• CMNet Online Söyleşiler #1 - Artemis Arıtım insan kaynakları müdürü Sayın Hakan Maden ile Kariyer Basamakları ile başlıyoruz.
    Tarih: 16 Temmuz 2020 Perşembe
    Saat: 20.30

Yüksek lisans mülakatı

Çiğdem C

Antalya İl Temsilcisi
Etkinlik Grubu
Firma
çevre danışmanı
@FT6601

Ben C uzmanıyım ama belgemi kullanamadığım için B sınavına girme hakkını kazanamadım. Şuan çalıştığım yere alınırken bir nevi C uzman olmam bana artı sağladı. Bundan dolayı yüksek lisans yapıp B Uzmanı olmayı planlıyorum. İyi bir iş yerinde çalışmak ve iyi bir iş yerine kabul almak çok kolay olmuyor...
Bence hiç bekleme başla derim.

GüldenASLAN

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
-
@FT6601 Akademik olarak gelişmek için tezli yüksek lisans yapmalısınız, Ankara'da hangi üniversiteden bahsettiğinizi bilmiyorum ama şimdi isg yüksek lisans programlarının çoğu tezsiz.

Kaktüs_20

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
KEREM İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ DAN. MÜHENDİSLİK SAN. VE TİC. ŞTİ
Bilgilendirme yapan tüm arkadaşlara teşekkür ediyorum :tskler::tskler::tskler:.
Bende PAÜ için yüksek lisans başvurumu yaptım, mülakat tarihini bekliyorum. Tavsiyelerinizi dikkate alacağım.
Herkese başarılar...;););););)

Kübra.

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
-
@kablosuz

merhaba, önümüzdeki dönem için ben de sizinle aynı durumdayım. sınava girdiniz mi acaba? ne tarz sorular geldi

Begoville

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
zonguldak karalmas üniversitesi
Kocaeli Üni.de yüksek lisans mülakatına girmiş olanlar kısaca bilgilendirse çok sevinirimm !:)

Kübra.

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
-
Aradan zaman geçti cevap yazan kimse olmamış ben yazayım :) YTÜ yüksek lisans sınavına girdim. Genel olarak sayısal sorular, final sınavları gibiydi her dersten. Çok detay komplike sorular değil tabi. Neler sorulduğunu öğrenmek isteyen mesaj atabilir. Elimden geldiğince yardımcı olabilirim.

mereiless

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
çalışmıyorum
@Kübra.
Merhaba beni bilgilendirirseniz çok sevinirim ocak ayında ytü'ye başvuracağım. size özel mesaj atabiliyor muyum? siteye yeni üye oldumda.

krrsz

Kayıtlı Kullanıcı
@Kübra.
Mesaj yazamadım bende .Burdan paylaşmanız mümkün mü? Bir de YDS puanıyla mı girdiniz. YTÜ nün dil sınavıyla mı?

Kübra.

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
-
Ben yıldızın yaptığı sınava girdim çünkü o sıra başka dil sınavı yoktu. O sınav yökdille ydsnin arası bir zorlukta. Yds den kolay yökdilden biraz daha zor diyebilirim. Sorular da her dersten vardı final gibiydi. Sözelle sayısal yarı yarıya gibiydi.

krrsz

Kayıtlı Kullanıcı
@Kübra.
Peki sadece yazılı sınav mı oluyor, sözlü mülakatta var mı?

Süheyla DURAN

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
-
@krrsz
Yıldız Teknik Üniversitesi nde yüksek lisans mülakatı sadece yazılı sınav, Doktora için yazılı ve sözlü mülakat yapılıyor

krrsz

Kayıtlı Kullanıcı
Teşekkür ederim cevaplarınız için :):harika:

mereiless

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
çalışmıyorum
@EDTA
merhaba sözel ve sayısal sorular direk bölüme yönelik mi yoksa genel sorular mı ?

Süheyla DURAN

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
-
@mereiless

YL ve DR adaylarının ortak girdiği yazılı sınavda; a/o ve a2/o proses şeması, anaerobik arıtma avantaj ve dezavantajları, nitrifikasyon/denitrifikasyon ürünleri ve mikroorganizmalar vs. sorulmuştu hatırladığım kadarıyla. Yanınızda hesap makinesi olmasını tavsiye ederim.

Yüksek lisans adayları bu yazılı sınav sonrası herhangi bir sözlü sınava tabi tutulmuyorlar.
Doktora adayları yazılı sınav sonrasında öğleden sonra sözlü mülakata alınıyorlar. Mülakat sırasında sorulan sorular da hocalarla aranızdaki diyaloğa göre şekillenir.

mereiless

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
çalışmıyorum
@EDTA
teşekkür ederim yanıtladığınız için :)

Ceylan.Ebru

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
yok
peki yüksek lisansta yazılı bilim sınavları nasıl oluyor? neler soruluyor?

Aydınnur

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
Yok
@Can Avşar
@Can Avşar
@Can Avşar
Merhaba lar bende PAÜ de yüksek lisans mülakata gireceğim yarın. Acaba yardımcı olurmusunuz :)

Kemal Ezen

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
-
@Aydınnur

PAÜ'de sözlü mülakat yapıyorlar genelde. Hocalar kendi alanlarıyla ilgili temel şeyleri sorar; cevap verebildiğiniz sürece detaya girerek mülakata devam edersiniz. Sohbet havasında geçer yani. Lisans bitirme teziyle ilgili de soru gelebilir. Hidayet hoca mülakata girerse şansınız düşer :)

Aydınnur

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
Yok
@Kemal Ezen
Çok duydum bu hocanın ismini :) umarım iyi geçer