• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Yenilenebilir enerji

Ali_Cengiz

Yönetim Grubu
Çevre Teknolojileri Grubu
Firma
Artı İnşaat
Elimdeki mevcut yenilenebilir enerji kaynakları dosyalarını yüklüyorum. Ancak bu çalışmalarım 2010 yılı öncesindeki çalışmalardır. Bu yüzden de bazı bilgileri incelerken ya da rakamları değerlendirirken günümüze göre değerlendirmeniz gerekmektedir.

her defasında da msj girmeye kalkarsam öldük

Ekli dosyalar

• BİYOGAZ ENERJİSİ SUNUMU.ppt
    829.5 KB · Görüntüleme: 430
  • Biyogaz.doc
    631 KB · Görüntüleme: 112
bilgiler birbirlerine benzeyebilir. fakat bu tamamen mevcut durumdaki yaklaşımları görebilmek farklı farklı kaynakları araştırdığım için hemen hemen aynılar.

Ekli dosyalar

• biyogaznedir.pdf
    604.2 KB · Görüntüleme: 87
  • (ALAÇATI RÜZGAR ENERJİ SANTRALİ).doc
    145.5 KB · Görüntüleme: 92
  • güneş kolektörü.doc
    1.1 MB · Görüntüleme: 219
  • RUZGAR POTANSIYELI BELIRLENMESI.doc
    1.9 MB · Görüntüleme: 75
  • RÜZGAR ENERJİSİ.doc
    637.5 KB · Görüntüleme: 163
  • Türbin Teknik Hesapları.DOC
    1.5 MB · Görüntüleme: 105
  • rüzgar enerjisi_2.doc
    467 KB · Görüntüleme: 66
türkiyede %70 fosil yakıttan %2 ise yenilebilir kaynaktan enerji edildğini öğrenmek üzücü ...

2010 yılı öncesine ait kaynaklar.. bu oran şuan biraz daha fazla. ama yinede tatmin edici rakamlar değil.

uzun bir sürede bu rakamların yükselebileceğine inanmıyorum. hala daha düzgün bir enerji politikası ortaya konulamadı. işin kötü kısmı yenilenebilir enerji eğer ortaya ciddi bir politika konmaz ise diğer enerji kaynaklarından daha kötü zarar veriyor ekonomik açıdan.

buna en güzel örnek ispanya ve yunanistandır. ama hala daha onlardan ders çıkaramadık

çevre ve enerji hakkında sunum yapacağım da bana önerebileceğinz bi konu flan var mı onun üzerine yoğunlassam