzenlemeleri yapmak.

ferudun nalbat

Kayıtlı Kullanıcı
İyi çalışmalar arkadaşlar bende bugün gönderdim kaç gün içinde onaylanıyor acaba ?

Murat Şimşek

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
.
Arkadaşlar buradan sıkıntılarımızı sorunlarımızı konuyla ilgili gerçekten bilgi verebilecek olduğumuz bir yazı hazırlayalım. bu yazıyı önce bir arkadaşımız oluştursun, sonra hep birlikte okuyalım ve birlikte eklemek istediklerimizi tamamlayalım . Sonra buradan yazının çıktısını alıp herkes ulaştırabildiği devlet büyüklerine, millet vekiline vb. kişilere ulaştırmaya çalışsın, belki böylece birilerine sesimizi duyurmuş oluruz. yoksa buradan birbirimizle dertleşirmişiz gibi oluyor.

ayznys

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
DANIŞMANLIK
arkadaşlar EÇBS ne üye olmak için odaya kayıt mı yaptırmamız gerek

Cem Yılmaz

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
www.cemgineer.com
Firma
GÜNEŞ ÇEVRE DANIŞMANLIK
Hayır, bu nereden çıktı :D

Önceki cevapları görüntüle…

Cem Yılmaz

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
www.cemgineer.com
Firma
GÜNEŞ ÇEVRE DANIŞMANLIK
@ayznys Hayır, EÇBS sistemine E-DEVLET şifreniz ile kolaylıkla erişim sağlayabilirsiniz. Konuda geçen mesajlar, kısa bir süreliğine "Çevre Görevlisi" olabilmek için oda kaydınızın olduğuna dair taahhütname imzalatıyordu. Onunla ilgiliydi ancak kalktı ibare.

Boranss

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
Özel Bilgi
Arkadaşlar merhaba danışmanlık firmalarında en az 4 çevre görevlisi bulunması şartı 30 Ekim'e kadar tamamlanması gerekiyordu. Bu şartı sağlamayan firmalara hangi yaptırımlar uygulanabilir?

Cem Yılmaz

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
www.cemgineer.com
Firma
GÜNEŞ ÇEVRE DANIŞMANLIK
Yönetmelikte 180 gün askıya alınacağı yazmakta.

MADDE 10 –
(1) Denetimler sonunda çevre görevlisi, çevre mühendisi, çevre yönetim birimi ve firmaların;
c) Çevre yönetim birimleri veya firmaların 6 ncı maddede belirtilen personel sayısı ile ilgili asgari şartları sağlamaması hâlinde,
yeterlik belgeleri 180 gün süre ile askıya alınır.

dyg

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
.
Merhaba; aynı vergi numaralı işletmelere çevre danışmanlık verilmesi kaldırıldığı için, danışmanlık belgemizi iptal ettirip, çevre yönetim birimi kurduk. Şimdi TMMOB dan BTB yenilenmesi için yazı gelmiş. Onayınıza ihtiyacım var, belgeyi yenilememiz gerekmiyor öyle değil mi?

yeniçevreci

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
eu
"aynı vergi numaralı işletmelere çevre danışmanlık verilmesi kaldırıldığı için" derken ne demek istediğinizi anlamadım.
danışmanlık firmalarının laboratuar olarak MELBES' e giremeyeceğimi yoksa aynı vergi numaralı işletmelerin ( imalathane - sanayi kuruluşu vs) mi çevre danışmanlık verilmesi mi tam çözemedim @dyg
ben daha işin bu kısmındayım, bilgi vere bilir misiniz (:

dyg

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
.
Şöyle, bir işyeri düşünün işletmesini yaptığı tesisleri var, hem kendisinin hem de tesislerinin vergi numaraları aynı. Önceden bu işyeri kendisine bağlı yerlere danışmanlık verebiliyordu. Şimdi veremiyor. @yeniçevreci

yeniçevreci

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
eu
@dyg tamam, şimdi anladım teşekkürler
Ben de aynı vergi numaralı ama farklı adreslerde imalathaneleri olan firmalarla ilgili bir durum olarak anlamıştım. yani dışarıdan danışmanlık alan.
ilgi ve yardımınız için teşekkürler (: